Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2016, 19:45   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Dunlopy

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 22:46   #12
dziadek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2015
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 benz.
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wybraliście/kupiliście?
również na dniach zamierzam kupić 17ki, przede wszystkim zależy mi na tym, aby były ciche. Jak Wasze wrażenia?
dziadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 23:01   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Wiesz. Odpowiem tak. Nigdy nie sprawdzaj po alkoholu opon, kiedy masz angielski miernik. Tak mi się coś k@#@# nie zgadzalo że na oko bieżnik jest a miernik pokazuje 1.6mm. Jakiś debil jak robił miernik tak dodał l. xx mm. Czyli patrzę na miernik i widzę 1.6 a tak naprawdę to l.6mm. Na mój błąd złożył się dziwny miernik i alkohol. Okazało się że moje opony maja po 6-8mm bieżnika. Sprawdzone tak na szybko bo nie chciało mi się każdego rowka sprawdzać. A buczenie z tyłu to dlatego, że oryginalne Bridgestone Turanzy ktoś przełożył na tył, kupując nowe na przód (Landsail), i te Bridgestone z tyłu nawet widać że były z przodu brane bo są poząbkowane. U mnie wychodzi na to że nie mam po co zmieniać opon na razie, tylko muszę te z tyłu przełożyć lewe na prawe a prawe na lewe co by mi się ząbki odwrotnie ułożymy (bo są teraz "pod włos")
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 23:18   #14
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Ja pisze ponownie , ze dunlopy . Jak wiekszy budzet to sport maxxy rt / rt 2 , jak mniejszy to bluresponse . Ciche i z niskim oporem toczenia oraz swietnymi wlasciwosciami jezdnymi .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 09:19   #15
dziadek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2015
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 benz.
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja pisze ponownie , ze dunlopy . Jak wiekszy budzet to sport maxxy rt / rt 2 , jak mniejszy to bluresponse . Ciche i z niskim oporem toczenia oraz swietnymi wlasciwosciami jezdnymi .
Dzięki, chyba się zdecyduję na te sportmaxxy, różnica w cenie nie jest aż tak duża. Miałem bluresponse w mazdzie 3 i dlatego trochę się waham. Tam hałas był konkretny ale to auto z dykty, całkowicie pozbawione wygłuszenia.
dziadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 10:54   #16
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja pisze ponownie , ze dunlopy . Jak wiekszy budzet to sport maxxy rt / rt 2 , jak mniejszy to bluresponse . Ciche i z niskim oporem toczenia oraz swietnymi wlasciwosciami jezdnymi .
Też polecam Blueresponse. Założyłem do Focus mk1 i mega zadowolony jestem. Cicho i dobrze sie trzyma. Teraz do C-max chce założyć Sport Maxxy RT. Orginalne Michelin Primacy HP 215/50r17 to tragedia nie dość że popękały po obwodzie na 1/2 koła to huczą tak że przy 80 można zwariować. Na pewno nie polecam tych Michelin. Drogo i słabo.
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 12:00   #17
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Good Year Efficient Grip zdecydowanie. Dlaczego ? Bo mają bardzo niskie opory toczenia i zachowanie w każdych warunkach przynajmniej dobre. Są ciche,
............

Mam założone wzmocnione - bo XL, z rantem ochronnym na felgę -215/50R17 XL W i złego słowa o nich nie powiem, a opony to zawsze kompromis, nic mnie jednak tak nie wnerwia ja duże opory toczenia, Efficient Grip toczą się lekko i za to je lubię przede wszystkim.
Ja za przedmówcą - TAK!! Mam je - są ciche i naprawdę mniej spala autko. Przejechałem 20tys km i potwierdzam Warto!
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 20:18   #18
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz. Odpowiem tak. Nigdy nie sprawdzaj po alkoholu opon, kiedy masz angielski miernik. Tak mi się coś k@#@# nie zgadzalo że na oko bieżnik jest a miernik pokazuje 1.6mm. Jakiś debil jak robił miernik tak dodał l. xx mm. Czyli patrzę na miernik i widzę 1.6 a tak naprawdę to l.6mm. Na mój błąd złożył się dziwny miernik i alkohol. Okazało się że moje opony maja po 6-8mm bieżnika. Sprawdzone tak na szybko bo nie chciało mi się każdego rowka sprawdzać. A buczenie z tyłu to dlatego, że oryginalne Bridgestone Turanzy ktoś przełożył na tył, kupując nowe na przód (Landsail), i te Bridgestone z tyłu nawet widać że były z przodu brane bo są poząbkowane. U mnie wychodzi na to że nie mam po co zmieniać opon na razie, tylko muszę te z tyłu przełożyć lewe na prawe a prawe na lewe co by mi się ząbki odwrotnie ułożymy (bo są teraz "pod włos")
Trochę sie posmiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ogólnie poząbkowane czy nie Turanza jest zwyczajnie głośna...do tego trzymie tak sobie.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 13:19   #19
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Cytat:
Napisał dziadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wybraliście/kupiliście?
również na dniach zamierzam kupić 17ki, przede wszystkim zależy mi na tym, aby były ciche. Jak Wasze wrażenia?
Wczoraj założyłem Dunlopy SP Blueresponse 205/55/R16 91V. Potwierdzam są bardzo ciche, świetnie się prowadzą. Dziś miałem okazje potestować na mokrym - zachowują się jak przyklejone. Jednym słowem polecam.
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 19:00   #20
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie opony polecacie? (215/50/17)

Od nowości już masz tak super ? Ja przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów miałem ślisko , a założyłem Sport Maxxy RT 2 czyli jeszcze półkę wyżej niż Bluresponse . Ostatnio się zagapiłem i zauważyłem czerwone światło będąc pod samym sygnalizatorem . Nie jeżdżę na czerwonym , nawet na późnym żółtym , odruchowo wcisnąłem hamulec w podłogę , do samego końca , jechałem jakieś 60-65 km/h . Mimo bardzo gwałtownego hamowania z dużą siłą koła nawet na chwilę się nie zablokowały , samochód zatrzymał się na niewiarygodnie krótkim dystansie . Myślałem że i tak przejadę tą krzyżówkę albo stanę na środku , bo czerwone zauważyłem kątem oka przy krawędzi szyby/dachu , a zatrzymałem się zaraz pod sygnalizatorem , ledwo przednimi kołami najechałem na pasy dla pieszych i cofnąłem tylko dwa metry do tyłu . Rozpisałem się , ale do czego zmierzam , na pierwszych kilometrach mi się ślizgały , hamują już rewelacyjnie , ale przy ruszaniu jeszcze potrafi mi esp zamrugać . Przejechałem na nich może ze 300 km , jeszcze się nie dotarły czy to moje 136 koni się tak wyrywa ? Kuzyn ma Bluresponsy w octavii 110 km i mówi , że nie jest w stanie przyczepności zerwać przy ruszaniu . Ja z piskiem też nie ruszę , nie rzuca autem , nie buksuje ani nic , ale esp mrugnie czasem 2-3 razy .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.