Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2010, 22:11   #771
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

jak miałeś 5w30 i go nadmiernie nie ubywało to po co lałeś półsyntetyk? moim zdaniem bardzo źle zrobiłęś,ford ma wąskie kanały olejowe a pozatym zalecany jest 5w30,jak nie dużo km zrobiłeś zlej go i zalej 5w30

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 22:21   #772
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Nie znam się bardzo na olejach, po takim przebiegu nie mogę powiedzieć żeby nie ubywało, bardzo rzadko dolewam może setkę czasem dwie, po wymianie przejechałem może około 2500 km. myślisz żeby go spuścić i nalać 5W-30 jak zaleca ford, nic się nie stanie ????
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 22:27   #773
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

moim zdaniem nic się nie stanie ale niech inni się wypowiedzą.w starym klekocie z minerału przeszedłem na półsyntetyk i do tej pory jeździ
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 22:44   #774
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Zrobię tak jak mówisz wymienię na 5W-30 a co mi tam najwyżej kupię drugiego nie są drogie, dzięki za radę a co myślisz na temat tych obrotów przy odpaleniu czy to może być wina oleju ???
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 01:24   #775
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak miałeś 5w30 i go nadmiernie nie ubywało to po co lałeś półsyntetyk? moim zdaniem bardzo źle zrobiłęś,ford ma wąskie kanały olejowe a pozatym zalecany jest 5w30,jak nie dużo km zrobiłeś zlej go i zalej 5w30
Krótkie i proste pytanie: skąd te wąskie kanały w tym silniku ? Czy możesz podać wiarygodne źródło? Mam na myśli jakiekolwiek materiały źródłowe producenta (Peugeot) lub użytkownika (Ford), które jednoznacznie potwierdzą lub nie obecność powyższych.

Z góry piękne dzięki.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 03:07   #776
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Nie dziwi was ze taki średni producent jak Ford zaleca do swoich silników takie cudo jak 5w30 i to nie byle jakie tylko tak zwany olej oszczędzający paliwo o niskim współczynniku tarcia wewnętrznego( podnosi też trochę moc silnik !!!)

Tylko ze ktoś wam zapomniał powiedzieć że odbywa się to kosztem trwałości i niezawodności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W teorii wszystko jest OK, do momentu w którym nie okaże się ze któryś z elementów silnika jest nie do końca tak solidny jak powinien być ( co u forda jest normom !!!) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie twierdze ze 5w30 to zły olej, tylko jak dla mnie to ma on za mały margines bezpieczeństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla pewności lał bym 5w40/10w40 a nawet 5w50 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 14:11   #777
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał ph71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótkie i proste pytanie: skąd te wąskie kanały w tym silniku ? Czy możesz podać wiarygodne źródło? Mam na myśli jakiekolwiek materiały źródłowe producenta (Peugeot) lub użytkownika (Ford), które jednoznacznie potwierdzą lub nie obecność powyższych.
W MK3 TDCi,w przeciwieństwie do (chyba) MK4 i S-Max`a, nie byłe dostarczane przez PSA!
Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dziwi was ze taki średni producent jak Ford zaleca do swoich silników takie cudo jak 5w30 i to nie byle jakie tylko tak zwany olej oszczędzający paliwo o niskim współczynniku tarcia wewnętrznego( podnosi też trochę moc silnik !!!)

Tylko ze ktoś wam zapomniał powiedzieć że odbywa się to kosztem trwałości i niezawodności

W teorii wszystko jest OK, do momentu w którym nie okaże się ze któryś z elementów silnika jest nie do końca tak solidny jak powinien być ( co u forda jest normom !!!)

Nie twierdze ze 5w30 to zły olej, tylko jak dla mnie to ma on za mały margines bezpieczeństwa

Dla pewności lał bym 5w40/10w40 a nawet 5w50
Skąd wziąłeś teorię, że stosowanie 5W30 powoduje zmniejszenie trwałości i niezawodności (silnika)???
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:10   #778
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

no właśnie skąd wiadomo, że akurat Ford ma wąskie kanały? A Fiat czy Citroen jakie ma, szerokie? To Ford ma jakiś specyficzny (inny, niezwykły, oryginalny, nowatorski, cudowny, wymagający, kapryśny, jedyny w świecie) silnik??
niesamowite rzeczy niektórzy tu opowiadają. czy to znaczy, że markowe oleje typu castrol, motul, elf, Lmolly, shell, texsaco, elf, mobil nie płyną, blokują niby wąskie kanały silnika naszych fordów?
ja w tą bajkę nie wierzę. kupuję olej na jaki pozwala instrukcja mojego samochodu czyli ileś tam W 40 czy pięćdziesiąt oraz na jaki mnie stać.
Wiem natomiast jedno, jeżeli kupuję mobila czy schella to faktycznie to nim jest. w bańkach fordFformula natomiast do końca nie wiadomo. do końca też nie można być nawet pewnym klasy lepkościowej tego oleju. niektórzy skarżyli się na klepanie zaworów na zimnym i zwiększony pobór okresie eksploatacji. co było w butelce? ale też nie można w jedną stronę. możliwy jest także zakup markowego w gruncie podrabianego płynu.
wnioski: kupujcie rozsądnie, na żadnym zalecanym w instrukcji krzywda się Wam nie stanie, jest trochę kasy do wyrzucenia-kupcie droższy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chyba nie warto. lepiej taki po środku i już trzymać się marki.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:54   #779
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał Horhe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
n
Wiem natomiast jedno, jeżeli kupuję mobila czy schella to faktycznie to nim jest. w bańkach fordFformula natomiast do końca nie wiadomo.
Czy aby na pewno??? Często jest tak że najpopularniejsze oleje różnych marek są de facto tym samym olejem, rozlewanymi z tego samego źródła, vide: przypadek Mobil`a i Castrol`a z przed paru lat z rozlewni w Belgii.
Wiadomo że Formula E (wcześniej) czy Formula F (teraz) nie są nie mega dobrymi olejami, ale skoro Ford je poleca to znaczy że (z dużą rezerwą) możemy je spokojnie stosować do naszych maszyn i wydaje mi się że Ford dba aby ich jakość była na odpowiednim poziomie.

PS. Wydawałoby się ze temat/problem oleju jest banalny i prosty a zrobił nam się jeden z najobszerniejszych wątków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 17:11   #780
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał Horhe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w tą bajkę nie wierzę. kupuję olej na jaki pozwala instrukcja mojego samochodu czyli ileś tam W 40 czy pięćdziesiąt oraz na jaki mnie stać.
Chyba tej instrukcji jednak nie przeczytałeś, bo jest tam podana dokładna norma którą ma spełniać olej. Lepkość to tylko jeden z parametrów i raczej nie najważniejszy.

Cytat:
Napisał Horhe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem natomiast jedno, jeżeli kupuję mobila czy schella to faktycznie to nim jest.
Żartujesz sobie? Markowe oleje są bardzo często i chętnie podrabiane bo zysk na takich podróbkach jest ogromny.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.