Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2011, 21:57   #1
keson
 
Postów: n/a
Domyślnie szarpanie przy niskich obrotach i wciśniętym gazie

Samochód ford mondeo 1.8 16V 2003 z przebiegiem 130kkm.

Przy obrotach pomiędzy 15 -17tys zdarza się kilka szarpnięć 1-2. Ale tylko przy zdecydowanym wciśnięciu gazu. Przy delikatnym wciskaniu pracuje równo. Można to porównać z jazdą na rowerze jeżeli przeskakuje łańcuch na zębatce z tyłu (chyba nie najlepsze porównanie na forum samochodowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Szarpnięcia nie zdarzają się powyżej 20tys obrotów.
Jest jeszcze jeden objaw na biegu jałowym zdarza się nierówna praca silnika. Nie jest to falowanie ale ledwo zauważalne dławienie - widać lekko przygasające kontrolki i słychać nierówną pracę.


Podejrzewam że może być to:

1) Przepustnica - to by tłumaczyło nierówną pracę na biegu jałowym bo przepustnica jest wtedy przymknięta i może być zabrudzona. Ale czy przepustnica objawia się takimi szarpnięciami?

2) świece przewody - odziedziczyłem po poprzednim właścicielu ngk, wyglądają na wymieniane niedawno, ale mechanik powiedział mi że ngk nie zakłada się w fordach (tylko ford i motorcraft)
Co myślicie o zakłądaniu ngk do mondeo?
Jeżeli to byłyby świece lub przewody to chyba powinny objawiać się też przy delikatnym dodawaniu gazu?
Faktem jest że nie mam pojęcia kiedy były wymieniane.

Macie jakieś pomysły co jeszcze może być przyczyną?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 10:43   #2
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotak i wciśniętym gazie

zacząć napewno trzeba od Świec i przewodów, potem jechać dalej po układzie zapłonowym, bo to raczej jego wina. Co do nierównej pracy na wolnych to nie sprawdzał bym czujnika przepustnicy tylko silniczek krokowy, niestety w tym silniku dość trudno dostępny :/
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 19:54   #3
xMoNx
ford::amateur
 
Avatar xMoNx
 
Zarejestrowany: 21-01-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 1,8(l) 125(KM)
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotak i wciśniętym gazie

Mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zacząłem od wymiany zaworu EGR - niestety z marnym skutkiem. Komputer wykazał błąd cewki zapłonowej i lambdy przedniej. Części zakupiłem, przymierzam się do wymiany. Podkreślam, że przewody i świece wymieniłem już wcześniej. Dam znać co do efektów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Robimy dym, palimy to, jak nie my to kto..
xMoNx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2011, 19:25   #4
keson
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotak i wciśniętym gazie

Cytat:
Napisał xMoNx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zacząłem od wymiany zaworu EGR - niestety z marnym skutkiem. Komputer wykazał błąd cewki zapłonowej i lambdy przedniej. Części zakupiłem, przymierzam się do wymiany. Podkreślam, że przewody i świece wymieniłem już wcześniej. Dam znać co do efektów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam na wieści jak Ci idzie i co było przyczyną szarpań. Ja u siebie nie robiłem nic jeszcze...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 12:41   #5
Flita
ford::beginner
 
Avatar Flita
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 28.09.2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotak i wciśniętym gazie

Hej
Jak tam Panowie z tymi świecami coś pomogły wymiana świecy ?? bo 80% tematów tego typu kończy się na EGR
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Flita ; 24-08-2011 o 13:04
Flita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 09:40   #6
keson
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotach i wciśniętym gazie

W moim przypadku to był silniczek krokowy. Zaznaczyłem zdjęcie w załączniku. Myślałem że to jest zawór egr. Nie był bardzo zabrudzony, więc tylko poruszałem talerzykiem w środku i zakręciłem z powrotem. Przez ostatnie 2 dni nie szarpał w ogóle, a zazwyczaj szarpał przy każdym ruszaniu.

Jak znajdę trochę czasu to wykręcę cały kolektor ssący i przeczyszczę całość bo pewnie problem powróci.

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie gdzie w silniku mondeo mk3 1.8 duratec he jest zawór egr. Z góry dzięki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PIC-0015.jpg (91.0 KB, 71 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 20:03   #7
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie Odp: szarpanie przy niskich obrotach i wciśniętym gazie

Mouziiii !! W tym silniku dostęp do krokowca jest bardzo przyjemny, to nie MK2
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.