Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 12:12   #1
_elf_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Sochaczew
Model: Mondeo Mk IV HB Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 218 KM
Rocznik: 12/2010
Postów: 17
Domyślnie Regulacja odcinka lędźwiowego

Witam.

Niestety przez ogrom wątków, nie udało mi się znaleźć odpowiednika mojego tematu.
Mianowicie posiadam w fotelu kierowcy regulację odcinka lędźwiowego - przynajmniej tak było dotychczas. Niestety niedawno troszeczkę mi się spieszyło i wcisnąłem się na przysunięty dla żony fotel, gdy ten jeszcze się odsuwał. Wtedy coś strzeliło i amba.
Z tego co dotychczas przeglądałem, za ową regulację odpowiada specjalny pręt. I tu moje pierwsze pytanie: co mogło potencjalnie ulec uszkodzeniu? Pręt, czy coś innego?
Drugie, ważniejsze pytanie: jak się do tego zabrać, żeby to rozebrać i się tam dostać? Fotel pełna skóra.


Z góry dziękuję za pomoc.

_elf_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 14:36   #2
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Regulacja odcinka lędźwiowego

Cytat:
Napisał _elf_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co mogło potencjalnie ulec uszkodzeniu?
Dopóki nie ściągniesz tapicerki to się nie przekonasz. To może być drut, linka, czarny plastik który się wygina po naciągnięciu linki.

Tu mas instrukcję rozbiórki fotela:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 22:15   #3
chudy1980
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Olsztyn
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regulacja odcinka lędźwiowego

witam,
czy Ktoś z was łączył linkę a właściwie zarabiał końcówkę? jeśli tak to jak?
u mnie pękła linka. nigdzie nie mogę znaleźć samej linki a w ASO 1,700,00 z całym odcinkiem lędźwiowym...
chudy1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 05:20   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Regulacja odcinka lędźwiowego

Cytat:
Napisał _elf_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Niestety przez ogrom wątków, nie udało mi się znaleźć odpowiednika mojego tematu.
Mianowicie posiadam w fotelu kierowcy regulację odcinka lędźwiowego - przynajmniej tak było dotychczas. Niestety niedawno troszeczkę mi się spieszyło i wcisnąłem się na przysunięty dla żony fotel, gdy ten jeszcze się odsuwał. Wtedy coś strzeliło i amba.
Z tego co dotychczas przeglądałem, za ową regulację odpowiada specjalny pręt. I tu moje pierwsze pytanie: co mogło potencjalnie ulec uszkodzeniu? Pręt, czy coś innego?
Drugie, ważniejsze pytanie: jak się do tego zabrać, żeby to rozebrać i się tam dostać? Fotel pełna skóra.


Z góry dziękuję za pomoc.
Kolego słabo szukałeś. temat był już przerabiany. Wiem na pewno bo sam ostatnio szukałem. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na 100 % pękł ci drut podtrzymujący " płytkę regulacji" Radzę go wyjąć bo może przebić tapicerkę fotela. Sprawa jest generalnie bardzo prosta . Rozbierasz fotel tzn sciagasz tapicerke z oparcia do góry i masz wszystko na wierzchu. Drut widziałem na allegro za 39 zł.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja swój naprawiłem w ten sposób , bo miałem dwa uszkodzone odwróciłem je i połaczyłem drutem do robienia spójek w trasach pędniowych na pkp. Na razie trzyma . Natomiast w drugi fotelu mam włożona sprężyne falistą z fotela takiego normalnego domowego i też jest ok tylko trochę sztywno( ale to fotel pasażera).
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 08:29   #5
jaroszsz
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: Gdynia / Ostrołęka
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: Regulacja odcinka lędźwiowego

Cytat:
Napisał chudy1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
czy Ktoś z was łączył linkę a właściwie zarabiał końcówkę? jeśli tak to jak?
u mnie pękła linka. nigdzie nie mogę znaleźć samej linki a w ASO 1,700,00 z całym odcinkiem lędźwiowym...
W Gdyni jest firma, która dorabia wszelkiego rodzaju linki praktycznie na miejscu. Ceny konkurencyjne ... ale dla Ciebie chyba odległość za duża.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jaroszsz ; 08-02-2018 o 08:31
jaroszsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.