Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2009, 11:56   #1
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Montaż przednich czujnikow parkowania

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników. Zmuszony jestem zamontowac przednie czujniki parkowania w swoim Mondeo 2005 . Marzyło mi sie by czujniki zamontowac na listwach zderzaka przedniego, tak by nie wiercic samego zderzaka. I tu moje pytanie ...czy juz komus udalo sie wykonac cos takiego ? Czy udalo sie znalezc taka srednice czujnika , ktory miesci sie w listwie?.
Nastepnym pytaniem jest sposob ich uruchamiania. Trafilem na warsztat gdzie zaproponowano mi wstawienie modulu pomiaru predkosci . Uruchomienie czujnikow bedzie nastepowalo przy wlaczeniu biegu wstecznego , badz ukrytego przycisku. Natomiast wylaczenie po przekroczeniu np. 20km/h. I moj ostatni dylemat ....Logic, Valeo czy Fox ....Doradzcie...Pozdrawiam zyczac radosci ze swoich autek.

pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 20:39   #2
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Chcialbym zamontowac sobie z przodu czujniki parkowania (z tylu mam oryginalne). Pytanie jest takie czy taki powiedzmy zestaw z alledrogo: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ktory normalnie przewidziany jest na tyl, mozna zamontowac sobie na przodGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Akurat ten zestaw bo w nim sa odlaczane czujniki, wyswietlacza bym wcale nie padlaczal, tylko zakupil dodatkowo sam buzzer i jego podlaczyl. Teraz mam jeszcze watpliwosci odnosnie podlaczenia, jesli oczywiscie mozna bez przeszkod zestaw na tyl zamontowac na przod, jak wiadomo zasilanie centralki jest z zasilania zarowki swiatla wstecznego, co za tym idzie jak przypuszczam, pard musi byc caly czas zeby dzialaly czujniki:
1. Podlaczyc na stale do zrodla zasilania, minusem jest caly czas ciagniecie pradu.
2. Podlaczyc na stale zasilanie przez wlacznik, minus przed parkowaniem przodem trzeba wlaczyc czujniki.
3. Podlaczenie pod zarowki stopu ale tu jesli potrzebny jest prad zeby czujniki dzialaly to niestety kiedy bede podjezdzal do przodu to nie bede przeciez trzymal pieta hamulca, zeby czujniki mialy zasilanie. Wpadlem na pomysl, ze trzeba by zakupic cos co ma postrzymanie zasilania przez powiedzmy 15-20 sek. Co mi proponujecie, osobiscie najbardziej pasowalby mi pkt. 3, tylko co by trzeba dokupic, z reszta nie bede miec problemowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 21:29   #3
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Jak dla mnie to tylko opcja druga. Tak chyba też jest oryginalnie w mkIV.
Jak zrobisz w wariancie trzecim, to w korku cały czas będzie pikać (gaz, hamulec, gaz, hamulec...) Myślę, że szybko Cię to zmęczy.
Jeśli zdecydujesz się na pkt. 2, to trzeba pomyśleć gdzie umieścić przełącznik.
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 16-12-2011 o 21:52
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 22:46   #4
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie kombinuj miedzy przednimi a tylnimi roznica jest tylko taka ze tylne biora zasilanie z swiatel wstecznych , a przednie maja plus po stacyjce i sa wlaczane osobnym wlacznikiem , jesli dluzszy czas ok 1 min czujniki nic nie widza wylaczaja sie . Wszystko jest montowane w okolicach nogi lewej za plastikiem i z tamtad nad nadkolem do zderzaka ida kable do czujnikow . Jesli sie skusisz i bedziesz matowal daj znac kilka razy juz z przodu montowalem i od chroma z tylu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosta sprawa tylko czaso chlonna
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 12:37   #5
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Z wlacznikiem nie ma problemu, moza uzyc tego od mkIV i zamontowac w plastiku kolo lewarka biegow. Poza tym jakos na alledrogo nie widze czujnikow tylko na przod, sa albo tyl albo tyl i przod.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 14:57   #6
criav
ford::beginner
 
