Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2011, 09:59   #1
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Auto traci moc podczas deszczu

Witam,mam taki problem że podczas jazdy w deszczu a w sumie to po wjechaniu w kałuże mondeo(2.0 16V DOHC) nagle traci moc buczy a praktycznie nie reaguje na pedał gazu..dopiero jak wcisnę gaz do samego końca zaczyna jechać dobrze jak puszcze znowu nie idzie przez jakieś 2-5 minut po wjechaniu w te kałuże..Dodam że jak już straci te moc to i tak pracuje równomiernie, nie telepie i pracuje na wszystkich garach.Dzieje się tak i na gazie(mam sekwencje roczną) i na benzynie..Przewody,świece,cewka nowe,posprawdzałem też wtyczki i wężyki i wydają się być dobre,przepływomierz czysty i cały dolot do przepustnicy..ale sama przepustnica już troche czarna a po odkręceniu w kolektorze zauważyłem dużą ilość czarnego syfu nie wiem czy to normalne w innych autach nie widziałem nawet odrobiny takiego czegoś..Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale czasem gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł ale to juz bez wzgledu na pogodę.

paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 12:14   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Auto traci moc podczas deszczu

Kolego sprawdź jeszcze raz cewkę i przewody. Nowe, nie zawsze znaczy sprawne.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 14:58   #3
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Auto traci moc podczas deszczu

ale zaraz po wystąpieniu tych objawów sprawdzałem czy cewka i przewody są zalane a nie były były suche jak pieprz..miałem kiedyś podobne problemy w np.fordzie probe 2.2 albo we polonezie ale tam przewody były mokre..wytarłem je i po problemie..a woda zalewa mi głównie prawe nadkole..jest tez taka rzecz że czasami jak jade 90-100 przy jakiejkolwiek pogodzie to potrafi nagle troche zwolnic tak o 3-5 km/h a oprócz tego w dobrą pogodę to chodzi dobrze.
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 14:59   #4
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Auto traci moc podczas deszczu

na 100% woda gdzies wlazi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 18:13   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Auto traci moc podczas deszczu

Nie patrz na to czy cewka i przewody są mokre, tylko odpal auto po ciemku, podnieś machę i patrz czy nie ma przebicia. Najlepiej przygotuj porządny rozpylacz do zraszania kwiatów i kilka razy rozpyl z góry mgiełkę wodną, obserwując czy są "pełzające ogniki".
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 18:19   #6
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Auto traci moc podczas deszczu

A tam opowiadacie.. Mam to samo ;P Cewka i przewody nie są przyczyną..

Za kolektorem ssącym jest plastikowa szyna z przewodami od różnych czujników.. Tam kable oblatują z izolacji i jak się dostanie woda to robi zwarcie i ECU szaleje... Przez to auto muli. Trzeba zdemontować dolot powietrza i dobrać się do tej szyny. Połatać kable i będzie gites. Problem z gasnącym autem też powinien zniknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.