Temat: [Fiesta 2008-2012] Otwieranie , zamykanie szyb nie działa
View Single Post
Stary 19-08-2019, 15:19   #5
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Dziś żona otworzyła i nie może zamknąć. Wczoraj zauważyłem że jak klikam przyciskiem od otwierania szyby pasażera to swieci się kierunek w lusterku od tych drzwi czyli kierowcy (tylko w lusterku). Wygląda na to że coś jest w drzwiach, zawilgocona złączka lub połączeniu drzwi z resztą samochodu. Czy to dobre założenie? Rozbierać boczek?

Bump: Odłączyłem trzy złączki pomiędzy drzwiami a reszta auta. Wszystko wygląda ok. Wyjąłem sterowanie z drzwi i też wszystko wygląda dobrze. Czy jest jakiś moduł który steruję tymi szybami. Co jeszcze sprawdzić?


Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki schemat? Masz trzy przewody od podnośnika do modułu w drzwiach (skąd pewnie słyszysz przekaźnik). Sprawdź czy szyba nie ma jakiegoś oporu.
Przewodów jest więcej niż trzy i szyba nie ma żadnego oporu. Ponawiam pytanie o schemat lub cześć schematu.


Rozebrałem boczek od drzwi i sprawdziłem złączki , wszystko wygląda OK.Wypiąłem złącze od lusterka ponieważ zauważyłem tak jak pisałem wcześniej ze zaświeca się kierunek gdy naciskam przycisk podnoszenia lub opuszczania, wtedy tak jakby nie ma zasilania ten moduł który jest zespolony z przełącznikami w drzwiach kierowcy( nie słychać przekażnika).

Proszę o pomoc , ewentualnie jak zamknąć szyby.

Ostatnio edytowane przez krynio5 ; 19-08-2019 o 17:55
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem