Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2007, 10:39   #1
shackall
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Postów: 2
Domyślnie przebieg

Witam,

Wiem że tematy z cyklu czy warto nie są szczególnie interesujące dlatego proszę o wyrozumiałość - piszę pierwszy raz, ale mam nadzieję zostać tu na dłużej.

Przymierzam się do Mondeo Kombi z 2001 roku, 1.8 benz.

Auto jest pewne : pierwszy właściciel, ASO, dobre wyposażenie itp. cena też jest bardzo atrakcyjna (23tys pln). Niestety w tym wszystkim jest jeden haczyk, czyli przebieg, który wynosi 210tys. I tutaj moje pytanie : czy warto inwestować w samochód z takim przebiegiem ? Do ilu tys km mogą jeżdzić te modele ? Czy jest ktoś np z przebiegiem np. > 350tys.

Oczywiscie mogę szukać dalej w komisach itp, tylko niestety wydając nawet 10tys pln więcej na taki sam samochód z mniejszym przebiegiem nigdy nie mam pewności jaki jest rzeczywisty.

Będę wdzięczny za wszystkie porady.

pozdrawiam
--
js

shackall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 11:11   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Wszystko zależy od tego jak ktoś dbał i którędy jeździł. Jeśli codziennie jeździł 20km po kocich łbach, to zawieszenie jest rozwalone, a jeśli z kolegami wieczorami się bawił w palenie gum to silnik zarżnięty. Wszystko można sprawdzić w ASO podczas badań diagnostycznych. Zarówno kompresję jak i stan zawieszenia.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 11:20   #3
shackall
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Wszystko zależy od tego jak ktoś dbał i którędy jeździł. Jeśli codziennie jeździł 20km po kocich łbach, to zawieszenie jest rozwalone, a jeśli z kolegami wieczorami się bawił w palenie gum to silnik zarżnięty.
Autem jeździeł spokojny pan dyrektor, który głównie wykonywał trasy po całej Polsce przeglądając podległe mu oddziały firmy.
Wieczorami gum raczej nie palił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

--
js
shackall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 11:30   #4
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Jeśli samochód był eksploatowany na trasach i serwisowany to o stan silnika nie masz się co obawiać. Zawieszenie przy serwisowaniu powino być ok.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 11:42   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

shackall, ja bym się na Twoim miejscu nie przejmował tym przebiegiem. Poczytaj na wielu forach o tym, że nie ma co wierzyć w przebiegi rzędu 107 tys km w aucie tej klasy co Mondeo, Passat, Vectra itp po 6 latach używania. Przecież to jest śmiech na sali. Mało tego widać po ogłoszeniach, że auta 12 letnie mają po 140 tys przebiegu. I wszystkimi jeździli dziadkowie i babcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Masz auto z takim przebiegiem, jego historia wydaje Ci się realna to ja bym go brał jak jest za dobre pieniądze. A widzę po tym co napisałeś, że jest do wyrwania za bardzo dobrą kaskę.

Dodam, że mój benzynowy 1,8 szacuję na jakieś 340 tys km i silnik jest bez zarzutu. Co prawda ja mam poprzednią generację silników - Zeteca. Tym bardziej śmiem twierdzić, że Twój jeżeli tylko był regularnie przeglądany i będzie spokojnie pociągnie drugie tyle.

A w tym temacie musisz sobie wyszukać posty o przebiegu MkIII [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 11:51   #6
piotr-kaczor
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: ŁÓDZKIE, (EZD)
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG+Pb
Rocznik: 1997
Postów: 195
Domyślnie

Ja mam vw polo 2003 a przebieg 28000, teść kupił z niemiec passata b6 2001 z przebiegiem 95000km, wszystko jest wpisane w książke serwisową, polówkę mam od nowości, żona jeżdźi do pracy 8km dziennie. Więc wszystko jest możliwe.

piotr
__________________
Pozdrowienia

Piotr (EZD - Zduńska Wola)
Ford Mondeo = stworzony by cieszyć - ale mechaników ???!!!
piotr-kaczor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 12:10   #7
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
shackall, ja bym się na Twoim miejscu nie przejmował tym przebiegiem. Poczytaj na wielu forach o tym, że nie ma co wierzyć w przebiegi rzędu 107 tys km w aucie tej klasy co Mondeo, Passat, Vectra itp po 6 latach używania. Przecież to jest śmiech na sali. Mało tego widać po ogłoszeniach, że auta 12 letnie mają po 140 tys przebiegu. I wszystkimi jeździli dziadkowie i babcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Masz auto z takim przebiegiem, jego historia wydaje Ci się realna to ja bym go brał jak jest za dobre pieniądze. A widzę po tym co napisałeś, że jest do wyrwania za bardzo dobrą kaskę.

Dodam, że mój benzynowy 1,8 szacuję na jakieś 340 tys km i silnik jest bez zarzutu. Co prawda ja mam poprzednią generację silników - Zeteca. Tym bardziej śmiem twierdzić, że Twój jeżeli tylko był regularnie przeglądany i będzie spokojnie pociągnie drugie tyle.

A w tym temacie musisz sobie wyszukać posty o przebiegu MkIII [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zgadza się. Samochody z "Niemiec" 5 letnie z przebiegami 100.000 zostają w Niemczech, bo kosztuja o kilka tyś Euro więcej niż te które mają po 300.000 i jadą do Poslki gdzie robi się z liczników przebiego 140.000. Masz realny przebieg udokumentowany więc nie patrz na te 200.000.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 12:11   #8
joss
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Kraków
Postów: 135
Domyślnie

Witam,

Cytat:
wydając nawet 10tys pln więcej na taki sam samochód z mniejszym przebiegiem nigdy nie mam pewności jaki jest rzeczywisty.
... święta racja.

Jak już koledzy wyżej pisali nie przebieg jest ważny tylko dotychczasowy sposób traktowania auta. Zrób dobry przegląd przed zakupem i wiele się dowiesz. Ostatecznie nawet jak zawieszenie wystukane (co nie dziwi na naszych drogach) to na remont się nie zrujnujesz.

pzdr
joss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 12:45   #9
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

Cytat:
Poczytaj na wielu forach o tym, że nie ma co wierzyć w przebiegi rzędu 107 tys km w aucie tej klasy co Mondeo, Passat, Vectra itp po 6 latach używania. Przecież to jest śmiech na sali. Mało tego widać po ogłoszeniach, że auta 12 letnie mają po 140 tys przebiegu. I wszystkimi jeździli dziadkowie i babcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
no tu się z Tobą nie zgodzę... pojechałem po auto do Belgii...przywiozłem dwa tygodnie temu (dla siebie) Forda Mondeo mkII rok 98 1.8TD w bardzo dobrym stanie... PRZEBIEG JEST UDOKUMENTOWANY I WYNOSI 167tys km :fcp13 oczywiście że nikt dobrego auta nie sprzedaje, mój jest lekko po obijany (był tarty lewą stroną) ale jeśli chodzi o inne podzespoły oprócz blachy która jest do małych poprawek to świetnie jeździ...a co najciekawsze właśnie kupiłem to auto z pod domu dziadka który go kupił w salonie forda :fcp14 nawet głupie naklejki które są naklejane na aucie zdzierałem specjalnie żeby sprawdzić na serio... i olej koleś wymieniał co 12 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście że coraz trudniej zakupić autko w takim stanie jak moje ale zdarzają się ciekawe egzemplarze :fcp27
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2007, 21:05   #10
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie

Focus na lpg 1.6 w znajomej firmie ma prawie 400tys i jeszcze jeździ :fcp2
__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.