View Single Post
Stary 05-01-2011, 14:07   #1
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Exclamation Odprysk na szybie czołowej. Trudności ze sklejeniem. Wymiana? Gdzie i za ile?

Witam. W czasie powrotu z nart na włoskiej autostradzie dostałem kamieniem w przednią szybę. Trochę się wystraszyłem ale powiedziano mi że bez problemu można to skleić bez konieczności wymiany (spełnia wymagania: 10 cm od krawędzi oraz nie znajduje się w polu widzenia kierowcy, uszkodzenie mniejsze od 5 zł monety).

Szyba podgrzewana, solaryczna z czujnikiem deszczu.

Po powrocie udałem się do dwóch warsztatów.
W CAR GLASS od razu powiedziano mi że nie da się skleić ze względu na podgrzewanie. Koszt tej szyby jaki mi podlali to ok 3200 + 640 za wymianę.
Następnie zadzwoniłem do firmy Autoglass Jaan przedstawiłem całą sytuację i zapytałem się czy można skleić. Odpowiedziano mi że bez problemu jeżeli spełnia w/w warunki. Cena 140 zł z dożywotnią gwarancją. Umówiłem się i pojechałem na naprawę. Po przyjeździe dowiedziałem się że nie mają takiej szyby na magazynie i naprawy dokonają na moją własną odpowiedzialność (szyba może pęknąć) szanse jakie mi dawali to 50/50 więc zrezygnowałem. Koszt szyby jaki mi podali to 2800.

Zadzwoniłem do forda z pytaniem o cenę szyby i wymiany:
4500 PLN - szyba,
200 PLN - klej,
2x137 PLN - jednorazowe listwy
i chyba ok 400 PLN wymiana
5374 PLN to kupa kasy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ubezp szyb nie mam ale jak się dowiadywałem to pula na cały rok to 2000 PLN wiec i tak trzeba będzie dołożyć, AC - strata zniżek.
Póki co pajączka jeszcze nie ma i można jeździć, pytanie tylko jak długo i co potem.

Stąd moje pytanie czy ktoś z Szanownych kolegów spotkał się z podobną sytuacją? Czy faktycznie tej szyby nie można skleić?

Pozdrawiam
PB
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem