Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2024, 21:07   #1
devil3000
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 11-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Skraca czas wtrysku na jednym cylindrze

Witam, mam galaxy 2006 rok 2.0 benzyna 145 km z gazem
Od jakiegoś czasu lubi się zadławić nieraz zgasnąć i tak jakoś na wolnych nie równo chodzi a z rana palił i gasł.
Podejrzewałem że to wina starego parownika w którym membrany nie trzymają pojechałem do gazownika na wymianę. Niestety prócz tego że rano jest lepiej dalej nie równo chodzi i dalej gasnie nieraz. Pojechałem jeszcze raz do gazownika a on po podłączeniu się do sterownika gazu stwierdził iż komputer skraca na drugim cylindrze czas wtrysku z 3 do 1 ms.
Wtedy wymieniłem świece oraz zamieniłem cewk ale nic to nie dało.
Sprawdziłem też kompresje na wszystkich cylindrach i okazało się że na 3 jest 8 barów a na jednym 6 ale o dziwo nie na drugim tylko na 1 jeśli liczy się to od strony lewej stojąc przed silnikiem. Dostałem jeszcze podpowiedź żeby ustawić luzy na zaworach a jeśli nic to nie da to pewnie głowica do remontu.
Czy mogę prosić o opinie
Pozdrawiam

devil3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.