Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2021, 18:05   #61
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Cytat:
Napisał Siarra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Odgrzewam kotleta.
Gdzie zerknąć / włożyć rękę żeby sprawdzić czy fizycznie nie mam modułu do skrętnych soczewek.
Jest to pod pulpitem ? po której stronie ?
mam ESP - więc czujnik skrętu powinienem mieć
mam też wszystkie kostki w wiązce pod maską - duże główne i małe na 2 piny
znalazłem też w internecie moduł - kilka sztuk (sterowanie xenon / soczewki)
tylko przed zakupem wolałbym się upewnić że w aucie tego modułu nie ma i ze jest do niego kostka (tylko pusta) - bo nie mam w planach wymieniać wiązki pod deską (jeśli tam się powinno to znajdować)

będę wdzięczny za konkretną odpowiedź
Pozdrawiam
Moduł sterownika świateł bedzie za zegarami po prawej stronie. Czyjnik skrętu jest montowany w każdym focusie , jednak że do świateł skrętnych jest inny ma po prostu więcej pinów. Złączka do tego modułu ma jak dobrze pamiętam 28 pinów (ale tylko 16 jest używanych) i co najzabawniejsze jest tego samego typu co złączka do sterownika klimy mondeo mk3 ( ta czarna). Ale to tak w ramach ciekawostki jakby ktoś się za przeróbkę/retrofita brał.

texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 10:00   #62
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyjnik skrętu jest montowany w każdym focusie , jednak że do świateł skrętnych jest inny ma po prostu więcej pinów.
czujnik kąta skrętu jest (był) montowany w każdym focusie mk2 z ESP (ESP nie jest wyp seryjnym wszystkich FF2) i miał 4 piny, natomiast czujnik kąta skrętu do skrętnych soczewek miał 6 pinów
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 07:20   #63
Siarra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2020
Model: Mondeo mk5 kombi, Focus mk2 3d
Silnik: M-1,6 TDCi, F-1,6B
Rocznik: M-2015, F-2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Dziękuję za informacje.
zdążyłem już sprawdzić że u mnie brak wiązki pod deską.
Brak modułu, brak 6 pinów w czujniku skrętu.
Temat odpuściłem

Obecnie zostało tak że zamontowałem oryginalne soczewki skrętne + xenony hid.
nie pasowały ledy (za mało miejsca pod klapką. nawet na chłodzenie pasywne)
a jeśli lampy i tak nie skręcają to nie ma problemu z wystającymi przewodami przez klapki
efekt fajny białe światło
niebawem montuje paski led jako dzienne + pływające kierunki

pozdrawiam
Siarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 11:44   #64
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

Tylko pamiętaj że zgodnie z przepisami jak montujesz HID/Xenon to samochód MUSI być wyposażony w samopozoomowanie świateł oraz system ich mycia(spryskiwacze), To tak żebyś się nie zdziwił przy jakiejś policyjnej kontroli że ci dowód rejestracyjny zatrzymają, albo nie przejdzie przeglądu.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-02-2021 o 17:29
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 16:56   #65
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,597
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

texas
1. Najpierw przeczytaj regulamin forum
2. Jak już piszesz, że przy xenonie musi być samopoziomowanie oraz spryskiwacze to pisz od którego roku produkcji auta jest wymagane.
3. Są samochody (nowe), które mają xenon i nie mają sprysków oraz samopoziomowania. O tym też nie wspomniałeś...
Soczewka to nie światła z reflektorem - jest idealna granica światło-cień.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 20:37   #66
Mistrini
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-01-2020
Skąd: Radom
Model: Focus Mk.2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

