Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2017, 21:47   #61
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

del, szkoda nerwów


Ostatnio edytowane przez skans ; 29-12-2017 o 09:03
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 19:14   #62
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Po co te nerwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam szukałem jak zrobić, żeby wideorejestrator chodził tak jak powinien i nigdzie na forum nie znalazłem rozwiązania, jedynie Twoje rady upchania wszystkiego w lampkach podsufitki, a to i tak by się wyłączało dopiero po 15-30 minutach...

Porada co zrobić:
Przejrzałem dzisiaj bezpieczniki w Mondeo MK4 polift.
Bezpieczniki pod schowkiem pasażera i wychodzi, że po stacyjce (mam na przycisk ford power)
są bezpieczniki:
F17 5A Siłownik drgań kierownicy
F18 10A Zasilanie układu SRS (poduszek powietrznych)
F19 7,5A Układ ABS, czujnik obrotu samochodu wokół osi
pionowej (układ ESP), elektryczny hamulec postojowy
(EPB), zasilanie czujnika położenia pedału przyspiesznika
F20 7,5A Zasilanie układów elektronicznych, bezpiecznik
układów elektronicznych, automatycznie przyciemniane lusterko, funkcja ostrzeżenia o zjechaniu z pasa
ruchu

F18 i F19 ze względu na to, że są związane z układami bezpieczeństwa, to odrzucam na starcie.
Podepnę się pod F17. bo w razie jakiegoś zwarcia w chińskiej ładowarce do wideorejestratora najmniej to zaboli. Zrobię to najmniej inwazyjnie stosując tzw "bypass mini" na ten bezpiecznik.

Może komuś się przyda, bo szukałem szukałem i kilka tematów o Mondeo MK4 i nikt tego nie rozwiązał

PS w przedlifcie ktoś pisał o:
F4 - Zasilanie układów elektronicznych - jest to bezpiecznik od podgrzewanych siedzeń.
Niestety nie mam jak tego sprawdzić, czy tam są inaczej bezpieczniki niż w polifcie.
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 20:54   #63
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

A patrzyłeś czy na tym f17 faktycznie odlaczane jest zasilanie? Bo moim zdaniem jest cały czas a usypiany jest jedynie moduł do niego podłączony.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 19:28   #64
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Sprawdzałem to multimetrem w skrzynce bezpieczników, bawiąc się przyciskiem "ford power", czyli załączałem zegary i je wyłączałem.

Dzisiaj kupiłem na mieście ten bypass mini, gniazdko zapalniczki i od razu to połączyłem.

DZIAŁA!!!

czyli jak się włączy zapłon kamerka się włącza, jak się zgasi samochód to kamerka od razu się wyłącza (tzn po kilku-kilkunastu sekundach, w zależności co tam producent kamerki przewidział)

Dziwi mnie tylko to, że było tyle dywagacji na ten temat, tyle kombinowania o to takie proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i masę wziąłem ze śrubki mocującej zamknięcie skrzynki bezpieczników.
Wszystko wygląda naprawdę zgrabnie, krótki kabelek ładnie zarobiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gniazdko zapalniczki i ładowarkę zostawiłem na tej materiałowej osłonie skrzynki bezpieczników, tak łatwiej to zrobić i przynajmniej nikt grzebiąc w schowku nie rozłączy przypadkiem wideorejestratora (dziewczyna tak mi zrobiła kilka razy w poprzednim samochodzie)

Jutro może porobię fotki to wrzucę tutaj.

PS przy wkładaniu bypassa uważajcie, żeby nie pomylić kierunków, bo w bezpieczniku F17 napięcie jest na nóżce od strony ściany grodziowej (czyli kabelek bypassa musi być skierowany w stronę naszej twarzy podczas montażu)
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 08:04   #65
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Cytat:
Napisał mar111cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwi mnie tylko to, że było tyle dywagacji na ten temat, tyle kombinowania o to takie proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i masę wziąłem ze śrubki mocującej zamknięcie skrzynki bezpieczników.
Sam w grudniu dopytywałem na forum skąd ukraść zasilanie stałe dla kamerki ponieważ tylko takie mnie interesuje i włącznik bistabilny do tego.
W moim przypadku zastosowałem dokupiony zasilacz (prostokąt mniejszy od pudełka zapałek) bez wtyku do zapalniczki.

Swoją drogą podziwiam tych co chcą wpinać się w zasilanie lampki sufitowej ponieważ z doświadczenia po Foce MK1 wiem iż to zły pomysł i wywalało bezpiecznik.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 31-01-2020 o 08:09
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 20:10   #66
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

W załączniku foto jak to wygląda.
1 - bezpiecznik typu by-pass , zwrócić uwagę, że po włożeniu kabelek bypassa musi być skierowany do nas.
2 - z tej śrubki wziąłem masę
3 - do rury doczepiłem opaskami kabelek
4 - no i tak to się zakończyło

całość po założeniu welurowej osłonki, jest schowana własnie pod nią, nic nie widać, nic nie wystaje, nic nie odstaje. Jest super.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo 1.jpg (96.0 KB, 163 wyświetleń)
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 12:12   #67
Reaktor
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 1
Exclamation Re: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Wszystko ładnie pięknie do kamerki bypass i gitara tylko że nie taki był temat...

Czy udało się już komuś BATTERY SAVER przestawić z tych 15min na np. jedną?

Pytam ponieważ jestem jeszcze "za cienki w uszach" żeby grzebać w BCM ale wiem że tu na forum są tacy dla których to chleb powszedni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby to była fizyczna czasówka to już dawno bym ją wymienił albo przestawił ale tutaj to już nie jest elektryka tylko informatyka...

Czy ktoś już doszedł jak przestawić ten czas?
Reaktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 06:17   #68
somsiaq
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Ponowie pytanie kolegi wyżej, jest możliwe gdzieś w ustawieniach zmienić czas po którym jest prąd odcinany w zapalniczce ??

Pozdrawiam
somsiaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 06:59   #69
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

no raczej nie ma
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 19:40   #70
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: "Programowanie" zasilania zapalniczki :)

Mineło nieco czasu. Udało się komuś programowo zmienić czas podtrzymania zasilania?

Insteresuje mnie ciągłe zasilanie na zapalniczce w kokpicie.. tyle, że jedynie tam. Nie chcę aby pozostałe odbiory też miały zasilanie. Alternatywnie żeby ustawić czas na powiedzmy 5 godzin pracy od odłączenia zapłonu.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.