Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2012, 14:46   #1
vitek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Jak w tytule, focus nie przeszedł przeglądu z powodu zbyt dużego dymienia, wartość graniczna to 3 czegoś tam, zalecana - 1,5 , a mój ma średnią z 5 pomiarów 4,2! Przebieg 150 000, spalanie w normie, problemów z odpalaniem itp. nie mam.

Co robić? Tylko mi nie piszcie że wtryski do wymiany bo to mi się kojarzy z kosmicznymi kosztami, a nie mam pieniędzy do wyrzucenia nic a nic.

Pomoże na to jakiś środek do przeczyszczenia silnika coś w tym rodzaju, może ktoś coś polecić? Diagnosta powiedział że jestem niejako karany za to że spokojnie jeżdżę, bo jakbym więcej szalał (ale chyba nie tym silnikiem ha ha) to cały ten syf by się bardziej wypalił a tak się osadza. Ale nie wiem czy to prawda.

vitek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 07:43   #2
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Wystarczy że masz nieszczelność w układzie dolotowym albo niedomykający się zawór EGR.
Musi Ci ostro dymić, robiłem badanie w Oplu Astrze 1.9 z wywalonym DPFem i auto bez problemu przeszło przegląd ;-)
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 11:23   #3
ber
ford::average
 
Avatar ber
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Po prostu zmień stację kontroli pojazdów na inną , to dla ciebie najtańsza inwestycja .
ber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 12:02   #4
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Jedź na stację gdzie nie badają spalin najprostsze rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 12:42   #5
vitek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musi Ci ostro dymić
Niestety ale tak, dzisiaj zrobiłem próbę pod domem i rzeczywiście czadzi jak diabli jak przygazuję. Więc raczej każda stacja kontroli mnie odrzuci, danie w łapę diagnoście też raczej nie wchodzi w grę bo mieszkam w Anglii a tu ludzie są jakoś tak mało przekupni. I nie chcę jeździć niesprawnym autem...

Ostatnio edytowane przez vitek1 ; 19-02-2012 o 16:52
vitek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 16:54   #6
vitek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

Podbiję sobie wątek...
vitek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 12:30   #7
gloraf
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-06-2011
Skąd: CBR
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6 TDCI (85kW/115 KM)
Rocznik: 2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Przegląd negatywnie zbyt duże dymienie

przerabiałem to w zeszłym roku, pojechałem na stacje kontroli i na dymomierzu wyskoczyło mi 6 jednostek czegoś tam, przy dopuszczalnej wartości 1,5-2 jednostek., Zacząłem szukać pod maską i ujawniły się wycieki wokół wtrysków, słynne w tym silniki uszczelniacze wtryskiwacza (podkładki, uszczelki) + wyciek przez szpilki. Jak to naprawiłem ( przy okazji wyczyścili mi egr i dolot - mechanik klął jak szewc bo kanał jest z tworzywa i musiał wybierać tą maź rękoma, bo podobno w aluminiowym czy odlewie - wlewał ropy i wypalał). Po tym zabiegów jak ręką odjął, zero dymienia i się lepiej zbierał....
__________________
Historia aut: Mazda 323 1993; Opel Astra 1996, Ford Mondeo 1994; Volvo V40 1999, Ford Focus Mk2 2007; Kia Cee’d 2008 (obecnie); MB W124 1988 (obecnie); Ford Focus Mk3 2014 (obecnie)
gloraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.