Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2012, 02:46   #1
nemore
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2012
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Witam.
Na wstępie zaznaczę że jestem laikiem jeżeli chodzi o mobilność (dlatego też piszę by nie być zrobiony w bambuko na naprawie auta ), przejdę odrazu do sedna, sytuacja wyglądała następująco:
W drodze do stacji CPN , dojeżdżając do niej zacząłem standardowo zwalniać poczym gdy przyszło mi do skrętu zauważyłemże nie mam lekkości w kręcowniu pomyślałem .."..... wspomaganie siadlo" ale patrze świeci się kontrolka "ładowanie akumulatora - jakoś tak" stwierdziłem cholera coś nie tak, i zatrzymałem się na parkingu nie koło dystrybutora, okazało się że dobrze zrobiłem, zgasiłem auto poczym próbując ponownie odpalić przekręcając kluczyk w stacyjce, auto nie odpala, jest po przekręceniu tzw małe cyk, ale to co się tam ma kręcić i dać iskrę nie funkcjonuje ( zakładam rozrusznik ), ściągając znajomego próbowaliśmy odpalić zapomocą kabli rozruchowych bo myślałem że tom akumulator - suma sumarum stwierdzilem ze to nie moze byc akumulator bo wiem jak sie zachowuje jak jest rozladowany do 0 ( a akumulator mam nowy - fiam ) niestety, pech chciał że nie odpala. Z tego co się zdąrzyłęm dowiedzieć to rozrusznik albo alternator, chociaż strzelam w rozrusznik.
Powiedzcie mi co to może być? Jeżeli czegoś chcecie więcej odpowiem, mondeo rok 1994


Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-12-2012 o 06:12 Powód: Regulamin pkt.13
nemore jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 08:26   #2
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Rozrusznik jest prawdopodobny, chociaż interesuje mnie również brak wspomagania i paląca się kontrolka ładowania. Sprawdziłbym czy masz jeszcze pasek napędzający alternator i prawdopodobnie pompę wspomagania. No i jeszcze kwestia wyjaśnienia tego małego cyk, które następuje po przekręceniu kluczyka. Czy wtedy np gaśnie światełko w kabinie jak jest włączone włącznikiem? Może napiszę do czego zmierzam i będzie łatwiej. Scenariusz jaki mi się w głowie zarysował jest taki. Jechałeś sobie i straciłeś pasek alternatora i się rozładował akumulator, może nie do końca ale na tyle, żeby samochód nie dał się uruchomić. Odpalanie z kabli nie zawsze jest skutecznie, szczególnie jak jest zimno a kable są z tych najtańszych. Myślę sobie, że jak teraz próbujesz odpalić samochód i będzie gasło to światełko w kabinie to spróbuj wyjąć swój akumulator i wsadzić np od kolegi. Istnieje możliwość uszkodzenia rozrusznika ale nie pasuje mi do tego kontrolka ładowania i brak wspomagania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stawiam na pasek
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 12:16   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

popieram te teorie, niemniej zeby rozladowac akumulator chwile musial by juz jechać bez ladowania i wspomagania
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 12:23   #4
nemore
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2012
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

stefan
Cytat:
które następuje po przekręceniu kluczyka. Czy wtedy np gaśnie światełko w kabinie jak jest włączone włącznikiem
Tak właśnie jest, podczas przekręcenia klucza do momentu w którym ma mi rozrusznik się uruchamiać, światła przygasają bardzo mocno.
Niestety sytuacja ma się tak że pasek wygląda że jest dobry

Ostatnio edytowane przez nemore ; 09-12-2012 o 12:55
nemore jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 13:37   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Zmierz napięcie na zaciskach akumulatora (zaciskach, nie klemach do nich podłączonych) w momencie, kiedy rozrusznik ma kręcić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 14:35   #6
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Cytat:
Napisał nemore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak właśnie jest, podczas przekręcenia klucza do momentu w którym ma mi rozrusznik się uruchamiać, światła przygasają bardzo mocno.
Niestety sytuacja ma się tak że pasek wygląda że jest dobry
Mniej prawdopodobne ale jeszcze przychodzi mi do głowy, że jechałeś jak padało albo po jakimś błocie śniegowym i nie masz osłony pod silnikiem i ten pasek się ślizgał od wody i błota. Ale to może być naciągana teoria. Jak przygasają mocno światła przy próbie uruchomienia, to jest jakiś problem z zasilaniem. Ja bym zmienił akumulator. Jak nie pomoże to bym przekręcił kluczyk w pozycję rozrusznik i przytrzymał z 15 sekund, po czym delikatnie sprawdził wszystkie zaciski na tych grubych kablach, między akumulatorem a rozrusznikiem. Może straciłeś gdzieś kontakt a dowiesz się przez to, że w tym miejscu się bardzo nagrzeje kabel, czasami można się oparzyć więc uważnie. Ale przede wszystkim jako pierwszy punkt trzeba by teorię rozładowanego akumulatora wyeliminować, czyli wymienić go na chwilę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 16:38   #7
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Ja kiedyś miałem podobnie z ta różnicą, ze wspomaganie było. Podczas jazdy zapaliła się kontrolka ładowania. Na szczęście było to w dzień oraz diesel więc wyłączyłem światła oraz inne zbędne odbiorniki prądu i dojechałem bez problemu. Myślałem, ze to pasek ale okazał się byc ok. Elektryk sprawdził ładowanie na kablach - brak, następnie alternator i okazało się, ze kabel przy nim był tak zaśniedziały, że się urwał. Skoro nie masz ładowania to bym obstawiał alternator ale przy nowym aku powinieneś móc odpalić silnik. Kontrolka ładowania zaczęła ci się świecić w momencie gdy dojeżdżałeś do stacji czy mogła sie palić już dużo wcześniej a nie zauważyłeś?
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 17:35   #8
nemore
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2012
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Cytat:
Kontrolka ładowania zaczęła ci się świecić w momencie gdy dojeżdżałeś do stacji czy mogła sie palić już dużo wcześniej a nie zauważyłeś?
Zauważyłem że na pewno świeciła przy dojeżdżaniu do stacji. Dodam że przed wjazdem na główną drogę wspomaganie działało ( więc załóżmy że wówczas kontrolka się nie świeciła - mogę się mylić ) od skrętu do stacji jadąc główną mam około 2km, bez żadnych zakrętów i świateł, dojeżdżając i zwalniając by móc skręcać ten incydent mi się objawił. Pomierzę napięcia jak napisaliście a także sprawdze może te ładowanie na kablach
nemore jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 19:56   #9
skopel
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-12-2012
Skąd: Braniewo
Model: mondeo mkI kombi
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Z tą kontrolka to może być tak,że nie miał ładowania bo szczotki na regulatorze napięcia się skończyły i rozładowało aku.Jednak dziwi mnie ten brak wspomagania,a nie słychać było może pisku paska?bo to by wiele wyjaśniało
skopel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 21:10   #10
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: Auto się nie uruchamia - brak reakcji

Sprawdź stan naładowania akumulatora na jego biegunach, (tych ołowianych słupkach które z niego wystają), jeśli będzie O.K to zobacz czy prąd dochodzi do rozrusznika, + miernika przyłóż do śruby w automacie którą to jest przykręcony plusowy kabel biegnący od akumulatora, minus miernika do masy, karoserii bądź silnika.
Sprawdź też może nawet na początek czy klemy dobrze łączą, bo gdy klema nie łączy to też światła przygasają i rozrusznik pyka.
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.