Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2012, 09:55   #11
michalpolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznań/Pomorze
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tdci 115km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Cytat:
Napisał beren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mi się tak wydaje przewrażliwiony jesteś, mi tak samo po nocy dymka puszcza. Po co robić niepotrzebne koszty, poprawić i tak nic nie poprawisz. Diesel Spulung robiłem, bierzesz bańke po spryskiwaczu 5l, przecinasz nak z 15 cm od dołu wlewasz kładziesz na to przewody paliwowe ( ten do pompy i trójnik z przelwwu ), tylko pamietaj ze przelew jest ciepły i aż wypali tylko nie zapowietrz. Myślę, iż i tak nic nie pomoże. Ja tam wole dolać 0,5l miksolu raz na 3 tankowania, i silnik chodzi ciszej, niż 0,5 spulunga i 50zł w plecy. Jednak chyba bym spróbował nie wiem jakoś tak myśle, że może nie mi ale komuś pomoże....

od jakiego przebiegu zacząłeś lać mixol ? jaki dokładnie lejesz?

michalpolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 10:06   #12
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Kolego daj sobie spokój nic nie dolewaj, lekki dymek o poranku to nic złego jak nie ma innych objawów.
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 17:10   #13
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Jak świece grzeją to nie wymieniamy.
Nic nie dolewaj, ciesz się z jazdy.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 17:59   #14
michalpolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznań/Pomorze
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tdci 115km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

dzięki Damian, dzięki wszyscy ! zrobię jeszcze nagranie nagłego buta do 4500 na ciepłym silniku jak kolega wyżej pisał
michalpolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 18:09   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

tylko kamerke daj z dalsza od rury bo z takiego bliska to jest za blisko.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 20:56   #16
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Na początku lałem miksol taki orlenowski od ok 180kk i lałem 0,5 co 3 tankowanie. Teraz jak wszystko ucichło kupuje CASTROL 2T ACT>EVO. Wlewam co drugie tankowanie 200ml. Z tego co czytałem kuracja 2Taktem to 2 baki po 0,5l. Na pewno nie zaszkodzi a czy pomoże, mój chodzi cichutko. Na szkoleniach Delphi gość prowadzący opowiada o swoim Mondeo 2.0 TDCI, wtryski miał wymieniane na gwarancji po 80kkm. Zaczął lać 2T i ma najechane 260kk i nic. Mówił mi to mechanior co mi wtryski wkładał, i to mi zalecił. Z tymi moimi wtryskami to wogóle była jazda, teraz mam z angola. EW. może wlej STP czarny, przelataj bak i zobaczysz. Teraz mam nalatane 210kk, na zle zregenerowanych wtryskach zrobiłem 25kk na miksturze bez niej pewnie z 10kk bym nie zrobił. Teraz mam z angola ok 3k na nich zrobiłem i mam nadzieję na długą jazdę.

Ostatnio edytowane przez beren1 ; 08-01-2012 o 23:40
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 07:01   #17
Domelos
ford::beginner
 
Avatar Domelos
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Slask
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Cytat:
Napisał pawello99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego daj sobie spokój nic nie dolewaj, lekki dymek o poranku to nic złego jak nie ma innych objawów.
dokladnie popieram. U mnie podobnie. Daj se spokoj. Szkoda nerwow.
__________________
Domelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 13:16   #18
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Ciekawi są ci mechanicy którzy zalecają dolewanie olejów typu mixol do silników CR... Tu musi chyba chodzić o to, żeby mieli z czego żyć w przyszłości, jak zacznie padać pompa i wtryski...
Ten olej to był dobry w czasach dwusuwów i innych starszych TD z niskim ciśnieniem wtrysku, ale CR? Co on by miał tam niby robić prócz koksowania się pod wpływem wysokiego ciśnienia?
Tak samo jest z zalewaniem paliw typu Verva - te paliwa są suche, za suche dla tych układów wtryskowych... W instrukcji napisane jest: zwykły olej napędowy... I tyle...
Ale spoko, uprawianie homeopatii typu kilka kropel jakiegoś megaśrodka na kilkadziesiąt litrów ropy i dolewanie mixola jak za czasów króla ćwieka - interes w końcu musi się kręcić, a legendy muszą żyć swoim życiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko szkoda że potem dostaje się tym konstrukcjom przez pryzmat statystyk związanych z zapaleniem się sprężynki na kokpicie.

Ostatnio edytowane przez ministerq ; 09-01-2012 o 13:18
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 13:32   #19
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

chyba trudno powiedziec czy cos daje czy nic nie daje...potrzeba by bylo znowu analize tarcia robic na ON z mixolem i bez.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 14:56   #20
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: wtryskiwacze ? turbina ? biały dym z rana. Proszę o nakierowanie co robić !

Cytat:
Napisał michalpolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrobię jeszcze nagranie nagłego buta do 4500 na ciepłym silniku
Przy takim eksperymencie KAŻDY diesel zadymi. No, chyba, że zostawi zasłonę dymną, to już jest problem.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.