Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2013, 14:26   #1351
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to spokojnie da się aktualizować do 1007 (IDSem tylko do 815)

a co do logistyki: nie bywam w Szczecinie, więc albo zapraszam do Warszawy, albo wyślij kurierem/pocztą/gołębiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - póki mam w garażu SMaxa, to mogę podłączyć do mojego i je zaktualizować

w Mondeo4/SMaxie w zegarach NIE MA immobilizera, więc ponoć (nie sprawdzałem) da się odpalić silnik bez nich

ps.
może z jakiegoś szrotu uda Ci się wypożyczyć jakiekolwiek zegary z MND4/SMax/Galaxy3
Mondeo MKIV jeździ bez zegarów. Właśnie sprawdzone.

blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 16:06   #1352
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

@czader

Szczerze mówiąc o tym nie pomyślałem. Wygląda na to, że trzeba będzie sobie dać spokój.
Póki co mam odtwarzanie muzyki rozwiązane trochę na około. Do gniazda zapalniczki podłączam odbiornik bluetooth z A2DP, odbionik ten kablem jack 3.5 do AUX i streamuje muzykę z telefonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Minus jest taki, że gniazdo zapalniczki daje prąd cały czas, nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, więc muszę ciągle odłączać i podłączać ten odbiornik...
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 17:01   #1353
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał blazeyzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo MKIV jeździ bez zegarów. Właśnie sprawdzone.
A dużo roboty z wyciągnięciem? Pewnie trzeba kierownicę ściągać? Duża szansa na połamanie czegoś?
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 09:01   #1354
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

IMO kierownicy nie trzeba zdejmować

Bump:
Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Firmware Convers+: 0815
ta wersja Conversa nie wyświetli listy plików, ale można bez tego żyć, albo zaktualizować (ale nie w ASO)
Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Firmware Sony: 04-04-14
tak jak pisał tedi - za niska wersja softu aby obsłużyła USB - albo do wymiany albo za jakiś czas będę mógł takie radia aktualizować

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że np. takie: http://allegro.pl/radio-cd-fabryczne...719595115.html z S-MAXa 2011r. by podeszło?
Nie spodziewałem się, że te odtwarzacze są takie tanie
to jest poliftowe Sony - nie wiem czy nie będą jakieś problemy
a cena podejrzanie niska
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 09:11   #1355
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał p_swiderski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dużo roboty z wyciągnięciem? Pewnie trzeba kierownicę ściągać? Duża szansa na połamanie czegoś?
Nie trzeba:

1. DELIKATNIE! ściągasz tą szmatę (osłonę materiałową) od strony kierownicy podważając ją do góry, lub lepiej ściskając plastikowe spinki od dołu (ja kilka niestety połamałem).
2. Ciągniesz do siebie plastik, do którego szmata jest przymocowana (przy zegarach). jest na dwie spinki, użyj siły, nic się złego nie stanie, chyba, że odpuścisz krok pierwszy, wtedy przy szarpnięciu wyrwiesz spinki, o których mowa w 1.
3. Odkręcasz śruby, które były ukryte pod plastikiem (dwie).
4. Na samym środku zegarów na górze wpychasz kartę kredytową, żeby podważyć blokadę, wpychasz dłuższą stroną, blaszka ma szerokość około 1cm, ale jest dość głęboko.
5. Odchylasz kierownicę na max na dół
6. Siłujesz się, żeby wyjąć.
7. Odpinasz kostkę, nie opiszę jak, ale trzeba taką czarną klamerkę przeciągnąć od strony kabli w stronę pasażera, aż się wypnie samoczynnie.

PS Polecam wyciąganie zegarów od górnej części. Np śrubokręt wepchnięty pomiędzy kartę kredytową (Punkt 4), a deską rozdzielczą.

Ostatnio edytowane przez blazeyzem ; 18-11-2013 o 09:14
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 10:53   #1356
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał blazeyzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Ciągniesz do siebie plastik
niestety w S-MAxie ten element jest inny niż w Mondeo4, bo jest mocowany na 2 śruby i wcisk, a w Mondeo tylko na wcisk, więc musiałem rozebrać prawie pół deski
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tak wygląda ten element pod zegarami u mnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- był taki soft

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- soft po aktualizacji

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wyświetla zawartość usb
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 14:48   #1357
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki pomocy kolegi mayak mam też podniesioną wersję firmware w Convers+ z 0815 do wersji 1007 i wygląda to tak, jak powyżej.

