Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2008, 17:35   #61
arkady
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Postów: 38
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam. Już wyjaśniam zagadnienie. Po otwarciu maski trzeba ściągnąć ten plastikowy dekielek od amorka ( od strony pasażera ) odkręcić śruby od blachy co przykrywa amortyzator, wtedy dopiero jest dojście do opisanej kostki. Znajduje się ona ok 10 cm niżej na ściance grodziowej, jest przykręcona jedną śrubą do kompa ( podobno jest to główny komputer auta ). Kostka ma kształt prostokąta. Kajty... nie wiem co było spowodowane zawieszeniem EGR-u. Być może zapamietał jakiś błąd, w moim przypadku "usterka zaworu EGR". Przypuszczam, że odłączenie kostki od kompa zresetowało zawieszenie zaworu. Zapomniałem jeszcze o jednej ważnej sprawie. Przedmuchane zostały także kostki, które znajduja się wewnątrz auta za schowkiem od strony pasażera. Trzeba wyciągnąć schowek ( łatwizna ) i w dolnym prawym rogu znajduje się 5 kostek, każda z nich została wypieta i jak pisałem wcześniej przedmuchana powietrzem. Jeżeli będziecie się do tego zabierać, chyba dobrze by było na początku sprawdzić na kompie czy u Was tak jak i u mnie wyskoczy usterka zaworu EGR. Być noże to warczenie tylko w moim przypadku było spowodowane zawieszeniem zaworu, nie wiem.

__________________
MKIII 2.0, TDDI, 2002r
arkady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 17:46   #62
kajty
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Chełm
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 69
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Noooo, to już coś, dzięki za informacje, mam nadzieję, że pomogą mi i nie tylko w końcu wyeliminować nieprzyjemny warkot, już drukuję sobie Twoje uwagi i jak tylko mi czas pozwoli zabiorę się za swego mondiego, jeszcze raz wielkie dzięki. A tak na marginesie czy ktoś ma zaślepionego EGR-a i przy tym ma ów warkot?
kajty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 18:19   #63
arkady
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Postów: 38
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Kajty. Czekam na info. Daj znać, czy coś pomogło ... i powodzenia :fcp26
__________________
MKIII 2.0, TDDI, 2002r
arkady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 18:29   #64
rafal1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

a ja wam powiem tak nie szukajcie serwisów bądz wymyślnych warsztatów u mnie był podobny problem takze miała to byc awaria pompy paliwowej ale miałem więcej szczęsia mój samochód obejzała osoba która zajmuje się produkcja silnikówi jak stwierdził silniki Forda a w szczególności modele TDDi i TDCI mają problemy z cyrkulacją powietrza i to jest problemem szarpnięc silnika.
Wybaczcie ale nie wiem co zrobił i nie chciał mi powiedziec ale naprawa trwała ok 10 minut i jak za pomocą czarodziejskiej różdzki problem zniknoł
( z tego co zauważyłem najwięcej czasu poświęcił na ogladaniu wężyków )
rafal1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 07:07   #65
Osmola_GT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

a moze jakies zdjecia?
Osmola_GT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 19:59   #66
kajty
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Chełm
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 69
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Dzisiaj trochę pozaglądałem i: faktycznie na ścianie grodziowej po stronie pasażera jest wtyczka duża na kilkadziesiąt pinów ze śrubą mocującą, na pewno jest to złącze do komputera ECU, odkręciłem przedmuchałem (styki bez zarzutu) jednak nie dało to żadnego efektu. Postanowiłem pozaglądać na razie bez głębszego rozbierania do EGR-a, zdjąłem wężyk sterujący, a na króciec założyłem drugi, długi na tyle by sięgną do kabiny, jadąc próbowałem ręcznie, raczej ustnie sterować zaworem i zauważyłem, że w pewnych momentach dźwięki wydawane przez silnik ulegały zmianom, lecz trudno było jednoznacznie stwierdzić że to jest to, na pewno mój EGR nie pracuje poprawnie, jakby sie zacinał czy blokował, muszę go wymontować i dokładnie obejrzeć może przeczyścić przesmarować (może ktoś ma już w tym temacie doświadczenia) myślę, że rafal1975 z tymi przepływami powietrza ma rację (może udałoby mu się ustalić co macher który "zajmuje się produkcja silników" zrobił u niego). Pobawię się jak mówiłem z EGR-em i sprawdzę dokładnie wszystkie wężyki i przewody powietrza, może na macanego coś znajdę. Oczywiście zdam relację. Jeszce zapytanie do rafal1975: czy po zabiegach z "różdżką" zniknęło szarpnięcie czy słynny warkot, czy wszystko na raz?
kajty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 12:46   #67
Osmola_GT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

dzisiaj znalazlem i odlaczylem mi nic nie dalo.
Osmola_GT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2008, 13:21   #68
kajty
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Chełm
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 69
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

:567:
kajty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2008, 16:50   #69
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał kajty
Wszystkich zainteresowanych warkotwem zapraszam:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], może wspólnie w końcu coś zdziałamy.
kajty :fcp15 ,ty jakiś sprytny inaczej jesteś. Nie napisałeś w temacie który tu reklamujesz KOMPLETNIE NIC i zapraszasz tam innych :fcp9 :fcp7 .
:597: "miszcz" z Ciebie normalnie :698:
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 02:44   #70
des34
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2006
Model: fiesta
Silnik: 1,3 endura e
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał Zawika
Cytat:
Napisał kajty
Wszystkich zainteresowanych warkotwem zapraszam:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], może wspólnie w końcu coś zdziałamy.
kajty :fcp15 ,ty jakiś sprytny inaczej jesteś. Nie napisałeś w temacie który tu reklamujesz KOMPLETNIE NIC i zapraszasz tam innych :fcp9 :fcp7 .
:597: "miszcz" z Ciebie normalnie :698:
Znowu bełkot/jak przełożenie sprzęgła/, i"czepianie" sie innych ale to normalne u ... chamów! :fcp7 :fcp6 :fcp5
des34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.