Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2014, 08:18   #1981
bynajmniej
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: W-wa
Model: Mondeło
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Oj no ależ oczywiście, że tak - nie chciałem gdybać i nie taka też była intencja mojej wypowiedzi (tym bardziej zakupu wiązki "w ciemno").
Sorry.

Chciałem jedynie poruszyć kwestię pajączka i zaznaczyć, że wiązka konieczna jest jakby ZAWSZE - taka czy inna (jest w aucie - czy nie), natomiast pajączek - tym bardziej, że są różniste modele - w związku z powyższym - NIEKONIECZNIE.

I tak już koleżance "zaoszczędziłem parę ładnych" złotych (pewno z 0,8~1 kzł) na wymianę radyjka, bo takie były pierwotne sugestie.

Inna sprawa, że obecność wiązki czy złącza wiązki nie jest aż tak bardzo skomplikowana i można to sprawdzić we własnym zakresie - nad schowkiem.
Odkręcenie w przypadku Mondeo 4 lub 5 małych śrub Torx schowka + 2 większych na klucz "10" nie wymaga znowu wizyty w ASO.
Sporo już było na ten temat.

Pozdrowienia

bynajmniej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 15:37   #1982
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam ponownie..pobawilem sie moim nowym systemem NX...ale to jest bajerGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Wsadzilem najnowsza karte, cos tam sie zaktualizowalo i fantastycznie wszystko dziala..radio gra milion razy lepiej niz sonycd6..NX ma jakis chyba wzmacniacz dzwieku czy co???Jest streaming mimo ze w elm ustawilem na navi btvc usb...czyli nie wywala mi kodu bledu anteny gpsGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..A najwazniejsze...w moim NX jednak przydaje sie polski bt.

Oczywiscie mimo ze obsluga bt idzie po NX i mam ustawiony angielski..kiedy wypowiem komende call name...momentalnie przerzuca mi sie na jezyk polski i pani bezblednie rozpoznaje moje nazwy...sama je z telefonu wynajduje..nie musze juz zapisywac ich w pamieci z moja wokalizacja..nie wyobrazam sobie tak perfekcyjnego rozpoznawania mowy w j tureckimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tym bardziej, ze zapisywanie fonetyczne w NX to dramat jak chce zapisac np kogos na Z to trzeba przez cala liste po 5 zapisane kontakty przeskakiwac.

Ta modyfikacja to strzal w 10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....polecam.
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 17:14   #1983
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peszt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Oczywiscie mimo ze obsluga bt idzie po NX i mam ustawiony angielski..kiedy wypowiem komende call name...momentalnie przerzuca mi sie na jezyk polski i pani bezblednie rozpoznaje moje nazwy...sama je z telefonu wynajduje...
Bo ta część rozpoznawania nazw robiona jest wg mojej wiedzy przez telefon a nie przez moduł BT/VC lub NXa...

Tak więc polski BT/VC przydaje Ci się tylko do instruowania o wprowadzeniu kodu parowania... Bo akurat to jedyne robione jest faktycznie przez moduł BT/VC.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 12:35   #1984
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie zaloze sie o to...ale wydaje mi sie, ze sie mylisz. Mam Samsunga S3 i polskie rozpoznawanie mowy dziala tylko jak jestem podpiety do netu...jak jestem offline...dziala tylko angielski. Stad twierdze, ze rozpoznawanie mowy i kontaktow po funkcji "call name" idzie z bt.

Najlatwiej to sprawdzic mozna przy pomocy osoby z nx i modulem bt niemieckim lub innym...niech powie "Grzegorz jakis tam...BrzeczyszczykiewiczGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum." albo normalne jakies polskie imie z nazwiskiem i sprawdzi czy NX zadzwoni.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo ta część rozpoznawania nazw robiona jest wg mojej wiedzy przez telefon a nie przez moduł BT/VC lub NXa...

Tak więc polski BT/VC przydaje Ci się tylko do instruowania o wprowadzeniu kodu parowania... Bo akurat to jedyne robione jest faktycznie przez moduł BT/VC.
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 18:31   #1985
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ja mam NX + BT/VC angielski (112) + iPhone 4 i owszem dzwoni na takie hasła po polsku...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 19:47   #1986
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Potwierdzam spostrzeżenia "peszt". Mam NX DVD ustawiony na j.angielski i moduł USB 212 z j. polskim. Po wybraniu VC opcja "phone", następnie "mobile name" (a nie jak pisał peszt "call name") ta sama pani, która miłym głosem po polsku prosi o podanie pinu przy parowaniu telefonu tym razem również po polsku prosi o wybranie osoby, do której chcemy zadzwonić, a następnie również po polsku prosi o potwierdzenie wyboru (coś w tym stylu: powiedz TAK, żeby potwierdzić lub powiedz NIE żeby anulować)

Ostatnio edytowane przez pgrob ; 16-07-2014 o 21:47
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 21:21   #1987
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

No to macie jakoś inaczej.
U mnie po "phone", "call name" albo "mobile name" (u mnie zachowują się te 2 komendy tak samo) na ekranie jest napisane "przekierowano sterowanie głosowe do telefonu" i następuje "pip" iPhona. Następnie mówię (już po polsku) "zadzwoń do Brzęczyszczykiewicz"... No i iPhone dzwoni...

Jak napisałem: NX SD z najnowszą aktualizacją polonizującą, BT/VC 112 angielski, telefon iPhone 4.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-07-2014 o 22:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 21:25   #1988
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie - czekam na jakiś komentarz jak to działa u Was... Ja opisałem wyraźnie, że moduł BT/VC (w przypadku modułów 112) w navi NX nie uczestniczy w rozpoznawaniu nazw z książki telefonu... Jak jest w przypadku modułów 212 z językiem PL?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 21:55   #1989
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam moduł 212 z j.polskim (dokładnie CS7T-14D212-AC) a nie jak napisałem 3 posty wyżej 112, których z j.polskim nie było. Powyższy post już poprawiłem.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 09:44   #1990
mrock
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie

Przebrnąłem już chyba przez cały ten wątek, ale nigdzie nie mogę się doszukać, czy dokładał ktoś mikrofon do Focusa posiadającego fabrycznie lampkę z małym panelem (bez kratki)? Wystarczy kupić lampkę z panelem z kratką i wyciąć jakoś większą dziurę w podsufitce żeby ją zamocować?
mrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.