Temat: [Galaxy 1994-2000] Montaż haka holowniczego
View Single Post
Stary 15-03-2008, 15:23   #1
prezes50
ford::beginner
 
Avatar prezes50
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Chodzież
Model: GALAXY/TRANSIT/Sharan
Silnik: 2.0 dohc+gaz/2.0 TD/1,9TDI
Rocznik: 1997/2001/2005
Postów: 16
Domyślnie Montaż haka holowniczego

Witam serdecznie forumowiczów . Chcialbym podzielic sie informacja odnosnie montażu haka holowniczego ponieważ troch mnie to zdenerwowało mianowicie zakupiłem hak holowniczy - oryginalny - westfalia zdjety z vw sharana - zadowolony poniewaz dostalem zaslepke no i hak wyczepiany na kluczyk :fcp26 jade do swojego mechanika zdejmuja zdrerzak ktory jest zamocowany na belce zwanej wzmocnieniem zderzaka przymiezaja hak i nastąpił zonnk poniewaz trzeba zdemontowac wzmocnienie czyli ta belke a zderzak trzymal sie bedzie tylko na blotnikach po bokach zdenerwowany jade do znajomego ktory tez zakladal taki hak i mowi ze on tez wywalil belke i zderzak zamontował tylko na bokach - patrze a on jest caly luzny na srodku , no nic jade do domu poszukac cos w internecie.Znalazlem na allegro hak bez ciecia zderzaka ok fajnie dzwonie do producenta tego haka i pytam czy jesli zdjeme zderzak jak on jest mocowany odpowiada ze wchodza plozy w miejsce gdzie jest belka czyli to wzmocnienie - OK ale co dalej z ta belka jak ja wtedy zamontowac a on te wzmocnienie sie demontuje i ono juz jest zbedne :566: jak ktos panu uderzy z tylu to i tak sie zatrzyma na haku :fcp13 ale pytam przecierz ten zderzak jest luzny a on " jak bedzie dobry mechanik to umiejentnie umocuje go tak ze nie bedzie luźny to w tedy zalamany ta rozmowa podziekowalem i spowrotem do mechanika zakladac moj hak . zalozyli -beke wywalil dziure wycieli i ok fajnie pasuje ale okazal sie nastepny zonnk poniewaz ten hak wyczepia sie w sposob kluczyk ,pociagasz taki motylek i go przekrecasz i okazuje sie aby to zrobic trzeba opuscic lekko kolo zapasowe poniewaz jesli jest calkiem podkrecone to nie ma mozliwosci - nie mam miejsca by przekrecic ten motylek wiec wtedy to juz mi calkiem rece opadly i juz z nerwem na szczękościsku wyjechalem z warsztatu z zamontowanym hakiem, dziura w zderzaku na szerokosc ok 40cm no i z brakiem mozliwosci odłączenia kulki bez opuszczania kaola . wiec jesli ktos bedzie chcail zalozyc hak oryginalny to niech to dobrze przemysli poniewaz ja go potrzebuje.
ale to nie moniec moich problemow z hakiem lece na przeglad a oni mi chca wbic ten hak jaki 600kg i 1200kg to ich wysmialem i opytam dlaczego o moje niedopatrzenie jak robilem pierwszy przegla po przywiezieni z francji to takie wagi wbili O,1 -1200KG O,2- 600KG poniewaz tak im sie wbilo podejrzewam ze mieli wpisane w polu wage taka jakiejs osobowki i tak nacisnol dalej i TEMU TAK WYSZLO i nie mam mozliwosci tego zmienic wiec nie wbijalem sie wkurzylem i pojechalem dalej i teraz pytanie do was - klubowiczow i forumowiczow czy jest mozliwasc zmienic takie wagi na przegladzie no i w dowodzie rejestracyjnym no i w karcie pojazdu i jakie macie wagi wpisane w waszych galaktykach na haku O1 i O2. POZDRAWIAM SLAWEK

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-06-2013 o 21:59
prezes50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem