Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie 2.0TDCI
View Single Post
Stary 13-09-2020, 16:19   #682
fulbert
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Spalanie TDCI

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważył ktoś różnicę w spalaniu podczas jazdy na tempomacie na 5 i na 6 biegu? Ja ma m to spraktykowane w kilku autach, ta sama trasa ok. 900km w dwie strony i wychodziło mi na 5 biegu mniej niż na 6.
Pytanie jaką miałeś prędkość i jaki teren. Na każdym biegu przy pewnych obrotach jest punkt "przegięcia" krzywej spalania. Tzn. np.: 1500 obr/min na 6 biegu będzie bardziej paliwożerne niż 1900 obr/min na 5 biegu (zakładam taką samą prędkość na obu). Dochodzi o tego pagórkowatość terenu. Im większa pagórkowatość i niższa prędkość na 6 biegu tym więcej pali w porównaniu do 5 biegu. Stwierdzone empirycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym sam piszesz o "mocnym deptaniu", więc tutaj jest odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja staram się jeździć płynnie. Przez płynną jazdę dochodzi jeszcze jedna oszczędność, czyli hamulce. Komplet tarcz i klocków na obie osie wymieniałem pierszwy raz dopiero przy 150 tyś. km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O dziwo bardzo równo miałem zjechany przód i tył, jedynie tylne tarcze jeszcze się nadawały do jazdy ale nie zdecydowałem się na ich zostawienie. Na moje oko przy mocnym hamowaniu o wiele bardziej wyciera się przód, natomiast przy delikatnym zużywają się w miarę równomiernie.

Ostatnio edytowane przez fulbert ; 13-09-2020 o 16:30
fulbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem