Temat: [Fusion - Mondeo USA] Spalanie paliwa na postoju i turbina
View Single Post
Stary 16-12-2021, 15:23   #1
b79
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2021
Model: Ford Fusion SE USA
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Spalanie paliwa na postoju i turbina

Witam wszystkich,

Od 2 tygodni mam swojego pierwszego forda, pierwsze auto w automacie i pierwsze auto z turbiną i mam pytanie dotyczace spalania.

Jak to po zakupie kazdy chce sprawdzic ile to pali na prawde, nie inaczej u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ustawilem sobie wyswietlacz na wskaznik sredniego zużycia paliwa i zauwazylem niepokojaca sprawe.

1. Gdy zatrzymam auto, po uruchomieniu, na swiatlach, przed wylaczeniem to spalanie chwilowe leci poza skale, masakrycznie zawyzajac srednie spalanie, i nie jest to chwilowe, jak stoje 15minut to caly czas spalanie jest poza skala, jak ruszam i przy zmianie biegow oczywiscie chwilowe spalanie jest rowniez poza skalą, ale to normalne i wydaje sie w normie, ale dlaczego tak sie dzieje przy zatrzymaniu auta? Czy to jest tylko przeklamanie wskaznika czy faktycznie zre tak paliwo? Ostatnio zrobilem trase ok. 150km i srednie spalanie wyszlo ok. 7l/100, ale kolejne 50km zrobilem w miescie i srednie spalanie wyszlo juz na 12l/100, wszystko przez te postoje na swiatlach czy w korku, i wskaznik sredniego spalania caly czas rosnie, jak bede jezdzil caly miesiac po miescie to mi wyjdzie z 50l na 100km! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozna to jakos skalibrowac jezeli jest to wina przeklamania? Ewentualnie czy moze w automacie na postoju jest takie spalanie?, Dodam ze na postoju silnik pracuje rowno na niskich obrotach.

Po zrobieniu ok 250km dotankowalem do pelna i wyszlo mi spalanie realne ok. 9,65 l/100, co tez mi sie wydaje duzo, zwlaszcza ze nie jezdze dynamicznie i dopiero oswajam sie z automatem i turbina i staram sie nie wkrecac go na jakies ekstremalne obroty. Gdy jade miastem to wskaznik sredniego spalania mam pomiedzy 5 a 7,5

2. Start/stop i turbina - jak to jest z ta turbina w fordach, ile powinienem odczekac przed ruszeniem w trase, ile odczekac przed wylaczeniem silnika po zakonczeniu jazdy? Jak ma sie do tego system start/stop ktory wylacza sam silnik? Ma to wplyw na turbine? Bo na rozrusznik na pewno.

Troche poczytalem w necie o turbinach i sam nie wiem, gdzies jakis redaktor napisal ze zima ruszac dopiero po okolo 15minutach jak sie wszystko zagrzeje, ale ja do pracy jade 5 minut, wiec nie bardzo widzi mi sie czekac 15 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I sam juz nie wiem, czy lepiej od razu wylaczac silnik po zatrzymaniu zeby nie zawyzac spalania, albo w ogole zeby nie wypalac paliwa niepotrzebnie, czy moze jednak sie tym nie przejmowac i dbac przede wszystkim o turbine nie wylaczajac przedwczesnie silnika?

Ps. Do moderatorów. Na urzadzeniach mobilnych, telefon i tablet nie moge skorzystac z opcji szukaj, po kliknieciu w momencie gdy ma sie wysowac klawiatura znika okno szukaj i nie pojawia sie klawiatura przez co nie moge nic wyszukac. Nie wiem czy to tylko u mnie czy wszyscy tak maja.

Ostatnio edytowane przez b79 ; 16-12-2021 o 15:28
b79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem