Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2017, 08:11   #191
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa klima

to też juz robiłem, ale jeżeli juz niebedzie sie nic działo, to i tak jest dobrze, miałem poprzednio alhambre mk2 i tam to dopiero poraszka była z instalacją

spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 21:02   #192
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa klima

słuchajcie, P0645, kable są ok, pospradzane przed chwilą, właśnie wróciłem z gaażu, ciagle ten błąd wyskakuje, klima staje po chwili działania, a przez tą chwile smiga dobrze, co może być, niemam juz pomysłów
spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 16:39   #193
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Nie działa klima

sprawdź czy wentylator pracuje
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 20:57   #194
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Pracuje na srednich i wysokuch obrotach. Na srednich jak wlaczone AC i na szybkich chodził wczoraj jak wypalił filtr
spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2017, 19:07   #195
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa klima

słuchajta kawału jak dałem dupy. Doszedłem dziś dlaczego klima niechodziła, tzn chodziła do 20sek po odpaleniu i podczas wypalania dpf-u. Otóż, w wiązce do kompa ida ****....a 2(dwa) przewody biało-pomarańczowe, identyczne, i walneły oba w tym samym miejscu, omyłkowo polutowałem odwrotnie, a drugi kabel jest od grzania świec, wiec już wiecie czemu chodziła krótko po odpaleniu i wczasie wypalania, ja pitole nie do uwierzenia.
spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2017, 10:03   #196
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Nie działa klima

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Brawo TY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 10:24   #197
MalyJack
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał spraktor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczoraj zabrałem sie za swoją klimę, szczelna, napełniona, a niechce chodzić. Brak syg. masy na styku włączającym przekaźnik kompresora. Żadnych błędów w kompie. Rozebrałem tą cholerną wiązkę i winny był upalony kabel od w/w styku. wstawiłem nowy od wtyczki do kompa do skrzynki bezpieczników, bo już raz go lutowałem, i upalił się znowu, więc niebede ryzykował
Spraktor, a jak wyciągnąłeś ze skrzynki bezpieczników ten szary moduł na którym jest przekaźnik R3? U mnie też nie ma na przekazniku napięcia, a chciałbym prześwietlić wiązkę. Widzę tam dwa zatrzaski po bokach, ale po ich zwolnieniu, nie bardzo chce się to wysunąć do góry by zajrzeć od spodu.

U mnie historia podobna, ale od początku.
Klima przestał działać. Więc pomyślałem, brak czynnika. Wizyta u gościa, który mi co roku robi przegląd. Rzucił okiem, wentylator nie działa, kompresor nie załącza. Na jego oko, elektryka szwankuje i trzeba szukac speca bo on sie na tym nie zna. Czynnika nie uzupełnił, bo wszystko z ciśnieniem ok.
Wypiąłem wentylator, podłączyłem napiecie - kręci. Poczytałem forum. Dotarłem do fioletowego przewodu. Sprawdziłem miernikiem - jest przejście. Hmm. Po włączeniu klimy nie rusza sprzegielko. Napięcie, (po zworze na R3) jest na wtycze idącej do cewki, a nie chce załapać sprzęgło. Myślę, cewka. Chciałem podać napięcie bezpośrednio do niej, ale gniazdo jest tak ustawione, że bez zapasowej wtyczki ni huhu. Spojrzałem z góry na kompresor... chyba nie dam rady go sam wyjąć, bez specjalisty. Pojechałem do kolejnego klimdoctora. Zdałem relacje. Posprawdzal ciśnienia. Jest ok. Posprawdzał bezpieczniki, ok.Pewnie cewka... Ale bez rozszczelnienia układu nie da rady dobrać się do niej. Koło pasowe trzeba ściągaczem traktować, a tam miejsca nie ma. Proponuje, 200 za wyjęcie kompresora, 120 za obsługę i wymianę czynnika, 100 za osuszszacz + 120 cewka. Ale jak mi zaczął oposiadać, że najprawdopodobniej trzeba przy tym ściągać zderzak przedni, to mi się zapaliła czerwona lampka w głowie.
Wróciłem do domu. Po włączeniu klimy na full, wentylator nie działa, sprzeglo sprężarki nie lapie. Zobaczę jednak sam ta cewkę. Po wyjęciu R3 i zworce styków dalej nie slychac zalaczenia sprzegielka. Ściągnąłem prawe kolo, plastikowe nadkole, osłony silnika. Zdjąłem pasek (dorobiłem przy tym kluczyk z dwoma wystający zębami do odciagniecia rolki napinacza), odkręciłem trzy śruby mocujące kompresor, zabezpieczając go przy tym taśmą od góry by mi nie spadł na ryja. Odchyliłem go i szczypcami kątowymi do rozwierania zdjąłem piersię zegera, koło pasowe wyciągnąłem bez ściągacza. Następnie szczypcami prostymi do rozwierania zdjałem pierścień od cewki. Lekkie pukniecie i miałem ją w rękach. Na stole, ku zdziwieniu po podaniu napięcia działa! Fuck! No to poskladalem wszystko do kupy. Okazało się, że we wtycze podwijala się silikonowa uszczelka i powodowała, że był klik przy zapinanie wtyczki, ale nie przechodziło napięcie do cewki. Teraz po zworce na R3 słychać jak załącza sprzeglo. Czyli nie cewka. Przekaźnik sprawdzałem, jest ok. Nie ma natomiast napięcia na nim. Stąd podejrzenie o przerwanie przewodu.Jak wymatowac ten modul ze skrzynki bezpieczników by zajrzeć do niego pod kątem przewodów?

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 23-05-2017 o 08:27 Powód: dubel
MalyJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 11:51   #198
MalyJack
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa klima

A tu fotorelacja...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170520_101924.jpg (97.2 KB, 304 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170520_102008.jpg (90.9 KB, 292 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170520_104212.jpg (89.7 KB, 269 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170520_112649.jpg (92.6 KB, 243 wyświetleń)
MalyJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 20:20   #199
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Tam jest jeszcze śruba na klucz 10mm i dopiero wtedy wysuniesz do góry. Pamietaj przewod bialy z pomarańczowym paskiem i pamiętaj są 2
spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 18:35   #200
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam mama również problem z klimą. Mianowicie przy dodawaniu gazu rozłącza się kompresor po czym załącza się znowu. Jak jadę ze stała prędkością to działa cały czas.
Na postoju także działa jak dzika. Dzisiaj przy mocniejszym depnięciu usłyszałem dziwne syczenie dobiegające zza schowka pasażera.
Po zatrzymaniu zajrzałem pod maskę i zauważyłem że aktywna żaluzja na chłodnicy jest zamknięta mimo odpalonego silnika i pełnego nagrzania. Czy ta żaluzja ma coś wspólnego z klimą.
Może ktoś już miał taki przypadek, dodam że klima nabita i sprawdzona w kwietniu.
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.