Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2012, 17:35   #31
jrball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: dolny śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Zlaczki są w podszybiu więc demontaż wycieraczek i plastiku pod nimi. tam masz zlaczki. U mnie była przełamana blaszka od szyby i do polowki też prąd nie dochodził, winny był mechanizm wycieraczek, który zaczepia o blaszke i spowodował jej uszkodzenie. Przy wymianie szyby ją źle ułożyli, ale zlutowalem i grzeje. dodatkowo znalazłem kawałek blaszka z poprzedniej szyby. Odkręcić wycieraczki odejmij plastik podszybia i powinieneś znaleźć problem. Roboty na mniej niż godzinę. pozdrowienia

jrball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 11:25   #32
Delmut
ford::beginner
 
Avatar Delmut
 
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Zabrze
Model: Ford Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał szyru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak pisałem auto jest z Niemiec
Sam sprowadzałeś czy kupiłeś od handlarza??
Dziwnym dla mnie jest, że skoro samochód nie miał ogrzewanej szyby to dlaczego pojawiła się taka szyba i dlaczego ktoś kombinował z jej podłączaniem. Nie widzę tutaj logiki. Niemiec po dzwonie sprzedaje samochód, zostawia ubezpieczenie na koncie i kupuje nowe. Nie opłaca mu się naprawiać. Twój samochód został naprawiony, doposażony i sprzedany?? Tak się Niemcy nie zachowują - oni umieją liczyć.

Mam wielką nadzieję, że się mylę, ale sprawdź jeszcze raz ten samochód. Pod kątem VINu, wyposażenia, koloru, rodzaju nadwozia.

Obawiam się, że mogłeś kupić przeszczep.
Delmut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 14:02   #33
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Mam pytanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.o uruchomieniu silnika włącza się automatycznie ogrzewanie przedniej i tylnej szyby mimo że nie świeca się diody na przyciskach,a klime mam ustawioną na nadmuch na przednią szybę (jeśli nacisne przycisk odszraniania automatycznie włącza się też ogrzewanie obu szyb i zapalają się diody na przyciskach,które gasna po paru minutach)dlaczego więc ogrzewanie szyb działa bez wcisnietych przycisków grzania lub odszraniania,jestem ciekawy czy spirale grzeja jak jest ciepło bo to by było bez sensu
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 14:49   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał slawekknepsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.o uruchomieniu silnika włącza się automatycznie ogrzewanie przedniej i tylnej szyby mimo że nie świeca się diody na przyciskach...
A skąd wiesz, że się włącza???
Elektrycznie nie jest to wykonalne, bo te diody sygnalizacyjne w przyciskach są podłączone do tego samego sygnału, który załącza przekaźniki grzałek szyb. Czyli jak się nie świecą diody, to przekaźniki nie są załączone i nie ma szans aby szyby się grzały. Tak robi fabryka.

Jeśli ktoś coś nagrzebał, to trzeba jechać do kumatego elektryka aby przywrócił stan fabryczny.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 16:42   #35
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd wiesz, że się włącza???
Elektrycznie nie jest to wykonalne, bo te diody sygnalizacyjne w przyciskach są podłączone do tego samego sygnału, który załącza przekaźniki grzałek szyb. Czyli jak się nie świecą diody, to przekaźniki nie są załączone i nie ma szans aby szyby się grzały. Tak robi fabryka.

Jeśli ktoś coś nagrzebał, to trzeba jechać do kumatego elektryka aby przywrócił stan fabryczny.
Instalacja włącza się na 1000%, przypuszczałem już wczesniej ze się załącza ale dzisiaj rano się upewniłem, zapaliłem silnik ,klima nadmuch na przednią szybę(nie odszranianie),na szybach 5mm śniegu,po chwili na tylnej szybie przegrutki od linii grzewczych a z przedniej szyby śnieg "zjeżdża na dół" i szyba zaczyna parować.Dodam że diody się nie świecą
Auto nowe z salonu 4 miechy użytkowane o jakimkolwiek grzebaniu nie ma raczej mowy
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 20:25   #36
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Też tak mam. Zastanawiałem się nawet czy nie mam jakiejś usterki. Uspokoiłeś mnie, że to standard w naszych MK4.
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 20:41   #37
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Aleksander96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak mam. Zastanawiałem się nawet czy nie mam jakiejś usterki. Uspokoiłeś mnie, że to standard w naszych MK4.
Rozumiem że też masz brak potwierdzenia że ogrzewanie się włączyło,chodzi o to że diody na przyciskach nie świecą a przez to niema możliwości wyłączenia ogrzewania szyb
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 21:13   #38
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał slawekknepsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez to niema możliwości wyłączenia ogrzewania szyb
Ale, po co wyłączać, czyż nie chodzi o to, by szyby rozmrozić?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 12:25   #39
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale, po co wyłączać, czyż nie chodzi o to, by szyby rozmrozić?
Oczywiście że chodzi o to by szyby rozmrozić,usunąć zaparowanie,niech włączają się automatycznie przy określonej temperaturze tylko według mnie powinny świecić się diody informujące o tym,tak samo jak są informacje. np. czy klima on/off,jakie światła świeca mijania,halogen,przykładów tyle ile przycisków i pokręteł na desce
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 12:38   #40
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Nie wiem, jak jest w MK3, ale w MK2 kontrolka ogrzewania szyby przedniej jest podłączona pod zasilanie prawej strony szyby przedniej, więc jeżeli szyba grzeje, to kontrolka świeci.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.