Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2011, 20:33   #1
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Wymiana sworznia wahacza

Witram.

Chciałbym wymienić sworznie wahacza,ale nie moge wybić sruby która trzyma sworzeń w nacięciu.Z jednej strony jest gwiazdka a z odwrotnej nakrętka i teraz czy trzeba ją wykręcać czy wybić (strasznie mocno ona siedzi już gwint zjechałem i nic nie zrobiłem).Może trzeba odpowiednio wahacz podnieśćżeby nie napierał na sworzeń Proszę o pilną pomoc gdyż jedna sruba jest nie zakręcona(zbity gwint)i raczej niebezpiecznie tak jeżdzić .

__________________
W mojej stajni stoją takie rarytasy.
Mondeo MKII 1.8TD Endura DE 99r
Peugeot 406 1.8PB+Gaz 98r
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 20:42   #2
Jacsss
ford::beginner
 
Imię: J
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: PL
Model: MONDEO III
Silnik: 1.8 DURATEC HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

Wybić inaczej się nie da, popsikaj najpierw jakimś specyfikiem i wal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jacsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 21:03   #3
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

To przynajmniej wiem że trzeba walić mocno .Już gwint zjechałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Widocznie strasznie mocno siedzi.A wahacz w jakiej pozycji powinien być (swobodna czy podnosic go lewarkiem ?).
__________________
W mojej stajni stoją takie rarytasy.
Mondeo MKII 1.8TD Endura DE 99r
Peugeot 406 1.8PB+Gaz 98r
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 21:16   #4
Jacsss
ford::beginner
 
Imię: J
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: PL
Model: MONDEO III
Silnik: 1.8 DURATEC HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

Nie podpowiem jak lepiej ale powiem że kamikaze z ciebie skoro jeździsz bez nakrętki LoL. Czasem wybicie nie jest takie proste... Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jacsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 21:26   #5
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

Jakoś musiałem zjechać do domu. A garaż mam na końcu miasta.Ona jest tak zapieczona że wytrzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze jutro musze jechać i wybić ją i z drugiej strony też .Jak już się zabrałem to trzeba skończyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W mojej stajni stoją takie rarytasy.
Mondeo MKII 1.8TD Endura DE 99r
Peugeot 406 1.8PB+Gaz 98r
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 21:54   #6
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

O ile wiem to bez rozwiercenia może się nie obyć, lub przycięcia łba / nakrętki szlifierką. Ja miałem o tyle łatwiej, że poprzedni właściciel po jednej ze stron zrobił to za mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A z jeżdżeniem to raczej nie masz się o co martwić, nie tylko śruba raczej sama się nie poluzuje, ale nie wyskoczy z zęba amortyzatora samoistnie tak łatwo, a później czekałoby Cię jeszcze wysunięcie amorka ze zwrotnicy nim zgubisz koło, co też proste nie jest!

A odpowiadając na Twoje pytanie: wykręcasz śrubę (gwiazdkę), po drugiej stronie jest fabryczny gwint i tego nie ruszasz. Obojętne czy podlewarujesz wahacz - ja miałem tylko furę na kobyłkach i bez większego bólu wylazły obie śruby.

Ostatnio edytowane przez davidcie ; 24-03-2011 o 21:56
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.