Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2011, 06:41   #1
^Mad_John^
ford::beginner
 
Avatar ^Mad_John^
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 (145KM)
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Regeneracja belki tył

Witam

Od jakiegoś czasu dziwnie zachowuje się zawieszenie auta, objawy to dziwny brak trzymania się drogi, coś w rodzaju bujania auta... (jak przy słabym ciśnieniu w oponach) Jakiś czas temu w serwisie mechanik powiedział, że do robienia będzie niedługo regeneracja belki z tyłu i z tego co wyczytałem na necie to chyba o to chodzi... czy ktoś może potwierdzić konieczność wykonywania regeneracji belki w MK3 Hatchback? znacie koszty takiego serwisu na Śląsku? Mi zaproponowali ok 800zł w Tychach. Jadę dzisiaj na stację diagnostyczną zrobić badanie zawieszenia, zobaczymy co powiedzą... jak byłem ostatnio i wspominałem o belce, to gościu w stacji diagnostycznym nie potwierdził zaleceń mechanika, twierdził, że nie muszę jeszcze belki regenerować (chociaż minimalne luzy były). Jeżeli ktoś ma jakieś rady w tym zakresie to czekam na sugestie.

^Mad_John^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 07:04   #2
bulion771
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Busko Zdroj
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 122
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Najpierw tak jak mówisz sprawdź zawieszenie na jakichś szarpakach,moze zbieżność no i opony.
bulion771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 07:49   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

chodz o 4 gumowe tuleje na ktorych belka siedzi, orginalne tuleje to koszt ok 200 zl za wszystkie 4 szt. plus koszty robocizny, a roboty troche jest bo trzeba cala belke sciagnac. Powinienes slyszec na garbach / rampach walenie z tylu jak by Ci lomem ktos w auto przylozyl jak tylprzez nie przejezdza. Jak nie slyszysz to raczej nie to, choc moze nie sa jeszcze tak totalnie wybite jak moje byly, moze amortyzatory masz juz na wykonczeniu tez.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 09:23   #4
^Mad_John^
ford::beginner
 
Avatar ^Mad_John^
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 (145KM)
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodz o 4 gumowe tuleje na ktorych belka siedzi, orginalne tuleje to koszt ok 200 zl za wszystkie 4 szt. plus koszty robocizny, a roboty troche jest bo trzeba cala belke sciagnac. Powinienes slyszec na garbach / rampach walenie z tylu jak by Ci lomem ktos w auto przylozyl jak tylprzez nie przejezdza. Jak nie slyszysz to raczej nie to, choc moze nie sa jeszcze tak totalnie wybite jak moje byly, moze amortyzatory masz juz na wykonczeniu tez.
Kojarze dzwięk stukającej belki, natomiast u mnie zupełna cisza, tylko brak trzymania się drogi... stąd moje zastanowienie czy to na pewno belka do regeneracji. Po południu odwiedzam stację diagnostyczną i dam znać o efekcie wizyty.

Jeżeli ktoś na Śląsku robił tanio regenerację to proszę o cynk gdzie warto wykonać serwis
^Mad_John^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 09:24   #5
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

dokładnie jak Olek napisał, a koszt takiej robocizny to od 300 do 450pln w zalezności jak trafisz, ewentualnie jeśli się okaże że to tulejki to zastanów się czy za jednym zamachem nie wymienić wszystkich tulei (ok 14 za 400pln) a koszt robocizny jeden i spokój na pare ładnych lat
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 20:53   #6
^Mad_John^
ford::beginner
 
Avatar ^Mad_John^
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 (145KM)
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Na razie obeszło się bez serwisu, gościu na stacji diagnostycznej powiedział że wszystko ok. Po roztopach i dopompowaniu powietrza w kołach przetestowałem auto na nawierzchni bez śniegu i wydaje się być ok. Zastanawia mnie jednak fakt jak mechanik to wymyślił, że proponował mi regenerację belki za 8 stów wiedząc, że jestem stałym klientem ich serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za sugestie
^Mad_John^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 22:30   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanów się czy za jednym zamachem nie wymienić wszystkich tulei (ok 14 za 400pln)
w sedanie jest 12 szt. i koszt w oryginale ok 300 zł a 14 jest w kombi
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 06:47   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sedanie jest 12 szt. i koszt w oryginale ok 300 zł a 14 jest w kombi
jendrekmak jestem przekonany, że do sedana nie ma oryginałów. Ja kupiłem jakieś zamienniki za 240 zł z przesyłką. Mówimy oczywiście o tulejach na wahacze.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 09:45   #9
situ82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2006
Skąd: Szydłowiec
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Kolego ^Mad_John^ miałem podobnie, poczytaj to:http:
//www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94810&hig hlight=uskakiwanie+ty%B3u
situ82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 12:08   #10
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Regeneracja belki tył

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sedanie jest 12 szt. i koszt w oryginale ok 300 zł a 14 jest w kombi
spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciesze się, ze ktoś czuwa nad tym co napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.