Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2017, 22:00   #201
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Danio's masz tam u siebie w kompie TeamViwera można spojrzeć coś nie optaszkował ?
Ok dzięki, jak coś to się odezwę do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 08:13   #202
AndrzejWY85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Panowie, tak z ciekawości, jak przerabiacie lampy tylne w polifcie aby miały przeciwmgielne ?
AndrzejWY85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 14:01   #203
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał AndrzejWY85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, tak z ciekawości, jak przerabiacie lampy tylne w polifcie aby miały przeciwmgielne ?
Czerwona żarówka ledowa zamiast jednego z wstecznych i gotowe. Proste i skuteczne. Można się bawić ale po co?

Bump:
Cytat:
Napisał hainer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Mam Fusiona 2.5 benzyna z 2014r. Tyły przerobione przez sprzedającego z okolic Białegostoku. Po 5 miesiącach padł mi prawy tylni kierunkowskaz. Kupiłem ledy żółte na pasku i przez dziurkę z boku wsadziłem je do środka na oryginalną płytkę. Nawet za bardzo nie różni się od oryginału ale teraz z prawej strony jak załączę kierunkowskaz i nacisnę stop to też mi stopy mrugają. Nie ruszałem nic w ustawieniach w kompie bo nie mam oprogramowania. Pytanie nr 1 czy mogło się samo coś przestawić w komputerze?
Do tego mam problem z Ledami z przodu. Kupiłem coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poświęciłem 2h na rozebranie zderzaka i wyjęcie przednich lamp. Wymieniłem oryginalne H11 na te Ledy - wszystko ładnie zaświeciło więc poskładałem przód z powrotem. Wybrałem się na jazdę testową w nocy żeby zobaczyć czy te cudo lepiej świeci od zwykłych H11 i po 5 min jazdy najpierw gaśnie mi lewy reflektor a po kilku kolejnych prawy - jestem bez świateł. Po ponownym wyłączeniu - załączeniu świateł Ledy działają kilka minut i gasną. Sprawdziłem na kostce przyłączeniowej do lamp i okazało się, że gasną bo zanika 12V na pinie ze świateł mijania. Nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Pytanie nr 2 czy da się coś tym zrobić w ustawieniach żeby komputer auta nie odcinał po czasie zasilania tych ledów czy trzeba kombinować zasilanie przez dodatkowy przekaźnik.
Przecież masz chyba gwarancje na lampy?

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 11-10-2017 o 14:04
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 06:21   #204
hainer
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo Fusion Mk5
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Lampy przerabiał handlarz który mi auto sprzedał nie wiem czy dostał gwarancję na przeróbkę. Ja mieszkam w Rybniku a on W Białymstoku - trochę daleko.
Co do podmiany H11 z przodu na Ledy. Podpiołem się do kompa i mam wywalone błędy dlatego ledy gasną - odcina komp napięcie. Pytanie czy da się zmienić ustawienia w kompie żeby świeciły cały czas i czy da się to zrobić forscanem bo tylko taki program mam. Jak nie da się nic przestawić w ustawieniach to pozostanie mi dokupienie adaptora Led - podobno pomaga.
hainer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 09:11   #205
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Przestawienie w kompie powinno pomóc, Forscanem bardzo trudno to zrobić, więc lepiej podjedz do kogoś z ucdsem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 14:24   #206
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał hainer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampy przerabiał handlarz ... pozostanie mi dokupienie adaptora Led - podobno pomaga.
Masz dziwną przypadłość!
A mając zwykłe halogenowe H11 było ok?
Ja mam założone przednie lampy EU, wymieniałem żarówki mijania i drogowe na ledy, z zachowaniem funcjonalności oryginalnych dziennych (oryginalnie tak nie miałem). Do tego w halogenach mam teź ledy. Tylne mam przerobione i zamieniałem piny. Przeciwmgielne początkowo miałem na jednym wstecznym, ale zmieniłem i dołożyłem dwa dodatkowe (oczywiście ledy). Robiłem to ponad rok temu i wszystko śmiga jak należy!
Opuszczenie zderzaka to ok. 20 min. roboty, niech będzie 30 min. Nie 2 godziny!
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 15-10-2017 o 14:28
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 20:50   #207
przemex157
ford::beginner
 
Avatar przemex157
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Wrocław
Model: FUSION MK5
Silnik: 2.0 ECOBOOST
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopóki nie zmienisz pinów mimo kodowania nie będą działać poprawnie. Będą działać właśnie tak jak opisujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
Mój pierwszy wpis jako że dopiero stałem się właścicielem Fusiona 2015 w wersji Titanium. Sprzedawca dał już lampy do przerobienia i są tam żółte diody. Problem polega teraz na tym, że wciskając hamulec zapala mi się rząd czerwonych LED'ów "stop" oraz rząd pomarańczowych od "kierunku". Przejrzałem bardzo dokładnie Wasze wszystkie wpisy, nigdzie klarownie nie jest natomiast napisane jak zmienić te piny by działało to prawidłowo. Wiem że kolory rozkładają się następująco:
Czarny -->masa
Czerwony -->stop
Niebieski -->pozycja
Żółty -->kierunek.

Dodam iż w UCDS'ie zostało już zaprogramowane wg. sugestii [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Proszę o wyjaśnienie czy wystarczy takowa zmiana pinów czy tak jak też czytałem gdzieś na forum trzeba ciągnąć ten przewód od "Stop" nad tylną szybą? Jeśli nawet bym chciał pociągnąć ten przewód to jakiego on jest koloru, by go odszukać z prawej strony auta przy wiązce?
przemex157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 20:54   #208
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Jeżeli lampy masz przerobione i kodowanie ucdsem też to zostaje przełożyć piny.
Rozbierz kostkę od lampy i dojdziesz bez problemu do tego ktory gdzie podłączyć. 15 minut roboty.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 21:59   #209
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Mnie natomiast interesuje jak robicie włączanie przeciwmgielnych z tyłu. Od razu nasuwa się na mysl przełącznik z mondeo np taki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie problemy się z tym wiążą i jak je rozwiązać?
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 22:08   #210
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jakie problemy się z tym wiążą i jak je rozwiązać?
Głównie to chyba Twoja niechęć do nawet pobieżnego przewertowania tego wątku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 strony wcześniej kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] włożył trochę wysiłku i wszystko wiedział w 10 minut... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.