Avatar criav
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4 HB
Silnik: 2.0 TDCI 140 BHP
Rocznik: 01.2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Wiem, że stary topic, ale zamontowaliście w końcu te czujniki? W jaki sposób je włączacie? Z tego co widzę na Allegro większość czujników przednich domyślnie włącza się na 15-30s po przytrzymaniu hamulca przez 3s. Dla mnie rozwiązanie lipne, bo będą się załączać w korkach, natomiast zazwyczaj parkując aż tak długo nie trzymam hamulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozwiązanie z przyciskiem niby lepsze, ale przycisk przydałoby się zrobić jakoś w miarę ładnie, sam jestem niestety lekkim beztalenciem jeśli chodzi o te sprawy. W sumie nie ma tu żadnego idealnego rozwiązania jak dla mnie. Druga sprawa - gdzie z przodu daliście buzer?

Co do przydatności no to każdy musi ocenić sam czy mu potrzebne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie byłby to raczej bajer, bo z reguły widać wszystko do przodu, ale zamierzam zakładać czujniki do tyłu, więc i do przodu przy okazji kupię, a co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
criav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 15:31   #7
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Dla mnie wiocha w dokladanych czujnikach to ten wyswietlacz co pokazuje ile zostalo cm, najlepsze są oryginalne. Myśle czy mozna zamontować czujniki i buzzer bez tego wyswietlacza,,,, zeby tylko byl dzwiek/Wtedy bym sie pokusił o tyl i przódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktos tam dobrze napisał - włącznik najlepiej czasowy np na 30 sek który by to włączał czujniki to wlaczeniu przycisku. Ale latwo sie mowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 16:30   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,517
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie wiocha w dokladanych czujnikach to ten wyswietlacz [...]
Nie uważam się za wiochmena, a wyświetlacz moim zdaniem jest przydatny


Równie dobrze można powiedzieć, że tylko wieśniaki potrzebują czujniki, bo prawdziwy kierowca potrafi zaparkować bez tego - patrz kierowcy TIRow


Cytat:
Napisał criav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Rozwiązanie z przyciskiem niby lepsze, ale przycisk przydałoby się zrobić jakoś w miarę ładnie, [...]
A w czym kolega ma problem, bo nie rozumiem - przecież można kupić przycisk przednich czujników FORDOWSKI

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 04-06-2013 o 16:35
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 16:37   #9
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Nie chciałem obrazić nikogo kto ma ten wyswietlacz.... wyraziłem tylko swoją opinie i jestem zwolennikiem czujników bo po prostu lubie miec bajery w aucie ale sam wyswietlacz umieszczony na widoku nie podoba mi się i to wszystko. Bez urazy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Juri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 18:33   #10
criav
ford::beginner
 
Avatar criav
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4 HB
Silnik: 2.0 TDCI 140 BHP
Rocznik: 01.2009
Postów: 46
Domyślnie Odp: Montaż przednich czujnikow parkowania

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie wiocha w dokladanych czujnikach to ten wyswietlacz co pokazuje ile zostalo cm
O ile się nie mylę wyświetlacz zawsze często jest czysto opcjonalny i wcale nie musisz go zakładać - wystarczy sam buzzer. Wyjątek jest wtedy, gdy buzzer znajduje się już w samym wyświetlaczu. Ja wyświetlacza może nie uważam za wiochę, tylko po prostu psuje mi wygląd wnętrza. Dodatkowo po niedawnym włamaniu się do mojego auta nie zostawiam już kompletnie NIC na widoku. Domyślam się, że za każdym razem zostawiając auto musiałbym chować wyświetlacz. Tak czy siak myślę jeszcze nad wsadzeniem tego wyświetlacza do schowka pod kierownicą, tyle że zerkanie tam podczas cofania nie będzie ani wygodne, ani bezpieczne.

Cytat:
Napisał arturek
przecież można kupić przycisk przednich czujników FORDOWSKI
A jest coś takiego do wersji przedliftowej, czy przedlift nie miał czujników z przodu? Bo na Allegro nie widzę, w instrukcji też nie ma takiego przycisku. Poliftowe guziki niestety zupełnie nie współgrają wyglądowo z przedliftowymi.

Ostatnio edytowane przez criav ; 04-06-2013 o 20:04
criav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.