Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2011, 19:07   #1
TedMan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Piła
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Ciągłe świecenie kontrolki otwarcia drzwi

Witam.
Musiałem przewieźć coś (choinkę  ) w bagażniku (sedan). Oczywiście nie był zamknięty, i świeciła się kontrolka otwarcia drzwi. Od tego czasu świeci się już cały czas – po włączeniu dowolnego światła. Konkretnie jest tak:
- od samego początku nie działało otwieranie bagażnika przyciskiem z kabiny i z pilota, co mi aż tak nie przeszkadzało. Nadal oczywiście nie działa, ale teraz po otwarciu bagażnika oczywiście kluczykiem (bez kluczyka w stacyjce) zapala się podświetlenie tablicy rejestracyjnej (nie zwróciłem uwagi, czy tak już było od początku)- gaśnie po zamknięciu bagażnika, i świeci się podświetlenie bagażnika,
- po włączeniu kluczyka w pozycji I kontrolki zachowują się prawidłowo, po otwarciu którychkolwiek drzwi lub bagażnika kontrolka otwarcia drzwi zapala się, gaśnie po ich zamknięciu,
- po włączeniu świateł (obojętne czy pozycyjne czy mijania) zapala się kontrolka drzwi, chociaż wszystkie są zamknięte. Świeci się w czasie jazdy (bo oczywiście jadę na światłach).
Czy to możliwe że po jeździe z otwartym bagażnikiem komp złapał błąd i „trzyma go” w pamięci?
Jeśli tak (co mi osobiście wydaje się bardzo mało prawdopodobne) to czy zniknie on po chwilowym odłączeniu akumulatora? Czy takie nawet chwilowe odłączenie aku nie będzie wymagało potem jakichś specjalnych” działań” (adaptacja, rozregulowanie jakichkolwiek ustawień itp.)
Jeśli to nie błąd to od czego zacząć szukanie rozwiązania uszkodzenia?
Przeszukałem forum, ale był opisany tylko jeden trochę podobny (ale nie identyczny) przypadek takiego zachowania się kontrolki otwarcia drzwi. Może ktoś się spotkał z takim jak u mnie…?

Pozdrawiam

TedMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2011, 20:44   #2
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: Ciągłe świecenie kontrolki otwarcia drzwi

Ja tak mialem, ze tez sie blokowalo ten mechanizm od klapy bagaznika i teraz dziala jakos... samo sie naprawilo xd a chyba ze 2 miesiace nie dzialalo ...

a kontrolka raz mi sie zapalila ze mam pootwierane drzwi... posprawdzalem pootweiralem i pozamykalem... i wciaz to samo... i mialem rowniez to przez kilka dni, raz samochod odpaliłem i lampka gasnie teraz ok


mysle ze i tobie powinno sie "samo" naprawic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli nie to poszukaj dobrego elektromechanika
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.