Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2010, 07:19   #1
xxraffi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: W-wa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Rozrusznik

Nie wiem co to może już być. Przy takich mrozach jak przekręcam kluczyk rozrusznik głuchy, żadnej reakcji. Kontrolki nie przygasają, akumulator dobry, świece wymienione miesiąc temu. Jak postoi w ciepłym garażu to odpali bez problemu. Wczoraj zrobili mi regenerację rozrusznik i myślałem że już będzie dobrze, dzisiaj rano próbuję odpalić samochód, a tu to samo przekręcam kluczyk i nic, żadnej reakcji. Dopiero po przekręceniu za 3 razem zatrybił i odpalił. Czy to faktycznie może być rozrusznik, a może coś ze stacyjką lub coś innego, bo już nie wiem co robić. Acha chodzi o 1,8 TDDI

xxraffi jest offline  
Stary 26-01-2010, 12:16   #2
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Rozrusznik

miałem to samo dzisiaj rano -20*c rozrusznik sie nie odzywa ,nawet na kable sie nie odezwal zawiesił sie ????

przy -15 palił normalnie za pierwszym strzałem
mateuszford jest offline  
Stary 26-01-2010, 12:46   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Rozrusznik

Miałem podobny objaw . Nie kręcił a jedynie było słychać ciche pykanie jak wyskakuje . Pomogło czyszczenie rozrusznika w środku z nagromadzonego tam osadu . Wyczyścić nie smarować , a jeśli już to lekko smarem antystatycznym żeby nie łapał pyłu z tarczy sprzęgłowej .
__________________
Marcin
oisom jest offline  
Stary 26-01-2010, 13:57   #4
xxraffi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: W-wa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozrusznik

No tak ale ja wczoraj miałem robioną regenerację rozrusznika, dali gwarancję 6 miesięcy, więc żadne czyszczenie i smarowanie już nie wchodzi w grę. Założyli nowy elektro-włącznik i cały środek wraz ze szczotkami i nasmarowali.
I dlatego zadałem pytanie że może to coś innego, no nie wiem stacyjka, a może jakiś przekaźnik???
xxraffi jest offline  
Stary 26-01-2010, 14:04   #5
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Rozrusznik

jak słychać stuki to bendiks działa wiec rozrusznik ok. Proponuję sprawdzić klemy na akku i jak to konieczne przeczyścić je z osadu w celu lepszego przepływu prądu. Jak to nie da rady to możesz owinąć rozrusznik jakąś torbą foliową gdyż od spodu jest odpowietrznik w postaci gumowego cycka, przez niego może dostawać się wilgoć, która pod wpływem takich mrozów zamarza i blokuje rozruch.

aaa i jeszcze jedno. W warsztatach raczej nie dbają o detale, które sam byś zrobił przy swoim aucie. Wiec pewnie zakładając rozrusznik nawet nie przeczyścili ci końcówek oczkowych od przewodów styków rozrusznika tam gdzie przychodzi gruby +. Ja u siebie miałęm zaśniedziałe i oczyściłem przy montażu oni raczej takich rzeczy nie robią.

Ostatnio edytowane przez mario591 ; 26-01-2010 o 14:08
mario591 jest offline  
Stary 26-01-2010, 14:21   #6
krzysiek l
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: blisko
Model: focus 2 ghia
Silnik: 1.6 116km
Rocznik: 2005
Postów: 122
Domyślnie Odp: Rozrusznik

mialem tak wczoraj,kupilem nowy akumulator i jest ok,,sprawdz aku jaki elektrolit jakie napiecie i --ach ja nawet podpinalem do drugiego auta i taz nic --wyleczylem go kupnem nowego aku [-20] robi swoje
krzysiek l jest offline  
Stary 27-01-2010, 10:28   #7
xxraffi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: W-wa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozrusznik

Już wszystko wiadomo, winny był alarm, w którym jest zamontowany przekaźnik, który przy próbie kradzieży odłącza zapłon (w tym przypadku rozrusznik).
Przy takich mrozach zamarzał ten przekaźnik.
xxraffi jest offline  
Stary 29-01-2010, 13:59   #8
krzysiek l
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: blisko
Model: focus 2 ghia
Silnik: 1.6 116km
Rocznik: 2005
Postów: 122
Domyślnie Odp: Rozrusznik

a to ok -pozdrawiam
krzysiek l jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.