Temat: [Focus 1998-2004] wariujący wskaźnik temperatury i p1289
View Single Post
Stary 05-05-2011, 05:40   #9
andy71
ford::beginner
 
Avatar andy71
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Re: Odp: Re: wariujący wskaźnik temperatury i p1289

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie o to chodzi ze niema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. komputer to sobie sam wylicza..nie sugeruj sie tym.
OK. Ale wylicza sobie, ale na podstawie czego? Długości pracy jednostki i temperatury otoczenia? No jakoś nie widzę tego. Przecież czujnik na głowicy odłączyłem do tego testu.
No ale widać, że tamten czujnik (przyjmijmy, że "gdzieś" jest ;-) ) nie ma nic do rzeczy - wentyaltor na chłodnicy i wskaźnik na panelu na pewno są sterowane na podstawie odczytów z czujnika na głowicy.

Dzisiaj wziąłem tą fokę do pracy - przez pierwsze 15 km wskazówka poniżej minimum (wentylator włączony od początku - klima wyłączona, jestem pewny, że odczyt z kompa był by -40), nagle tak przy 90km/h ze 2, 3 razy szarpnęło samochodem wskazówka ustawiła się do pionu. Zatem to chyba nie kwestia poruszania kablami, a wilgoci, która się gdzieś zbiera i zwiera, a przy nagrzanym silniku odparowuje i od tego momentu wszystko działa jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andy71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem