Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2012, 00:18   #481
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Maskon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dokładnie co masz na myśli? Jaka opona byłaby najlepsza właśnie głownie do jazdy miejskiej?
Czy dla opony jest jakaś różnica czy toczy się w mieście czy na obrzeżach ? Kupujesz takie na jakie Cię stać, tak jak kolega powyżej napisał.
Ja dodam od siebie ze warto przejrzeć testy.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 00:49   #482
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Maskon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, interesuje mnie kwestia rozmiaru opon. Auto fabrycznie posiada opony 215/55R16. Jakie będą konsekwencje założenia innych opon? Np. 205/60R16?
Ford dopuszcza też do Mk4 opony 205/55 R16, ale o ile mi wiadomo, na forum jest trochę osób które używają w zimie właśnie podanego przez Ciebie rozmiaru 205/60 R16 i nie narzekają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Według mnie raczej spokojnie możesz takie kupić. Co prawda profil będzie nieco większy niż w 215/55 R16, ale nie powinno to z niczym kolidować, mieści się też chyba w normie - różnica w prędkości obrotowej to bodajże niecałe 1,5% "na plus" (przy 205/55 R16 - ponad 1,7% "na minus")
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 06:40   #483
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Tak jak już ktoś pisał wcale nie jest tak, że zimówka jest lepsza na wodę od letniej.
Co do bieżnika jest w nich różnica. Ceny są podobne a więc możesz wybierać między bieżnikiem w ciężki śnieg a oponą która ma wodno-śnieżny bieżnik i nadaje się lepiej na miejskie odśnieżone drogi (pewniejsza na deszczu, cichsza).
Co do Vredenstein to opona typowo zimowa i wypuszczona głównie na śnieg i lód dlatego gorzej radzi sobie tam gdzie go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam mam na Transicie opony Vredenstein i to co ona wyczynia po nieodśnieżanych polnych drogach mówi samo za siebie o intencji tych opon.
Co do rozmiaru opon do mondeo MK IV jest również taki dział jak ten o mkIII i am na pewno będzie więcej przydatnych opinii o rozmiarach to tego wozu.
Mój GY UG Performance 2 to też 94 XL i nie jest twarda. I też mi ich szkoda było jak od połowy października sucho bez zimy.
Opisywanie całkiem nowych opon ma sens bo czasem ktoś może się rozczarować zakupem i uprzedzić innych lub powiedzieć jak ta opona gdzie się zachowuje, wtedy ktoś na podstawie tych opinii wybiera coś dla siebie.
Co do kolegi DG. Na mondeo mkII miałem Pirelli Snowsport też kosteczka z ładnym rozstawem i tak jak już pisałem Pirelli na zimę to idealna trakcja za niewygórowane pieniądze.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 09:05   #484
Maskon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
Cytat:
Napisał G0 Mułek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do rozmiaru opon do mondeo MK IV jest również taki dział jak ten o mkIII i am na pewno będzie więcej przydatnych opinii o rozmiarach to tego wozu.
Ups, myślałem że to dział ogólny. Niedopatrzenie nowego użytkownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maskon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 15:19   #485
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał G0 Mułek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Vredenstein to opona typowo zimowa i wypuszczona głównie na śnieg i lód
Zgadzam sie z tym
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 12:42   #486
gprono
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: kielce
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 51
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

moim zdaniem nie wystarczy wysoki bieznik i ladny wygląd bo przy oponach zimowych ogromne znaczenie ma wiek opon i elastyczność gumy! bo np.opona zimowa 6letnia i sztarsza z wysokim bieznikiem i wyglądająca na nową bedzie o wiele niebezpieczniejsza w zimie od letniej nowej! na to szczegolnie trzeba zwracac uwage przy kupnie używanych oczywiście.A tak na marginesie w Polsce sciagają z nas kase nawet na oponach(mam na mysli nowe) Ja na tą zimę kupiłem we Francji 4 nowe Michelin Alpin A4 205/55/16 91h(rok produkcji 09.2011) za około 1200zł komplet w przeliczeniu na zlotówki. A w Polsce taka przyjemność kosztuje około 2200zł, a wieć 1000 w kieszeni i oponki z górnej półki.Dla jasności dodam, że nie kupiłem w sklepie bo może cena byłaby podobna ale trzeba poprostu troche poszukać i ciekawa oferta zawsze sie znajdzie..
gprono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 11:58   #487
derLukas
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 14-09-2011
Skąd: Wrocław / Bełchatów
Model: Ford Focus 1.6 ecoboost titanium / Opel Zafira Tourer 1.4 T
Silnik: 150KM i 170KM(chip)
Rocznik: 2011 / 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

tu się zgodzę Kleber średnio wypada nie jest wszechstonną oponką jak conti czy UG8, na lato ja się zdziwiłem bo focus 1.6 ecoboost ma niby w serii Michnelin HP , a ja patrze a dostałem contisport contackt 3 wiec miła niespodziankaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
derLukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 13:52   #488
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Opony powinno się zmieniać co 2 sezony. Nie ważne jaki bieżnik, ważne aby opona była ostra! Głównie o to chodzi w oponach zimowych.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 13:57   #489
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ważne aby opona była ostra!
Rozwiń myśl proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 14:05   #490
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

ja żyletki wbijam w bieżnik, Tnie do żywego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.