Tak jak już było pisane powyżej wersja ta dodaje praktyczną funkcjonalność przyciskowi OK w kierownicy, którego kolejne naciśnięcia przełączają na podgląd chwilowego spalania / średniego spalania / średniej prędkości / zasięgu. Wygodne też jest zerowanie licznika dziennego, które odbywa się przez kilkusekundowe przytrzymanie wciśniętego OK.

Ja obsługę książki telefonicznej miałem już w 815, więc tutaj nic się nie zmieniło poza tym, że teraz kontakty z polskimi diakrytycznymi wyświetlają się prawidłowo, bez krzaczków (aczkolwiek to jeszcze będę musiał dokładnie sprawdzić, bo na pewno wyświetlają się: ż ź ó ś oraz ł).

Najważniejsza funkcjonalność jaka doszła w tej wersji, to USB - działa bezbłędnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozostałe funkcje - jeżeli jeszcze są - sprawdzę jak będę miał więcej czasu.
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 15:02   #1358
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Mruczus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostałe funkcje - jeżeli jeszcze są - sprawdzę jak będę miał więcej czasu.
a działanie el. szyb i lusterek po wyłączeniu zapłonu, aż do otwarcia któregoś z drzwi - miałeś w 815? masz teraz w 1007?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 07:22   #1359
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nabyłem niedawno Forda Focusa 3, myślałem ze mając fabrycznie gotowy zestaw BT+VC+USB nie będę miał problemów z systemem. Z początku się rozczarowałem samochodem, później okazało się ze wina leży po stronie telefonu.

Telefon wyszukiwał system audio, łączył się, pokazywał się PIN zwrotny, wpisywałem go, i wszystko się ładnie ze sobą parowało. Okazało się jednak ze nie widzi książki telefonicznej, wszystko po za tym działało idealnie: dzwonienie, odbieranie, strumieniowe przesyłanie muzyki itp. Próbowałem na innym telefonie I to samo. Telefony były na androidzie: 2.3.3 i 2.3.6 firmy Samsung.
Przeszukałem trochę for z androidem i motoryzacyjnych. Mówiono tam ze to wina androida, ze dana wersja systemu w jednym telefonie udostępnia książkę a w innym nie.
Próbowałem różnych sztuczek na moim telefonie i nie pomagało.

W końcu trafiłem na jeden wątek i pomogło z moim telefonem.
Opiszę co mi pomogło może komuś się przyda i zaoszczędzę mu czasu.

-Ściągasz z android market IrMC Phonebook instalujesz.
- zaznaczasz Enable PBAP oraz Enable IrMC.
-Włączasz bluetooth, telefonu i w samochodu.
-Jeśli system był spawany powinien już widzieć książkę adresową.
jeśli nie wydać, usunąć parowanie z pamięci telefonu i radia samochodowego.
I ponownie sparować (Ustawienia/Komunikacja/UstawieniaBluetooh).
-Należy zezwolić na udostępnianie książki adresowej.
-Należy pamiętać ze w zależność od telefonu i androida i samochodu, synchronizacja z książką adresową systemu audio może trwać nawet 15 min.
-Jeśli to nie pomogło doinstalować program z android market Bluetooth File Transfer.
I tak samo jak wcześniej powinna być widoczna książka, jeśli nie to ponownie sparować komunikacje BT.

U mnie w aucie Focus 3 z BT+VC+USB i językiem brytyjskim oraz telefonem Samsung z androidem 2.3.3 i 2.3.6 pomogło. A czy pomoże w innych konfiguracjach tego nie wiem; nawet nie mam jak sprawdzić. Próbujcie i dawajcie znać.

Ostatnio edytowane przez Decybelq ; 21-11-2013 o 07:26
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 08:58   #1360
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

a ja mam moduł BT+VC+USB z FF3 z VC po polsku i nawet stary Sony X10 z 2.3 pokazuje książkę tel. bez dodatkowych aplikacji - po sparowaniu pyta się czy zgadzam się na udostępnienie kontaktów
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.