Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2008, 12:01   #31
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Ja kupiłem na ALLEGRO i sam założyłem, Belkę wzmacniającą tez musiałem wywalić, na przegląd i mam 2000 i 700.
PS. Na Allegro znajdziesz haki bez ciecia zderzaka!

__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 19:55   #32
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Cytat:
Napisał marwyk
Pytanie kieruje do kolegi Stefano , bo przymierzam się do zamontowania haka.
Mam takie wątpliwości które na pewno rozwiązał montując go sam:
1. Jakiej firmy hak kolega kupił bo wybór jest spory a mnie interesuje taki o uciągu 2 ton
2. Czy do podłączenia (gdzieś cos znalazłem na elektrodzie) użył tego znalezionej kostki w lewym tylnym schowku pod nagrzewnica i czy wszystko działało ok, i czy była sygnalizacja na desce rozdzielczej?
3. Czy do montażu haka są potrzebne jakieś dodatkowe narzędzia i czy jest to prose i można wykonać to samemu czy lepiej w warsztacie (mnie tylko przeraża ściąganie zderzaka bo rozumiem że nie da się bez)

za wszystkie uwagi z góry dziękuje może w jakimś stopniu rozwieją moje wątpliwości czy zabrać sie za to samemu, ale obawiam się też że majstry zrobia to na sztukę wyrzucając wzmocnienie, niszcząc zaczepy zderzaka itp.
Witam, kupiłem zaczep z firmy Hak-Pol czy cos koło tego w nazwie, uciag na blaszce atestu 2100 kg, a nacisk na kulę 85 kg, zaczep odkręcany, koszt coś okolo 300 zeta.
Firma sprzedająca, trochę to słabo pomalowała, wiec strzeliłem podkładem i chlorokauczukiem
Mocowanie haka standartowe na 3+3 sruby, bez ciecia zderzaka, ale ja tak pokombinowałem ze belka wzmacniająca budę od intruzów od tyłu - została.
Musiałem jedynie nieznacznie ją podciąć / starą belkę / przy mocowaniu do podłużnic, aby weszły te dwa płaskowniki trzymające belkę haka.
Miałem trochę roboty bo ten hak, tzn jego podłuzna belka, ma jeszcze takie cztery wichajstry, mocowanie na chyba srubki M6 na torxa i to wszystko trzeba poskręcać do kupy, czyli hak, starą belkę i plastik zderzaka, a i jeszcze 4-ry czujniki cofania - parkowania.
Ale ładnie sie udało to wszystko poskładać. Nie mam wskazań na desce działajacych swiatel przyczepy, bo jednak nie znalazłem w swoim aucie, tego modułu koło silnika tylnego nawiewu.
Jak bedziesz miał już upatrzony hak do zakupu, to podeślij fotkę, albo link, to ci powiem czy to jest to.
Pozdrowienia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 06:38   #33
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo jeszcze taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A napisz mi coś wiecej o samym montażu - jak zdjąć zderzak, czy łatwo go potem założyć i gdzie w takim razie podpiąłeś sie do elektryki.
mnie patrzyłem to w prawym boczku idą dwie wiązki z kostakim i do tych kostek można byłoby się wpiąć?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 19:17   #34
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Zdecydowanie ten pierwszy link, tylko mi coś nie pasują te wystające wąsy, / te małe blaszki / powinnmo byc ich chyba cztery, a te sa rozmieszczone jakoś dziwnie.
Ja wpinałem się w odpowiednie kabelki w obydwu słupkach przy lampach i lutowanie to najpewniejsze. W kostkach w prawym słupku nie ma lewego kierunku i lewej pozycji. Kabelki pociagnąłem do srodka przez otwór technologoczny z gumowym czy plastykowym korkiem w podłodze. Zderzak jest przykręcony hm....srubami które są pod osłonami ponizej lamp. Osłony są demontowane na wcisk i ruchem do tyłu, tak jak i boki zderzaka.
Robiłem to juz jakiś czas temu i trochę mi wyleciało z głowy, ale jutro moge to obejżeć, czy cyknąć ci fotkę.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 22:55   #35
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Jeszcze dla usztywnienia plastiku zderzaka wypełniłem te lukę miedzy zderzakiem a belą haka pianką montażową (dwu składnikowa szybko twardniejąca)
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2008, 23:10   #36
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Cytat:
Napisał wacek_pl
Jeszcze dla usztywnienia plastiku zderzaka wypełniłem te lukę miedzy zderzakiem a belą haka pianką montażową (dwu składnikowa szybko twardniejąca)
Między zderzakiem, a belą haka, jak piszesz, radziłbym zamiast wspomnianej pianki pozostawić oryginalne wzmocnienie, czyli hartowana belkę, to tak dla bezpieczeńswa.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 06:13   #37
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

No niestety ale u mnie był wkład plastikowy o grubości 7-8 cm. a miejsca zostało około 2-3 cm, tak z początku też chciałem jakos podcinać ale pomyślałem ze szybciej i lepiej będzie wypełnic te lukę pianką. :fcp18
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 06:15   #38
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

No niestety ale u mnie był wkład plastikowy o grubości 7-8 cm. a miejsca zostało około 2-3 cm, tak z początku też chciałem jakos podcinać ale pomyślałem ze szybciej i lepiej będzie wypełnic te lukę pianką. :fcp18


PS komp sfiksował i dwa razy wysłał
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 06:19   #39
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

dzięki czekam na fotki?
A na te śruby co są w komplecie są już otwory technologiczne w aucie czy trzeba je dopiero zrobić?

Acha te firmy HAK-POL to znalazłem dwie, jak coś to prosiłbym o sprawdzenie w gwarancji która to znich
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 11:55   #40
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Re: montaż haka w galaxy

Tak otwory w aucie są oryginalne tak ze praktycznie wszystko pasuje.
a to hak jaki ja zamontowałem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.