Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2017, 04:43   #111
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał Sebastian1515 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego ja też nie mam zamiaru wymieniać. Bo po co , poczekam jak się popsuje. A zaworu na pewno Ci nie podmienili bo by musieli dwa razy czynnik spuścić i napełnić.
A co oni na to że dzwięk że słychać tylko w środku a nic na zewnątrz?
Odnośnie filmiku co wstawił marko1986 to rzeczywiście idzie to dalej z obrotami. U mnie to do jakiegoś stopnia ale później podczas jazdy już nic nie słychac.
Dlaczego 2 razy? Nie wystarczy spuścić czynnik, wymienić zawór i napełnić? W ogóle jaka to robota wymienić zawór? Robi się to tylko pod maską czy trzeba coś od środka pod tablicą grzebać?

ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 06:52   #112
Sebastian1515
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 - LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego 2 razy? Nie wystarczy spuścić czynnik, wymienić zawór i napełnić? W ogóle jaka to robota wymienić zawór? Robi się to tylko pod maską czy trzeba coś od środka pod tablicą grzebać?
No może i raz, jakby pomogło. A jeżeli nie to wydałbyś 250 zł + robota na darmo?
Sebastian1515 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 20:52   #113
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

No więc panowie przypomniałem sobie o kamerce w samochodzie i sprawdziłem z ciekawości co robiono mi w warsztacie. Odciągnięto i napełniono jeszcze raz czynnik. I to wszystko, nawet nic innego nie ruszyli. Diagnoza: SPREŻARKA. Brawo K...!!!!. Chyba kuźwa sam zaryzykuję, zamówię zawór i poproszę jakiś warsztat o wymianę bo widzę, że innej opcji nie ma. To są jakieś jaja a to był warsztat specjalistyczny od klimatyzacji z dyplomami.
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 20:55   #114
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Przeczytaj post nr 103
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 21:21   #115
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Nie powiem, że chcieli mnie wydymać bo wzięli tylko 50zl i nawet nie proponowali wymiany sprężarki (chyba wiedzieli że to wcale nie musi być to). Im się po prostu chyba nie chce robić w miarę prostych i tanich rzeczy.
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 21:59   #116
mageberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Oni lubia robic rzeczy na ktorych sie znaja. Proste powtarzalne czynnosci. Latwa kasa, bez wysilku. Bez kombinowania i ryzykowania. W kazdej brazny tak jest. Moim zdaniem po prostu nie wiedza co to moze byc do wymiany. Moga tylko cos przypuszczac, ale tak samo jak my boimy sie wymienic cos na pale bo szkoda kasy, tak samo i oni nie chca sie deklarowac ze wiedza o co chodzi bo sie obawiaja ze po wymianie klient bedzie sie czepial ze nie pomoglo. Mysle ze jak zawsze w praktyce zaangazowanie szybko mija jak sie dostanie kilka razy za to po glowie. Zeby rozwiazac nasz problem trzeba by natrafic na mechanika ktory juz rozwiazal podobna zagadke, albo bedziemy wymieniac wszystko po kolei. Rozmawialem dzis z mechanikiem o naszej usterce. Stwierdzil ze zdaza sie ze zepsute jest nieraz nie to co sie wydaje na poczatku i dal taki przyklad ze w mondeo mk3 czesto mieli taki przypadek ze jak wlacza sie klime to zuzyte kolo pasowe halasuje a jak sie ja wylaczy to juz nie. Na poczatku wydaje sie ze to jest problem z klima, a chodzi o to ze pod wiekszym obciazeniem sie odzywa cos innego. Z tym ze w tym przypadku, slychac tez pod maska nie tylko w kabinie, wiec to nie nasz przypadek.
Poza tym zauwazylem ostatnio ze dzwiek ten bardziej dochodzi z gory deski rozdzielczej z wywietrznikow przy szybie niz pod schowkiem, co coraz bardziej przekonuje mnie ze pomysl z wymianą zaworu nie jest takim odruchem rozpaczy.
mageberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 05:06   #117
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Czy masz na myśli zawór rozprężny ?
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 05:45   #118
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Samo koło pasowe nie hałasuje, lecz łożysko które jest wewnątrz tego koła. A jak się sprawdza łożysko, czy jest dobre, to chyba każdy wie.

Ale jeszcze napiszę. Trzeba zdjąć pasek wielorowkowy, i ręką w miarę mocno i szybko zakręcić kołem pasowym, chodzi bardzo lekko, i wysłuchać, czy nie ma hurgotania, musi idealnie bez żadnych odgłosów się kręcić, oraz poruszać na boki, nie może mieć żadnego luzu w prawo lewo ani góra dół.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 07:34   #119
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał marko1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy masz na myśli zawór rozprężny ?
Tak, cały czas mowa a zaworze rozprężnym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo taki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

no właśnie, który wybrać czy to obojętne?

Ostatnio edytowane przez ptaqx ; 02-06-2017 o 07:58
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 09:11   #120
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Chyba zależy od roku produkcji ten z Intercars jest do 09.2009r
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.