Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2009, 18:08   #271
krzy.pla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Bytom woj.śląsk
Model: Ford Mondeo Kombi Aut.
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Całej skrzyni mi nie rozbierali bo to się wiąże z generalnym remontem wymianą uszczelnień itp. A i tak koszt był nie byle jaki.
Przedtem nie miałem żadnego szarpania do przodu, wszystko hulało.Tylko jak samochód był zimny to na 3 biegu zauważałem poślizg .Obroty szły szybciej niż predkosć. Ale to podobno normalka. Po naprawie nic złego się nie działo ,stopniowo później było coraz gorzej. Jak samochód jest zimny to wszystko ok. Jazda zaczyna się dopiero jak się zagrzeje. Mam nadzieje że to olej.

krzy.pla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 19:12   #272
Andy1000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Model: Ford Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

krzy.pla , powiedz czy znalazłeś rozwiązanie problemu. Wymieniłeś olej w skrzyni?
Andy1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 19:16   #273
marek871
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: MK3 Ghia X
Silnik: TDCi 2,0 130 KM tiptronic
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam wszystkich użytkowników TDCI 130KM automatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Sorki, że piszę dopiero teraz, ale od niedawna jestem na tym forum i dopiero od czerwca 2009 szczęśliwym posiadaczem MK3 TDCI 130KM automat. Miał wtedy 170 tys. przebiegu.
Moja furka to:
MK3 Ghia X Panther Black, TDCI 130KM tiptronic, 2004 r., 198 tys. km.
Spalanie:
miaso lato: 8,1
miasto zima: 9,1
trasa: 6,5 - 6,8
mieszany: 7,4 - 7,8
Przez ten czas wymieniłem tylko klocki hamulcowe z tyłu. Za chwilę czeka mnie przegląd przy 200 tys. km. Aż się boję.
Przy okazji przeglądu chciałbym:
1. Wymienić olej w asb w warsztacie specjalistycznym po uprzedniej kontroli jego stanu (barwa, zapach) metodą statyczną, tj. 3-4 litry z powtórzeniem zabiegu po 1000 - 1500 km.
2. Poddać go chip-tuningowi (chip lub box).
I właśnie w związku z pkt 2 mam pytanie:
- Czy ktoś z szanownych forumowiczów wszczepiał już wirusa lub podłączał box do swojedgo cacka i z jakim efektem?
- Czy ktoś słyszał o takiej operacji u kogoś zajomego i zna jej wiarygodny wynik?
- Czy możecie zarekomendować solidny warsztat w Wa-wie i okolicach?
Pytania być może zdadzą się upierdliwe, ale wywołane zostały odpowiedziami, jakie uzyskałem od obdzwanianych warsztatów.
Jedni gwarantowali 30% wzrost mocy i momentu, inni lojalnie uprzedali, że nie będą ingerować w sterowniki asb i przyrost mocy i momentu nie będzie tak wyraźnie odczuwalny jak w manualach.
Tak więc zgłupiałem i nie wiem: robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy nie robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam serdecznie,
marek871
marek871 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 08:12   #274
krzy.pla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: Bytom woj.śląsk
Model: Ford Mondeo Kombi Aut.
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał Andy1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzy.pla , powiedz czy znalazłeś rozwiązanie problemu. Wymieniłeś olej w skrzyni?
Niestety skończyło się na remoncie całej skrzyni. Tak że mam "mały dołek również finansowy"
krzy.pla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 14:43   #275
nebuso
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondego MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam
(Jestem nowy na forum- witam wszystkich!). Posiadam autko jak w tytule wątku.
2.0 TDCI kombi Tiptronic 130KM.
174 tyś przejechane i jeszcze nic nie było robione, oprócz standardowych rzeczy typu klocki, filtry czy olej w silniku.
NA ZIMNYM silniku spalanie:
w mieście ok 10 - 14l a poza miastem ok 8-14l (wskazania z komputera, przy wyłączonych bajerach, temp powietrza w momencie spisywania od - 10 do +5, trasa ma niecałe 6km, nie grzałem silnika :/ bo się spieszyłem).

