Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2014, 21:30   #1261
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Tak zgadza się,czarne pudełko ma gniazda do druku kątowe,a standardowy panelik z wyświetlaczem ma wtyczki do druku proste,ale po wetknięciu wtyczek w anorektyka,trzeba go obrócić o 90 stopni,przymiarka była robiona na oko ido navi nx SD,czyli bez dolnego napedu DVD.
Zrezygnowałem bo pozostał problem umocowania odchudzonego panelika...


Ostatnio edytowane przez mm32 ; 04-03-2014 o 21:32
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 22:01   #1262
patrolk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4 titanium x
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkie porady i odpowiedzi mam jeszcze jedno pytanko czy to radio jest z mondeo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patrolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 03:43   #1263
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Tak,pasuje do mondeo mk4.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 20:12   #1264
lulek
ford::beginner
 
Avatar lulek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: KUGA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał wrobel79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już po całym zabiegu aktualizacji - WSZYSTKO POSZŁO BEZ PROBLEMÓW i zgodnie z instrukcją. WIELKIE DZIĘKI.
Jakby ktoś potrzebował fotek to mam je z całego proces aktualizacji. Teraz załączam te ukazujące finalny efekt.

Jako ciekawostkę dodam, że ta "gruba strzałka" pokazuje się przy skali auto, natomiast przy wyłączeniu automatycznego skalowania pojawiają się piktogramy z manewrami i pasami ruchu.

TERAZ PROŚBA O WAS O UDOSTĘPNIENIE INSTRUKCJI DO NX NA SD.
Jestem po wgraniu najnowszej aktualizacji oprogramowania w NX SD. Oprogramowanie było aktualizowane bezpłatnie poprzez serwis FORD'a.
Potwierdziły się Wasze spostrzeżenia co do funkcjonowania NAVI z nowym oprogramowaniem:
- to co opisał tedi_k, przy radiu nie powraca z kamery cofania na nawigację ale co ważne zachowuje wyznaczoną trasę
- gruba strzałka nawigacyjna działa tylko w podglądzie na skali auto
- podczas instalacji znikły zapamiętane stacje radiowe i ustawienia audio natomiast pozostały wszystkie pozostałe nastawy nawigacyjne, cele, ulubione (dla mnie było to bardzo ważne)
- pojawiły się polskie napisy, komunikaty głosowe z mapą 2012

Co ciekawe, przy wybieraniu głosowym kontaktów z książki telefonicznej poprzez moduł VC pada grzeczne pytanie po polsku, który numer ma być wybrany, komórkowy, służbowy czy prywatny. Akceptowane są także odpowiedzi po polsku …….
Dodatkowo w stosunku do starej wersji nie znika wyznaczona trasa po wyłączeniu silnika np. na tankowanie + kawa 
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20140221_211111.jpg (86.4 KB, 179 wyświetleń)
lulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 18:54   #1265
szoszon666
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem MK4 2.0 etylina.
Mam jednak mały problem z radiem (nawigacją)
1. Nie mam pojęcia jaki to model radia (ma wejście na CD)
2. Brak kodu PIN (ASO 150 pln po numerze VIN)
3. Auto z Holandii, więc trzeba bedzie pewnie wgrać jakiś noowy program, aktualizację, czy nową mapę polski.
Jestem jeszcze laikiem, jeżeli chodzi o MK4 i cały jego "osprzęt", więc proszę o pomoc i wyrozumiałość....
szoszon666@wp.pl
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 19:54   #1266
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał szoszon666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nie mam pojęcia jaki to model radia (ma wejście na CD)
do poczytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał szoszon666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Brak kodu PIN (ASO 150 pln po numerze VIN)
jeśli myślałeś o jakichś kalkulatorach to z wiedzy mi znanej takowe nie istnieją (przynajmniej do NX, FX czy "owalnych" modeli radia Sony), natomiast "magicy" którzy wydbywają PIN z pamięci urządzenia też nie robią tego za darmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał szoszon666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Auto z Holandii, więc trzeba bedzie pewnie wgrać jakiś nowy program, aktualizację, czy nową mapę polski.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wydaje się że z aktualizacja map do nawigacji powinieneś (jeszcze) zdążyć
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] natomiast oficjalne spolszczenie dostępne jest do NX Plus (mapy na karcie SD), dla pozostałych (nawigacji) oficjalnego service pack'a wprowadzającego język polski jeszcze nie ma. Są za to "firmy", które potrafią zamienić istniejący angielski na polski

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 20:47   #1267
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Regulamin forum
§15
Prośby o podanie kodu do radia, podawanie takich kodów lub oferowanie takiej usługi na Forum jest zabronione.
Tematy o takiej zawartości mogą zostać zablokowane lub usunięte, a ich uczestnicy mogą otrzymać ostrzeżenia.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 13:12   #1268
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oficjalne spolszczenie dostępne jest do NX Plus (mapy na karcie SD), dla pozostałych (nawigacji) oficjalnego service pack'a wprowadzającego język polski jeszcze nie ma

pozdrófka
czy są jakieś potwierdzone informacje, że taki service pack do NX DVD będzie?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 10:54   #1269
Tombo23
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-03-2014
Model: Galaxy MK3 GIA
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem Galaxy MK3 z blaupunkt nx DVD. Jestem noga z aktualizacjami i zmianami softów. Potrzebuję kogoś z dolnego śląska (Głogów, Legnica, Bolesławiec-lub okolice), kto potrafi zrobić spolszczenie za rozsądną cenę i z chęcią odkupię mapę z 2013. Macie jakieś namiary?
Tombo23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 11:42   #1270
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Tombo23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem Galaxy MK3 z blaupunkt nx DVD. Jestem noga z aktualizacjami i zmianami softów. Potrzebuję kogoś z dolnego śląska (Głogów, Legnica, Bolesławiec-lub okolice), kto potrafi zrobić spolszczenie za rozsądną cenę i z chęcią odkupię mapę z 2013. Macie jakieś namiary?
No popatrz kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trafiasz w bodajże ostatnie dni akcji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jest tam i aktualizacja map 2014 (!) jest tam też i możliwość wgrania (a właściwie podmienienia) języka polskiego (dla FX i NX DVD, bo NX SD można sobie zrobić samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
pomyśl, jeśli się zdecydujesz to kontaktuj się a Arturem. Co prawda nr konta już poprzesyłał, ale może jeszcze uda Ci się dopisać do listy

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.