tez mam focusine 2006 rok i chyba sobie założę te soczewki do swojego, mam mechanika co skupuje od niego części z robitków do mojej foki, gosciu ma auto kasacje razem z serwisem, może te wszystkie moduły uda mi sie dostac z innej rozbitej foki a wiem ze czesci do tego auta nie sa jakos zabojczo drogie co jest fajnym plusem tego autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mistrini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 10:41   #67
Siarra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-10-2020
Model: Mondeo mk5 kombi, Focus mk2 3d
Silnik: M-1,6 TDCi, F-1,6B
Rocznik: M-2015, F-2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Witam
Jeśli chodzi o opinie na temat spryskiwaczy, poziomowania i zabierania dowodu.
Oczywiście jestem tego świadomy. Lecz jak już jeden pan wspomniał w oryginalnej i w dodatku niemal nowej (jak u mnie się trafiło)soczewce odcięcie światła jest idealne.
Teraz co drugie auto ma ledy i xenony. Więc jadąc wieczorem już się nie wyróżniam między innymi autami a dzięki temu policja się nie interesuje.
Oślepianie zazwyczaj jeśli już jest to jest chwilowe zalezy to od drogi. Nawet nowoczesne LEDy oślepiają z przeciwka.
Jako moja podpowiedz to chyba zawsze i każde auto miało spryskiwacze do xenonów bo to światło jest mocniejsze od Led i przy brudnym kloszu potrafi oślepiać.

Jeśli kolega będzie miał dostęp do rozbitego dawcy to już zazdroszczę. Acz kolwiek jednak będą bez xenona bo się nie mieszczą pod klapką i nie będą miału miejsca na skręty.

Postaram się w najbliższym czasie dodać zdjęcie jak auto wygląda z soczewkami, zderzakiem od cabrio i ledy dzienne

Pozdrawiam
Siarra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 17:41   #68
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,326
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Kupiłem H7 LED i bez problemu wchodzą w soczewki skrętne. Kupiłem też H1 LED na długie i z tymi już nie tak łatwo i trzeba by rzeźbić ale są już H1 LED rozmiarowo mieszące się w gnieździe długich . Tak więc da się nawet zamknąć dekiel i nie trzeba zakładać HID
H7
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
H1
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 22:11   #69
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Soczewka to nie światła z reflektorem - jest idealna granica światło-cień.
Nie każda soczewka się nadaje do montażu zestawu xenon. Jeśli masz wiązkę światła tego typu _/ to o ksenonach możesz pomarzyć bo będziesz prawdopodobnie oślepiał jedynie montaż w soczewkach z przysłoną możesz je zastosować. ( studiowałem temat dogłębnie przy wymianie w focusie mojej żonki, i wszystkie info co znalazłem mówiły o konieczności montażu układu spryskiwaczy wysokociśnieniowych oraz układu samopoziomowania)
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 01:54   #70
Mistrini
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-01-2020
Skąd: Radom
Model: Focus Mk.2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Reflektory soczewkowe

Cytat:
Napisał Siarra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jeśli chodzi o opinie na temat spryskiwaczy, poziomowania i zabierania dowodu.
Oczywiście jestem tego świadomy. Lecz jak już jeden pan wspomniał w oryginalnej i w dodatku niemal nowej (jak u mnie się trafiło)soczewce odcięcie światła jest idealne.
Teraz co drugie auto ma ledy i xenony. Więc jadąc wieczorem już się nie wyróżniam między innymi autami a dzięki temu policja się nie interesuje.
Oślepianie zazwyczaj jeśli już jest to jest chwilowe zalezy to od drogi. Nawet nowoczesne LEDy oślepiają z przeciwka.
Jako moja podpowiedz to chyba zawsze i każde auto miało spryskiwacze do xenonów bo to światło jest mocniejsze od Led i przy brudnym kloszu potrafi oślepiać.

Jeśli kolega będzie miał dostęp do rozbitego dawcy to już zazdroszczę. Acz kolwiek jednak będą bez xenona bo się nie mieszczą pod klapką i nie będą miału miejsca na skręty.

Postaram się w najbliższym czasie dodać zdjęcie jak auto wygląda z soczewkami, zderzakiem od cabrio i ledy dzienne

Pozdrawiam

daj info jak Ci poszło jestem bardzo ciekaw, najbardziej chyba montaż interesuje, ja swojego focusa ciagle poznaje, specyficzna wersja sporo rzeczy po podlaczeniu pod komputer byla off mimo ze sa wbudowane, mozliwe ze jakis talent sie dotykal do komputera wczesniej i zapomnial przywrocic fabryczne ustawienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. soczewki mam juz upolowane, uzywane z rozbitka w dobrym stanie za 500 zl, podejrzewam ze skret nie bedzie mi dzialac bo wiazki od tego pod maska nie widzialem ale to mi akurat bardzo nie przeszkadza, moze kiedys sie domontuje calosc jak w oryginale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam i czekam na efekt końcowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mistrini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.