Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2013, 11:28   #1
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Po wymianie uzczelki głowicowej, planowaniu głowicy. Po uruchomieniu silnika płyn chłodniczy wchodzi do silnika i kapie z kolektora wydechowego. Co może być tego przyczyną?


Ostatnio edytowane przez jvc ; 04-04-2013 o 18:23 Powód: poprawa tytułu
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 12:05   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wdechowych

Żle założona uszczelka, lub pęknięta głowica. A dlaczego wymieniałeś uszczelkę???
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 14:52   #3
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Re: Płyn chłodniczy w kolektorze wdechowych

Głowica była planowana. Uszczelki nie da się źle założyć bo pasuje tylko w jeden sposób i tylko w jednej pozycji wchodzi na kołki ustalające.
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 15:14   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wdechowych

Miałem na myśli dokręcanie uszczelki, to znaczy żle założona, no nieda się jej założyć odwrotnie, ale jak sie żle dokręci, to może przepuszczać płyn chłodnicz, i wtedy założenie i dokręcenie traktuje się łącznie jako żle założona. Możesz mysleć inaczej. Tak czy owak, jest coś żle, bo po dobrze wykonanej robocie, nie ma prawa płyn dostawać się do silnika ani do kolektora wydechowego. Dobrze obejrzyj, skąd naprawdę ten płyn wycieka, bo w silniku w czasie pracy w cylindrach są ogromne temperatury, i płyn powinien wyparować, a nie kropłami ciec z kolektora wydechowego, powinien być wyrzucony przez rurę wydechową i tłumik do atmosfery.Zobacz jak sie zachowuje płyn chłodniczy w zbiorniku wyrównawczym na pracującym silniku, na różnych obrotach silnika.
Nie odpowiedziałeś dlaczego wymieniałeś uszczelkę ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 18:03   #5
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wdechowych

Zawór uleciał, było gniazdo zaworowe wymieniane i planowanie głowicy. Na zapalonym silniku 1 litr płynu ubyło wciągu 5 minut. Kapie z pod kolektora wydechowego a to co nie zdąży wykapać wylatuje przez wydech.
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2013, 19:58   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Jak może kapać spod kolektora wydechowego. Kolektor jet przykręcony wieloma śrubami do głowicy, pomiędzy kolektorem a głowicą jest uszczelka. Nie ma takiej możliwości aby tędy wyciekał płyn na chodzącym silniku. Właśnie na styku od dołu uszczelki kolektora i uszczelki głowicy może wyciekać płyn, ale spod głowicy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 06:45   #7
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Dzisiaj wyciągam głowice. Co najśmieszniejsze na kolektorze wydechowym są 4 rurki które łączą się w jedna i lecą dalej do EGRa. Z pod gwintu jednej rurki też kapał płyn chłodniczy.
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 07:35   #8
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Dawałeś nowe śruby do głowicy ?
Stare śruby mogą być już naciągnięte i opierają się w bloku , tym samym nie dociągają uszczelki !!
Jak robisz sam to posprawdzaj dokładnie blok i głowice , szkło powiększające do ręki i sprawdzasz pęknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z objawów wynika że jest słabo dociągnięta głowica lub pęknięcie.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 07:47   #9
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Nie pomierzyłem ile ma głowica przed i po szlifie. W książce "Sam naprawiam" pisali że max. można splanować 0,2mm. Śrub nie wymieniałem bo na instrukcji obsługi uszczelki głowicy nie pisali o wymianie a w książce znowu piszą że trzeba wymienić. Aż wierzyć mi się nie chce że jest tak mała tolerancja gwintu w bloku że śruby mi nie doszły. Rozgrzałem wczoraj silnik, może nie do otwarcia termostatu ale po ostygnięciu śruby nie były luźne.
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 11:52   #10
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym

Cytat:
Napisał miketg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż wierzyć mi się nie chce że jest tak mała tolerancja gwintu w bloku że śruby mi nie doszły. Rozgrzałem wczoraj silnik, może nie do otwarcia termostatu ale po ostygnięciu śruby nie były luźne.
Wystarczy że w gniazdach został olej i już masz kłopot z poprawnym wkręceniem śrub !!
Robotę przy głowicy trzeba wykonać SPOKOJNIE , powoli i bardzo dokładnie wszystko posprawdzać .
Szybko to się wymienia koła na F1

Jest kilka czynności które są pomijane a są bardzo ważne
- czyszczenie bloku silnika z resztek starej uszczelki i innych śmieci , powierzchnia ma być czysta , gładka , metaliczna !!
- sprawdzenie pęknięć na bloku i głowicy /szkło powiększające/
- czyszczenie gniazd gwintów w bloku !!
- sprawdzenie długości śrub głowicy
- dokładne dokręcenie głowicy zgodnie z instrukcją producenta silnika !! a nie producenta uszczelki !!
- wszystko co składasz przy głowicy ma być czyste i odtłuszczone
- Montowana głowica ma być bez świec ! /nie wiem dla czego ale tak ma być - może chodzi o jakieś naprężenia/

To tylko kilka częstych błędów/pominięć/ spotykanych przy montowaniu głowicy.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.