Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2012, 09:45   #11
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Jeśli dane fabryczne mówią, że MK4 automat 2.0 TDCI ma spalanie w mieście ok 10 litrów to jak Wy chcecie mieć 7 ? Wyszło Ci tak bo nie resetowałeś często kompa, wyskoczyłeś gdzieś poza miasto, średnie spalanie spadło i pokazywało tyle aż do resetu kompa czy odpięcia aku.
Na trasie te krowy to faktycznie mało palą, bo tak do 100km/godz tylko 5-6L, przy 170-200km/godz pokazuje ok 7,5- 8L, ale w mieście zapomnij; 9,5-11L to jest norma dla tego automatu.


Ostatnio edytowane przez cysior ; 24-10-2012 o 09:49
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 11:10   #12
rdstudio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi durashift
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

pojade lekkim OFFem ale zauwaz ze rozpedzajac sie automatem dosc delikatnie - np do 60 km/h chwilowe spalanie to ok 30 l, na 2biegu 20l, na 3biegu 15l , jak juz dojdzie do 60 uspokaja sie na 7 litrow. Przyspieszajac dynamicznie mamy krotszy czas wysokiego spalania.

Moze zona zaczela spokojniej jezdzic stad roznica?
rdstudio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 20:52   #13
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

dobra to na innym przykładzie co roku jeżdżę do bułgarii w podobnym okresie więc temperaratury podobne. w podobnym składzie i z podobnymi bagażami.
Zawsze średnie spalanie miałem około 7,0-7,2 w tym roku 9,0. Na trasie nie ma przecież różnicy a/t <> m/t
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 09:38   #14
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Witam .
Mam mondka od ponad 2 lat 2.0 TDCI 130 koni automat w miescie pali mi 8,5. 9 L na 100 trasa do 100 km/h 5,5 l .
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 09:44   #15
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Cytat:
Napisał Jerry292 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trasa do 100 km/h 5,5 l .
ja nie umie jeździć do 100km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2012, 08:28   #16
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Cytat:
Napisał Jerry292 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .
Mam mondka od ponad 2 lat 2.0 TDCI 130 koni automat w miescie pali mi 8,5. 9 L na 100 trasa do 100 km/h 5,5 l .
To teraz zanim zapalisz go rano skasuj średnie spalanie oraz średnią prędkość i pojeździj ze 2-3 dni TYLKO PO MIEŚCIE w koreczku, światłach (żadne kilka km za miastem) i powiedz czy też Ci pokaże 8,5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedz też czy go garażujesz czy nie.

Ostatnio edytowane przez cysior ; 28-10-2012 o 08:32
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2012, 15:25   #17
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Cytat:
Napisał cysior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To teraz zanim zapalisz go rano skasuj średnie spalanie oraz średnią prędkość i pojeździj ze 2-3 dni TYLKO PO MIEŚCIE w koreczku, światłach (żadne kilka km za miastem) i powiedz czy też Ci pokaże 8,5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedz też czy go garażujesz czy nie.
He he, a akurat we Włocławku to tego koreczka nie brakuje na "jedynce" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem coś o tym jadąc codziennie na Anwil i z powrotem.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 18:16   #18
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Ja osobiście zauważyłem większe spalanie u siebie jak żona tylko jeżdziła przez dwa dni autem po mieście i jeździła tylko ona to nawet jak ja wsiadłem po dwóch dniach po niej to musiałem "Mondeusza" wyprowadzić na spacer za miasto i dać mu w pipe tak żeby rury z gorąca cykały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i o dziwo przeszło mu nadmierne spalanie, nie oszukujmy się jak ktoś jeździ tylko po mieście i to krótkie odcinki to moment i zakituje DPF-a, druga sprawa to jakość paliwa w polsce, która jest wręcz żałosna. Przyznam się jeszcze że raz jak przedawkowałem specyfiku do czyszczenia wtrysków to zadziwiająco mało mi palił bo tylko 6,5 na mieście mi pokazywał po zresetowaniu kompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak że profilaktyka nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 21:42   #19
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście zauważyłem większe spalanie u siebie jak żona tylko jeżdziła przez dwa dni autem po mieście i jeździła tylko ona to nawet jak ja wsiadłem po dwóch dniach po niej to musiałem "Mondeusza" wyprowadzić na spacer za miasto i dać mu w pipe tak żeby rury z gorąca cykały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i o dziwo przeszło mu nadmierne spalanie, nie oszukujmy się jak ktoś jeździ tylko po mieście i to krótkie odcinki to moment i zakituje DPF-a, druga sprawa to jakość paliwa w polsce, która jest wręcz żałosna. Przyznam się jeszcze że raz jak przedawkowałem specyfiku do czyszczenia wtrysków to zadziwiająco mało mi palił bo tylko 6,5 na mieście mi pokazywał po zresetowaniu kompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak że profilaktyka nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lejesz mondkowi do paliwa jakieś specyfiki?
Nie boisz się o wtryski, pompę, DPF tą całą resztę?
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 20:09   #20
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Wzrost średniego spalania

Właśnie się boję i dlatego leję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(wedle instrukcji średnio co 10k km) bo używam sprawdzonego preparatu, już wcześniej o nim pisałem, ale leje go tylko i wyłącznie w trosce o wtryski, turbo itp(preparat typu 3in1 napisane że czyści wtryski, turbo i EGR). Póki co nie miałem problemów z DPF-em, a autkiem jeżdżę już 1.5 roku.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.