Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2024, 23:47   #41
Monia7628
ford::amateur
 
Imię: Monika
Zarejestrowany: 12-05-2024
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Filtr DPF wypalał się bardzo często, praktycznie ciągle.

Co dpf mam podobny problem, non stop obroty 1000, kopcenie, cofanie się paliwa do oleju, mechanik naciskał na wtryskiwacze bo przejechane 440 tys a one nie ruszane więc oddałam właśnie do sprawdzenia. Problem pojawił się u mnie po wymianie turbiny i regeneracji dpf, wyskoczyl blad sony za katem, wymienilam na delphi, nic nie pomoglo.
Cena regeneracji turbiny to do 1500 zł a nowa koszt 1900, zdecydowałam się na nową. Ford focus pl, 1.5 tdci 120 km, 2015 r. Ceny ze Szczecina

Monia7628 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 08:55   #42
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 80
Domyślnie Filtr DPF wypalał się bardzo często, praktycznie ciągle.

Witajcie. Ford c-max 2012. Mam problem z dpf. W połowie marca został wymieniony dpf na nowy nie regenerowany. Po 2 tygodniach wywaliło błąd że dpf jest zapchany sadzą. Pojechałem tam gdzie był wymieniany że mam check engine i błąd odnośnie sadzy. Po ich diagnozie okazało się że z dpf wszystko ok, ale MAF do wymiany był. Wymienili MAF i pojechałem w trasę 1800km w 90% autostrada. Prędkość 130km/h i jakie było moje zdziwienie gdy po 500 km musiałem wlać 45 litrów. Na powrocie wyskoczył komunikat awaria silnika natychmiastowy serwis. Zgasiłem auto i odpalił. Zero problemów auto jechało. Ale zauważyłem że co 30 km spalanie chwilowe było w granicach 9-11 litrów na w miarę płaskiej drodze. Po kilkunastu kilometrach spalanie chwilowe w granicach 5-6,5litra. Udałem się ponownie do mechanika i powiedziałem mu co i jak. Rozłożył ręce i mówi że nie wie czemu tak jest. 2 tygodnie tam stoi już i nadal nie może zdiagnozować problemu. Auto ma już 240.000 km przejechane. Jeden wtrysk wymieniony póki co. Do dnia wymiany dpf palił mi w granicach 6,5-7 litra. Mechanik chce wymienić wtryski. W forscanie gdy sprawdzałem na ciepłym silniku, wolnych obrotach korekty wtrysków są pomiędzy 0,98, a 1,1 dla każdego wtrysku. Czy te wartości są ok czy już czas wywalić wszystkie wtryski? Przy wymianie dpf wymieniony został również czujnik. Miał ktoś podobnie?
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 09:43   #43
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,864
Domyślnie Odp: Filtr DPF wypalał się bardzo często, praktycznie ciągle.

Na DPF są też czujniki temperatur i sondy, były wymieniane czy wkręcone stare? Jakie wartości temperatur podczas pracy?
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 09:45   #44
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 80
Domyślnie Filtr DPF wypalał się bardzo często, praktycznie ciągle.

Tego nie wiem czy wymienili. Aktualnie nie jestem w stanie sprawdzić wartości temp. W piątek/sobotę jak wrócę na chatę to sprawdzę czy są stare czujniki wkręcone i jakie temperatury ma

Edycja:
Znalazłem log z przed wymiany maf, podczas procedury przyuczania wtryskow dawki paliwa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez skoczyp ; 14-05-2024 o 10:01
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.