NA CIEPŁYM silniku:
- miasto 7-9L,
- autostrada przy utrzymywaniu się w przedziale 80 - 120km/h, komp. pokazywał 5,2L z wyliczenia wychodzi niecałe 5L - trasa Bułgaria i z powrotem (liczyliśmy zatankowane litry oraz kilometry do własnego rozliczenia $$). Od połowy drogi (Rumunia) klima szła cały czas, 4 osoby + bagaże na 2 tyg.
- autostrada przy utrzymywaniu się w przedziale 140- 160 km/h, komp. pokazywał 7,8L a z wyliczenia wychodziło podobnie (trasa A1 - Toruń Gdańsk Toruń), 4 osoby + bagaże


Wszedłem na forum bo szukam informacji co do mojego autka… od 2 miesięcy strasznie ciągnie na obrotach. Przy równej jeździe ok. 80 km/h, bez obciążenia trzyma mi 4 bieg na 2500 obrotów. Dotychczas przy takiej samej jeździe zmieniał max przy 2000 obrotów. Jak chcę wyprzedzać redukuje o 2 biegi w dół wchodząc na 4000 obrotów, gdzie rok temu przy max wciśniętym pedale ok. 3500 obrotów zmieniał. Piszę teraz o sytuacji gdzie auto już jest rozgrzane , i mam świadomość że wciśnięciem pedała gazu reguluje się przeciąganie na obrotach. Paliwo cały czas to samo.
Jak wam zmienia biegi?? Przy ilu obrotach zmienia biegi?

Z góry dzięki za opinie...
nebuso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 19:08   #276
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Co do obrotów to nie pamiętam dokładnie - jeśli chodzi o prędkość - to z 1 osobą na pokładzie (kierowcą) przy 60 km przerzuca na 4 bieg , a przy 80 na 5 bieg - zakładając bardzo spokojną jazdę i równomierne przyspieszanie z delikatnym muskaniem pedału gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 11:41   #277
koval123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam i pozdrawiam,

W grudniu 2009 kupilem Mundka jak w tytule wątku i na razie (odpukać) żadnych problemów z automatem nie mam. Zachęcony opisami samodzielnej wymiany oleju postanowiłem sprawdzić jego poziom.
Postępowałem zgodnie ze wskazówkami (oprócz dokładnego pomiaru temperatury - zbadałem ją metodą Macajewa) i po odkręceniu korka sprawdzania poziomu olej zaczął wyciekać ciurkiem i nieprzerwanie, miał temp. ok. 40-45 stopni. Wyleciało ok. 1 litra(!) brązowego i na początku spienionego oleju zanim postanowiłem zakręcić korek. Z relacji poprzedniego właściciela wiem że olej był już wymieniany przy 160k (teraz jest 210k na zegarku).
Czy możliwe jest że zalali wtedy za dużo oleju i to aż o tyle? Sprawdzałem przy pracującym silniku z dzwignią w poz. "P".
Co Wy na to?

Aha, jeszcze jedno: czy jazda ze zbyt dużą ilością oleju w ASB może ją uszkodzić?

Ostatnio edytowane przez koval123 ; 16-04-2010 o 12:50
koval123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 09:07   #278
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Jeśli ostatnia wymiana miała miejsce przy 160 000 , a teraz ma 210 000 , to może warto zastanowić się nad jego wymianą w jakimś specjalistycznym warsztacie.
Będziesz miał:
- nowy olej
- świadomość odpowiedniej ilości oleju w skrzyni.

Ja za wymianę w firmie Samko w W-wie dałem w 2008 r. 150 zł - a więc koszt raczej niewielki.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 21:10   #279
koval123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

No i stało się - wymieniłem olej i jak narazie wielkiej różnicy nie odczuwam...

Jedna rzecz nie daje mi jednak spokoju: dwa razy przed wymianą oleju i raz po niej miałem problemy ze wstecznym. Po wrzuceniu R i delikatnym dodaniu gazu najpierw nie było reakcji a po chwili łupnięcie i szarpnięcie do tyłu. Mam nadzieję że wsteczny nie zaczyna się sypać...
Macie podobne doświadczenia? Co to może być?
koval123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 09:55   #280
Ziembol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: FOCUS CC
Silnik: 2.0 V16 145km
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam. Moze ktos spotkal sie z takim problemem .. Posiadam Mondeo kombi TDCI 130KM z 2004 roku ze skrzynia TIPTRONIC .. wciskam pedal hamulca i przelaczam lewarek na pozycje P - trzymajac nadal wcisniety pedal hamulca slychac brzeczacy elektromagnes .. do tej pory wystarczalo puscic hamulec i eletromagnes sie wylaczal ... na chwile obecna brzeczy juz nawet na zwolnionym hamulcu ... gdzie moge szukac przyczyny ?.. Dodam ze wzbudzjacy sie elektromagnes wystepuje tylko na pozycji P
Ziembol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.