Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2011, 11:58   #2441
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Verva...... raczej nie. Ja na pełnym baku vervy robię 650 max 700km, na bp ultimate lub shell vpower ok 850km.
Sprawdzane kilka razy i nie tylko w moim dieslu. Verva to ściema...
Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, powiem wprost - myślać logicznie nie wierzę w taką różnicę... ale skoro przekonujecie, że tak jest to następny bak napełnię Ultimat'em albo Vpower'em i przekonam się sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Od dłuższego czasu jeżdże tylko na Vervie.
Zgodnie z zapowiedzią przejechałem po 1 baku na Shell V-Power Diesel, BP Ultimate Diesel, Statoil DieselGold i... w porównaniu do Orlen Verva ON nie zauważyłem róznicy w spalaniu/zasięgu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. We wszystkich 3 przypadkach spalanie w okolicy 9-10l/100km przy podobnym stylu jazdy i podobnych trasach. Może więc przekonanie o róznicy pomiędzy w/w paliwami to tylko mrzonki?... albo moje auto jakieś takie niewybredne ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Sorki za OT

__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 12:02   #2442
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

hm aa jeśli chodzi bene to co myślicie o tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 12:44   #2443
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

ale to już wiemy od dawna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 12:59   #2444
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z zapowiedzią przejechałem po 1 baku na Shell V-Power Diesel, BP Ultimate Diesel, Statoil DieselGold i... w porównaniu do Orlen Verva ON nie zauważyłem róznicy w spalaniu/zasięgu We wszystkich 3 przypadkach spalanie w okolicy 9-10l/100km przy podobnym stylu jazdy i podobnych trasach. Może więc przekonanie o róznicy pomiędzy w/w paliwami to tylko mrzonki?... albo moje auto jakieś takie niewybredne ?
podobne dywagacje byly przeprowadzane odnosnie opla, i tam ludzie zauwazali wzrost zuzycia paliwa jezdzac na BP ultimate...
moze to kwestia stacji? i miejsca gdzie sie tankuje (czyt skad olej jest brany)?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 17:47   #2445
zdzislaw
ford::average
 
Avatar zdzislaw
 
Imię: zdzislaw
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: szczecin
Model: Mondeo MKiV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał white999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hm aa jeśli chodzi bene to co myślicie o tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mi sie nasuwa pytanie czy przy zmianie z 95 na 98 byl przestawiany zaplon i czy w tym samochodzie silnik mial czujnik spalania stukowego,bo jezeli nie to ten test tak nie do konca przedstawiono rzetelnie.
__________________
Bylo Mk I Ghia 2.0
Jest MK IV TTX 2.5 T
Nikt mnie nie przekona,ze dieslem mozna jezdzic dla przyjemnosci.
zdzislaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 18:15   #2446
Pindsvin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2011
Skąd: Łęczna
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a dzisiaj TDDI 115KM, seryjka niezła.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to może pochwalę się osobiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Seria właśnie kompletnie mnie zaskoczyła. Spodziewałem się że silnik jest właśnie dość zdrowy ale bonus 11 koni i 22Nm naprawdę mnie ucieszył. Po chipie wyszło jak na wykresie - 142 konie i 370Nm. Zakładając że mam te seryjne 280Nm wynik ostateczny naprawdę mnie zaskoczył. A na drodze... Silnik dostał jakby nowego życia. Zaraz po zjechaniu z hamowni i mocniejszym dotknięciu gazu na dwójce samochód zerwało. Od dołu ciągnie aż miło, i trzyma długo, więc można potrzymać dłużej na obrotach z pięknym efektem. Szczerze mówiąc to jak głupi uśmiechałem się na zmianę do obrotomierza i licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No i słowa heko się sprawdziły - wcześniej do efektywnego wyprzedzania nie obyło się bez redukcji na czwórkę. Teraz świetnie ciągnie z piątki. Moment obrotowy naprawdę robi swoje. Chwila z dociśniętym gazem i na zegarze zaraz pojawiały się wartości 100+. Ze spalaniem też wyszło dość miło. Często zabawiałem się nowymi "parametrami" a spalanie cały czas oscylowało w granicach 6.0 litrów. Jestem naprawdę zadowolony. Heko odwalił kawał dobrej roboty. Tak więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dylematy co do tematu chipu to z czystym sumieniem mogę polecić ten zabieg i z jeszcze czystszym sumieniem u wcześniej już wymienionego użytkownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pindsvin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 21:00   #2447
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu jest zrobiony: cały dolot, wydech w pełnym przelocie, zmieniony IC, turbina - zimna część (z 3,0D z BMW), końcówki wtryskiwaczy od Invertera.
Brakuje: programu, HEKO ma wyzwanie teraz, żeby było pierwsze 200KM w Mondeo u niego na hamowni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do dymienia, tutaj jest filmik nakręcony przez kolegę z pod Poznania, który chipował przede mną Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dymienie podczas wstawania turbiny porownywalnie do tego na ori wtryskach i ostrych virusach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wystarczy nie depta do dechy ponizej 2000obr. to praktycznie niema dymu. No i dwumasa dluzej pozyje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Na ori turbinie nie bylo by tego dymu prawie wcale, ale jej wydajnosc konczy sie wlasnie na 170KM (180KM jesli damy wieksze intercooler) Jezdzilem chwile na takich wtryskach i ori turbina/sofcie !!! Przy ustawionym 1.8bar doladowania bylo prawie bezdymnie i nic sie nie dzialo, tylko czasem w overboost dobijala do 2.5barGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .... wkrecenie ogranicznika zaluzji o jeden pelny obrot rozwiazalo ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak tylko Heko ogarnie to programow to bedzie Passat Killer jak sie patrzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 22:41   #2448
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...nie wiem jak złożona jest ta zimna od bmw 3.0d ...czy można...i ile wkręcić...?
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 22:59   #2449
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wiem jak złożona jest ta zimna od bmw 3.0d ...czy można...i ile wkręcić...?
Pytanie czy jest problem z overboostem. Bo na ori turbo 2,5bar doladowania to jakies 250tys obrotow na wirniku.... juz duzo nie brakuje do pekniecia oski/zatarcia lozyska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak jest Hybryda, a juz napewno jak jest taka oparta na czesc zimnej od 330d to niema problemu, mozne chwilowo dmuchac 2,5bar bo i tak 56mm-y wirnik nie przekracza konstrukcyjnego limitu 200tys. obrotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem to ta czesc zimna od 330d jest nawed minimalnie zaduza. Czesc goraca ma problem to rozkrecic i napedzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten compresor jest tak duzy ze w polaczeniu z silnikiem 2.0L niejest zdolny dmuchnac wiecej niz 1,5bar/2000obr bo wpada w SURG !!!
Ja na ori mialem 2,1bar przy 2000obr i zero dymu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lepiej nie ruszac zaluzji bo sie ten potwor wcale nie bedzie rozkrecal ....
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 10-10-2011 o 23:01
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 23:13   #2450
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

się zobaczy...na razie 1.7 nie przekracza w ogóle, i trzyma 1.6bar...a 180 kuca jest
...surg to mam za każdym razem w foce jak z dołu...nagle depnę do dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ostatnio próbowałem zdjąć lekko z dołu co by mniej dymiło...ale dalej kopciło, a auto w ogóle nie chciało się rozpędzać do puki turbo nie wstawało...na w/w wtryskach
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW

Ostatnio edytowane przez heko ; 10-10-2011 o 23:16
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.