View Single Post
Stary 08-09-2021, 17:49   #5
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: Skrzynia hałasuje, miga wsteczny i wariuje prędkościomierz.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie opłaca się jej robić, kupiłbym jakąś dobrą używkę.
Heh, "dobrą używkę" to jak znaleźć igłę wiadomo gdzie. Widziałem regenerowane sztuki po 1200zł i cena wydawała mi się całkiem ok. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię, bo póki co mam na co wydawać pieniądze. A moje dwa kolejne problemy z wstecznym i prędkościomierzem? Spotkał się ktoś kiedyś z takimi cudami?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W chłodniczce oleju nie ma termostatu oleju, jest tzw. mały termostat płynu chłodniczego. Objawy jego uszkodzenia są takie, że zimą silnik się słabo dogrzewa, ale problem działania tego układu i jego celowości działania jest tak niezrozumiały, że w sumie dosłownie setki tekstów w sieci i postów na forach wypisano na ten temat i nadal mało z nich wynika
Rozumiem. Czyli olać dopóki nie zacznie cieknąć płyn przez oring na termostacie.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zimny silnik ma dodatkowo zwiększoną dawkę wtrysku, więc przy lejących wtryskiwaczach zimny silnik nie jest w stanie spalić całego paliwa, leci ono w wydech i tam się smaży na niebiesko - spaliny śmierdzą wtedy charakterystycznym, ostrym zapachem.
Czyli jednak. Od dłuższego czasu w ramach własnej edukacji i ograniczenia kosztów, sam zajmuje się swoimi autami. Idzie samemu takie końcówki wymienić czy potrzebna jest jakaś specjalna armatura? TDCI to to nie jest, więc chyba nie ma żadnych wodotrysków. No i czy idzie gdzieś jeszcze kupić dedykowane/markowe/dobre końcówki? #edit Widzę że się da, ale coś za proste mi się to wydaje. To zostaje kwestia końcówek. Gdzieś kiedyś widziałem tutaj jak #Wojtek podsyłałeś link do końcówek dla 90KM, ale zgubiłem go niestety.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 08-09-2021 o 18:05
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem