Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2011, 19:33   #41
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie prawda, ludzkie ucho doskonale wychwyci różnicę 1db. Wystarczy powiedzieć, że różnica o +3db dla ludzkiego ucha brzmi dwa razy głośniej!!! I nie ważne czy to jest różnica pomiędzy 10 a 13db czy 100-103db - ludzki słuch odbiera to jako podwojenie głośności.
zamiast kolega się tak denerwować i unosić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., radziłbym się najpierw niestety, przepraszam za określenie, douczyć.

To, co kolega nazwał "różnicą o +3dB", jest niczym innym jak informacją, że natężenie dźwięku wzrasta dwukrotnie, ALE natężenie dźwięku nie jest tym samym, czym jest poziom natężenia dźwięku (potocznie nazywany głośnością).

W związku z tym zmiana poziomu natężenia dźwięku o +3dB nie jest równa zmianie dwukrotnej głośności.

Swoją drogą żałuję, że bawimy się tu w takiego rodzaju przepychanki i "wymądrzanki" słowne i udowadniamy "jak potwornie głośny jest 1dB"...
Forum jest o 1,6 Mondeo EcoBoost i mam nadzieję, że będziemy na nim odnajdować informacje praktyczne o możliwych wadach i zaletach nowej serii silników Forda.

Pozdrawiam wszystkich! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 21:28   #42
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamiast kolega się tak denerwować i unosić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., radziłbym się najpierw niestety, przepraszam za określenie, douczyć.

To, co kolega nazwał "różnicą o +3dB", jest niczym innym jak informacją, że natężenie dźwięku wzrasta dwukrotnie, ALE natężenie dźwięku nie jest tym samym, czym jest poziom natężenia dźwięku (potocznie nazywany głośnością).

W związku z tym zmiana poziomu natężenia dźwięku o +3dB nie jest równa zmianie dwukrotnej głośności.

Swoją drogą żałuję, że bawimy się tu w takiego rodzaju przepychanki i "wymądrzanki" słowne i udowadniamy "jak potwornie głośny jest 1dB"...
Forum jest o 1,6 Mondeo EcoBoost i mam nadzieję, że będziemy na nim odnajdować informacje praktyczne o możliwych wadach i zaletach nowej serii silników Forda.

Pozdrawiam wszystkich! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym tylko coś sprostować: nie uniosłem się, ani nie zdenerwowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pisałem skomentowanego przez Ciebie posta na całkowitym luzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do meritum, prawdopodobnie oboje mamy rację, ale różnica polega na tym, że Ty opisujesz poziom natężenia dźwięku z technicznego/fizycznego punktu widzenia, ja natomiast z nazwijmy to medyczno-biologicznego - subiektywne odczuwanie głośności przez zdrowy narząd słuchu danego człowieka. Koniec OT. Pozdrawiam.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 20:18   #43
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forum jest o 1,6 Mondeo EcoBoost i mam nadzieję, że będziemy na nim odnajdować informacje praktyczne o możliwych wadach i zaletach nowej serii silników Forda.

Pozdrawiam wszystkich! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak tylko swojego odbiorę to się odezwę.

Na razie zbieram informacje o tym silniku, ale bardzo mało tego jest.
Jak Ci się jeździ nim w porównaniu do diesla? Znalazłem gdzieś charakterystykę momentu, to wyglądało w zasadzie jak w turbodieslu, czyli bardzo zachęcająco.
Jakie najniższe spalanie udało Ci się osiągnąć, a jakie najwyższe?

Pozdrawiam
Toper
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 10:29   #44
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak tylko swojego odbiorę to się odezwę.

Na razie zbieram informacje o tym silniku, ale bardzo mało tego jest.
Jak Ci się jeździ nim w porównaniu do diesla? Znalazłem gdzieś charakterystykę momentu, to wyglądało w zasadzie jak w turbodieslu, czyli bardzo zachęcająco.
Jakie najniższe spalanie udało Ci się osiągnąć, a jakie najwyższe?

Pozdrawiam
Toper
EcoBoost 1,6 ma lepszą elastyczność od diesla 2,0 w tym znaczeniu, że nie dostaje żadnej pompki po przekroczeniu 4000 obr./min, a moc autka czuć już w okolicach 1500obr.
Najniższe spalanie miałem 5,2 litra (poza miastem jadąc spokojnie do 100km/h) na trasie Wrocław - Praga (bez autostrady).
Najwięcej Mondek wciągnął przy jeżdżeniu 160-200 z częstym wyprzedzaniem itp., niestety 13litrów..., ale pewnie da się mieć i jeszcze większe spalanie...

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 11:39   #45
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EcoBoost 1,6 ma lepszą elastyczność od diesla 2,0 w tym znaczeniu, że nie dostaje żadnej pompki po przekroczeniu 4000 obr./min, a moc autka czuć już w okolicach 1500obr.
Najniższe spalanie miałem 5,2 litra (poza miastem jadąc spokojnie do 100km/h) na trasie Wrocław - Praga (bez autostrady).
Najwięcej Mondek wciągnął przy jeżdżeniu 160-200 z częstym wyprzedzaniem itp., niestety 13litrów..., ale pewnie da się mieć i jeszcze większe spalanie...

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na benzyniaka to spalanie i tak rewelacyjne, a mówią że "turbo żyje, turbo pije"!!!
Kolego OOstrowski możesz zdradzić z jaką maksymalną prędkością jechałeś, albo ile maksymalnie - jeśli sprawdzałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - "wyciąga" Mondeo z tym silnikiem??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Gratuluje wyboru i powodzenia.
Pzdr.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 08:47   #46
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na benzyniaka to spalanie i tak rewelacyjne, a mówią że "turbo żyje, turbo pije"!!!
Kolego OOstrowski możesz zdradzić z jaką maksymalną prędkością jechałeś, albo ile maksymalnie - jeśli sprawdzałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - "wyciąga" Mondeo z tym silnikiem??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Gratuluje wyboru i powodzenia.
Pzdr.
Kolego Ethernal, nie dotknąłem jeszcze prędkości maksymalnej tego Mondka. Maksymalnie jechałem nim 210km/h, ale mogę powiedzieć, że nie był to jego szczyt, ponieważ silniczek dalej był żywy i czuć było gotowość na więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a obroty wynosiły jakoś 4400-4500.
Tak na moje wyczucie, 1,6 EcoBoost w Mondeo chyba by poszedł z 230km/h, ale muszę to potwierdzić.

Tak się zastanawiałem nad trwałością obecnych wszystkich nowych Mondeo, bo na broszurce z salonu widziałem informację, że Ford robi tym autkom testy do 240 tyś. km i stawia na niezawodność w tym zakresie.

Pozdrawiam !
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 08:57   #47
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się zastanawiałem nad trwałością obecnych wszystkich nowych Mondeo, bo na broszurce z salonu widziałem informację, że Ford robi tym autkom testy do 240 tyś. km i stawia na niezawodność w tym zakresie.
Mondek to nawet i 300 tyś wytrzyma. Jedynie co trzeba w nim wymieniać to części eksploatacyjne, czyli np. wtryskiwacze, turbinę, koło dwumasowe, sprzęgło itp. W nowych turbo benzynkach te części zapewne wytrzymują tyle samo co w dieslach i tyle samo kosztują.
Koledzy z 1.6T testujcie ile się da, bo zapewne wielu posiadaczy klekotów ma ochotę następne auto kupić z takim silnikiem.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 18:10   #48
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondek to nawet i 300 tyś wytrzyma. Jedynie co trzeba w nim wymieniać to części eksploatacyjne, czyli np. wtryskiwacze, turbinę, koło dwumasowe, sprzęgło itp. W nowych turbo benzynkach te części zapewne wytrzymują tyle samo co w dieslach i tyle samo kosztują.
Koledzy z 1.6T testujcie ile się da, bo zapewne wielu posiadaczy klekotów ma ochotę następne auto kupić z takim silnikiem.
silnik wytrzyma, bo to żadna sztuka przy normalnej eksploatacji, tylko czy ranty w drzwiach walkę z rdzą wytrzymają... ostatnio widziałem MK4 zardzewiałego na rantach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 19:47   #49
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostatnio widziałem MK4 zardzewiałego na rantach
Może był z terenów zalewowych......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 12:44   #50
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondek to nawet i 300 tyś wytrzyma. Jedynie co trzeba w nim wymieniać to części eksploatacyjne, czyli np. wtryskiwacze, turbinę, koło dwumasowe, sprzęgło itp. W nowych turbo benzynkach te części zapewne wytrzymują tyle samo co w dieslach i tyle samo kosztują.
Koledzy z 1.6T testujcie ile się da, bo zapewne wielu posiadaczy klekotów ma ochotę następne auto kupić z takim silnikiem.
To, że da się te 300k km przejechać, to nie wątpię, ale kosztem jakich wydatków? Mój stary Mondeo 1,8 (do dzisiaj go używam) już tę granicę 300k ma za sobą i nie było w jego żywocie większych kłopotów. Najwięcej w jego historii kosztowała mnie wymiana uszczelki pod głowicą.

Koło dwumasowe i wtryski siadają w TDCI, a zgodnie z tym, co zrozumiałem z ulotki, Ford stara się, by nowe Mondea przejeżdżały przynajmniej 240k km bez poważnych napraw. Wymiana dwumasy czy wtrysków, to już dla mnie poważna naprawa, bo kosztowna. Nie pozostaje nic innego, jak testować wytrzymałość na własnym 1,6 EcoBoost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrówka dla wszystkich miłośników Mondeo !!!
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.