Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2012, 08:39   #1
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Wtryskiwacze 2.8 vr6

Witam, mam problem jak sądzę właśnie z wtryskiwaczami. Usterka pojawiła się po tym jak pewnego razu zabrakło paliwa. Po nalaniu paliwa samochód się uruchomił ale praca silnika była nierównomierna. Pomyślałem sobie, że może uszkodzeniu uległa pompa paliwa ale po podłączeniu VAG-a okazuje się, że wciąż mieszanka jest zbyt bogata. Pojawia się również niebieski dym i zapach nieprzepalonej benzyny. Dodatkowo jak jeżdżę na gazie to również ubywa paliwa i silnik pracuje nierówno dopóki nie wyjmę bezpiecznika od pompy paliwa. Wtedy można chociaż na gazie normalnie pośmigać. Moim zdaniem jest tak, że co najmniej jeden wtryskiwacz się zablokował ale w pozycji otwartej a pytanie to czy ktokolwiek spotkał się z czymś takim i czy można to jakoś naprawić nie rozbierając części górnej silnika?

__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 16:09   #2
kstek1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2010
Skąd: Świdnica
Model: Kuga 2 +Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km /2.0 tdci 210km
Rocznik: 2015/2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze 2.8 vr6

tak jak piszesz.brakło paliwa i wtrysk się zatarłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musisz niestety zdjąć kolektor dolotowy, wyciągnąć listwę z wtryskami. włącz pompę i bedziesz widział, lub z vaga zrób test każdego z wtryskiwaczy z osobna.
kstek1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2012, 09:08   #3
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze 2.8 vr6

Dziękuję za odpowiedź. Myślałem, że może ktoś zna jakiś złoty środek, żeby to się tak samo naprawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.