Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2017, 11:48   #21
elliotek
ford::average
 
Avatar elliotek
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: FOCUS MK3 TITANIUM X
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Czy ktoś z Was próbował zamienić żarówki doświetlania zakrętów na jakieś np. LED? Żeby kolorystycznie były zbliżone do Xenonów?

elliotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 12:27   #22
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Ja zamontowałem Osram cool blue intense 4200K, czyli teoretycznie tyle co fabryczne D3S. H1 są tanie. Jest bliżej do ksenonów, ale różnicę jeszcze widać. Co ciekawe z kabiny mam wrażenie, że doswietlanie jest bielsze od wiązki głównej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potem żałowałem, że do długich też nie kupiłem, bo teraz mam kilka kolorów "bieli" i jeszcze przeciwmgielne 6500K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ryzykowałbym H1 LED.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 14:35   #23
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po liftingu Ford dorobił doświetlanie przeciwmgielnymi dla wersji bez ksenonów.
A możesz coś więcej powiedzieć o tym doświetlaniu? Czy to jakiś dodatkowy moduł? Czy da się to jakoś włączyć?
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 15:15   #24
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamontowałem Osram cool blue intense 4200K,
Potem żałowałem, że do długich też nie kupiłem, bo teraz mam kilka kolorów "bieli" i jeszcze przeciwmgielne 6500K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ryzykowałbym H1 LED.
Mimo deszczu i "nocy" wymieniłem żarówki żeby zrobić zdjęcia przed i po wymianie.
Aparat (DSRL) ustawiony na jeden balans bieli + zdjęcia w formacie RAW (gdzie w obróbce można zmienić balans bieli).
Przy eksporcie każde zdjęcie było ustawione na tą samą temperaturę,
eksport do formatu TIFF bo IMGUR za dużą kompresję robił jak wrzucałem jpgi.

Poszczególne pary zdjęć były robione na tych samych ustawieniach ISO, balansu bieli, czasu, przysłony i ogniskowej.
Kadr nie ten sam, bo nie chciało mi się blokować porządnie statywu (bo padało).

Przy okazji połamałem zatrzask/zapinkę wtyczki świateł.
Kiedyś się za to zabiorę. Ja nigdy nie wiem w którą stronę ta plastikowa zapinka ma być pociągnięta. Pociągnąłem w złą stronę i poszła. Wyłamałem resztę śrobokrętem w przypływie "radości" z dzieła które wyrządziłem.

Stara żarówka (oryginalna, Osram Ultra Life H1, zielone pudełko)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowa żarówka:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed wymianą:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed wymianą:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pisałem już u marco102 w jego temacie, ale dziękuje po raz kolejny za nakierowanie na konkretny typ żarówki.

Teraz czekam na dostawę tych:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

które pewnie pójdą w doświetlanie zakrętów a te co mam teraz (te 4200k) pójdą na światła drogowe.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 18:29   #25
Zbyszek K
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Edmun ma rację,w Focusie 2011- w wersji Tytanium z reflektorami ksenonowymi nie są biksenony,tylko zwykłe ksenony.Ostatnio wymieniałem żarnik D3S i w soczewce lampy nie ma przysłony występującej w biksenonach.Żarnik D3S odpowiedzialny jest tylko za światla mijania,przy włączeniu drogowych świeci dodatkowa żarówka w środkowej części reflektora.
Zbyszek K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 19:00   #26
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Ale nawet ja sam przyznalem się do błędu. W tym aucie co mam są biksenony
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 16:10   #27
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Oczywiście, że są biksenony. Przesłone nie dość, że widać (nawet jak się poświeci latarką w soczewkę), to słychać jak działa.
Mało tego przesłona do świateł mijania musi być w każdym reflektorze projekcyjnym i jest też np. w Fieście Titanium z żarówką H7. Do biksenonów jest ruchoma.
Mała sugestia, przysłona jest na dole, bo soczewka odwraca obraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 19:32   #28
mendzior87
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 190km 390nm
Rocznik: 2012
Postów: 85
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

A czy ktoś montował dodatkowy moduł doswietlania do sterowania halogenami w przedlifcie ???

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mendzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 12:10   #29
gavin2002
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: Czeladź
Model: Ford Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115km
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Chciałbym zamontować moduł do doświetlania halogenami. Tam piszą, że trzeba się podłączyć "pod wejście impulsów drogi /pomiar prędkości samochodu." Gdzie to znaleźć?
gavin2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 15:36   #30
kuzik99
ford::amateur
 
Avatar kuzik99
 
Imię: Joanna
Zarejestrowany: 13-04-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętów

Również chciałabym aby było doświetlanie w moim samochodzie. Jednak mechanik powiedział mi że nie da się zrobić tego. Czy to prawda?
__________________
Sprawdź tutaj szczęki hamulcowe i znajdź odpowiednie do swojego samochodu lun motocykla.
kuzik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.