Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2013, 17:07   #1241
walery62
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 20004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witajcie, ja również walczę z drgającym i brzęczącym paskiem wieloklinowym. W moim mundku 2.o TDCI 130km drży pasek pomiędzy kołem alternatora a napinaczem.Po założeniu nowego koła marki SNR za 300 zł na wale korbowym pasek zaczął drżeć j.w. ale i pomiędzy sprężarką klimy a nowym kołem.Było jeszcze gorzej niż na starym kole.Gołym okiem było widać bicie koła. Oddałem koło do sklepu i zamówiłem innego producenta.Nadmienię że po zdjęciu paska i odpaleniu silnika stare koło brzęczy metalicznie.Po zdemontowaniu w/w koła i odpaleniu słychać tylko szum z łańcucha rozrządu.Jeszcze jedno, przystawiałem mazak do obracającego się nowego koła i nie odrysował się na całym obwodzie, o czymś to świadczy.Dodam że właśnie założyłem nowiutką dwumasę, docisk, tarczę, wysprzęglik firmy LUK za 1800 +300 wymiana,tak że drganie paska nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem jak ktoś wcześniej gdzieś na forum sugerował.

walery62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 17:19   #1242
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Na początek wymień koło pasowe, pasek i rolkę ze sprzęgłem na alternator. U mnie po wymianie koła pasowego, paska i rolek prowadzących był spokój przez krótki czas. Potem założyłem sztywne koło pasowe i kółko ze sprzęgiełkiem i jest wreszcie spokój.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 17:42   #1243
walery62
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 20004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

do klawy07.na razie mam dość wydatków,wiesz co mi powiedzieł (sprzedawca) w sklepie, że może być potrzebne frezowanie wału w miejscu gdzie się przykręca koło( idio...). nie skończę tego wyrazu.Założę drugie koło i jak nie będzie bicia to dokupię sprzęgiełko na alternator. Pasek i rolkę pośrednią mam nowe.
walery62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 17:54   #1244
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mnie też trochę przetrzebiło kieszeń ale jaka satysfakcja. Sama wymiana koła pasowego może Ci pomóc ale na krótko, sprzęgiełko załatwia temat na plus.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 18:15   #1245
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał walery62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... drganie paska nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem jak ktoś wcześniej gdzieś na forum sugerował.
Pisano o sprzęgiełku na alternatorze (ew. o małej dwumasie), a nie o sprzęgle (i ew. dwumasie przy skrzyni biegów).
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 19:01   #1246
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Przy okazji jeżeli już rozmawiamy o alternatorach to znalazłem takie zamienniki, wychodzi jednak na to że nasze alternatory z benzyny i ON są tej samej mocy i różnią się głównie sprzęgiełkiem
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 21:00   #1247
delfina
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jestem po wymianie paska i koła pasowego wału to co poradził mi klawy od transita, za co dziękuję bo to była przyczyna mojego hałasu. Miałem zamiar wymieniać jeszcze to koło na alternatorze ale zauważyłem, że poprzedni właściciel już coś tam zmajstrował bo był zeszlifowany kołnierz więc odpuściłem z nadzieją że wyeliminował usterkę i nie myliłem się. Koło wału kupiłem używkę i stukot ustał więc po kieszeni nie dostałem bo 167 zł z nowym paskiem a napinałem pasek przy pomocy łyżki do kół jak radził klawy. Narazie jestem zadowolony.
delfina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 07:25   #1248
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No i bardzo dobrze, niech Ci się jeździ cichoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 17:39   #1249
walery62
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 20004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

u mnie też na razie ucichło po wymianie koła pasowego na wale.Słychać tylko szum łańcuszka rozrządu.Nic więcej póki co nie będę wymieniał.
walery62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 07:26   #1250
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kolego Klawy
Koło pasowe wału to jest od transita? Czy jest ono sztywne bo moje już się chyba rozlatuje i czeka mnie wymiana. Napisz od jakiego modelu transita. Rolkę na alternatorze mam już wymienioną dawno!!!
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.