Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2011, 21:27   #671
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie normalnie miejsce by było
żeby zdjąć pasek trzeba wymontować napinacz a do tego jest potrzebne zdjęcie poduszki silnika itd. naprawa wymaga przynajmniej podnośnika podstawionego pod miskę

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 21:53   #672
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Tak, tak jendrekmak, żeby zdjąć pasek trzeba odłączyc nadwozie od silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I to pisze ktoś, kto ma ponad 2500 postów......expert.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 22:08   #673
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby zdjąć pasek trzeba wymontować napinacz a do tego jest potrzebne zdjęcie poduszki silnika itd. naprawa wymaga przynajmniej podnośnika podstawionego pod miskę
Nierealne, przynajmniej nie w moim przypadku. Próbowałem zrobić o czym piszesz za nim jeszcze w ogóle poluzowałem napinacz.
Udało sie go poluzować młotkiem tak jak lukas poradził, ale tera to już kaplica.
Przeciąłem ten pasek i jutro z rana jade do mechanika aby wyciągnął silnik.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 23:58   #674
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby zdjąć pasek trzeba odłączyc nadwozie od silnika
żeby zdjąć pasek trzeba zdjąć napinacz a wygodnie się to robi zdejmując poduszkę silnika. zdejmowałeś ten pasek? generalnie masakra
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 01:04   #675
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby zdjąć pasek trzeba zdjąć napinacz
Zdjąć całkowicie a nie tylko poluzować, właśnie!
Tylko żeby go zdjąć trzeba silnik opuścić albo z 20cm w dół albo z 20 cm w górę co jest nie możliwe w przypadku zwykłego lewarka i standardowych narzędzi.
Tzn nie wiem czy dokładnie 20 nie mierzyłem ale na tyle dużo że po prostu nie było sposobu aby tego zrobić.
Wtedy można się dostać do bocznej śruby by odkręcić łapę.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 04:50   #676
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Przyglądałem się jak to mechanik robił w moim samochodzie. Do wyjęcia paska odkręcił alternator, poduszkę silnika. I wtedy jakoś wyjął napinacz (bez lewarowania silnika. problem pojawił się dopiero przy rolce pośredniczącej, gładkiej. tutaj dopiero podniósł całość minimalnie. ale z tego co wyczytałem to i tą rolkę da się wyjąć nie ruszając silnika.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 07:03   #677
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja nie rozumiem takich kombinacji. Ja ściągnołem pasek (każdy robi według własnego uznania-swój sposób opisałem) bez żadnego podnoszenia silnika czy nawet odkręcania poduszki. Co prawda jest ciasno, ale nie przesadzajmy. Zdecydowanie gorzej mi szło wydostanei altka na zewnątrz.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 07:30   #678
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ściągnołem pasek (każdy robi według własnego uznania-swój sposób opisałem) bez żadnego podnoszenia silnika czy nawet odkręcania poduszki.
ale pewnie go nie wymieniałeś. w takiej sytuacji jest łatwiej co nie znaczy łatwo
do zsunięcia samego paska z rolek bez wymiany wystarczy trochę kombinacji bez specjalnego rozkręcania.
ale jak ktoś wymienia kilka elementów (łącznie z paskiem) to już grubsza robota się szykuje i wtedy trzeba demontować poduszkę silnika nawet nie w celu przeprowadzenia całej operacji, bo na upartego można to zrobić tylko jest to stratą czasu, ale dla wygody żeby pomanewrować silnikiem przy odkręcaniu niektórych śrub.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 25-03-2011 o 07:38
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 08:43   #679
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wymieniałem cały układ wraz z paskiem. Poduszkę musiałem dopiero odkręcić jak nie mogłem wyciągnąć rolki pośredniej gładkiej. Dobra koniec tego OT bo zaczynamy odchodzić od tematu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 12:22   #680
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

...i już po wymianie.
Generalnie jest gorzej niż było, bo wcześniej mimo że pasek był popękany to jedynie piszczał, a teraz momentami odgłosy jakby ktoś strzelał z karabinu maszynowego, a po włączeniu klimatyzacji to dopiero się dzieje! Oczywiście problem znika powyżej 900 obrotów.
Mam nadzieje że wymiana sprężyny i obu rolek pomoże.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.