View Single Post
Stary 29-06-2008, 09:38   #1
Boydrome
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Model: Ford Focus - Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM 320/340Nm
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie 2.0 TDCI 136KM / Jak wymienić filtr paliwa?

Witam.
Na Forum Focus Klub Polska wątku na ten temat nie znalazłem więc piszę...

Mam pytanie odnośnie wymiany filtra paliwa:
1. Jak się do tego zabrać (problem z otwarciem obudowy filtra)
2. Na co należy uważać przy tego rodzaju wymianach

Informacje jakie posiadam to:
Wiem gdzie owy filtr paliwa sie znajduje
Mam zakupiony nowy z zatyczkami do przewodu doprowadzającego i odprowadzającego.
Byłem w serwisie shella ale mechanik po zabawie zwykłym kluczem do odkręcania śrub stwierdził, że nie da rady.
Odczepił wężyki z obudowy, chwycił kluczem za górny element obudowy filtra i starał się go odkręcić.
Po dłuższym czasie mechanik widząc że obiekt stawia mu dość duży opór stwierdził że do tego rodzaju operacji należy posiadać specjalny klucz.
Nie chcąc uszkodzić podzespołu zaproponował mi wizytę w warsztacie FORD ASO (CENA ok 130zł pytałem przez tel).

Chcąc ominąć miłą wizytę w ASO FORD pytam Was forumowicze jaki jest na to przepis.
Dodam iż wiem z różnych źródeł że filtr po wymianie należy zalać olejem napędowym aby zapobiec zapowietrzeniu podzespołów znajdujących się w torze filtra paliwowego

Z góry dziękuję i śledząc wątek będę oczekiwał na pomocne podpowiedzi.

Poniżej przedstawiam fotografie.

Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
::: FORD FOCUS 2005r. ::: Jednostka 2.0 TDCI 136KM ::: 6-biegów + tempomat + klimatronik 2-strefowy + ESP... :::



::: Moje instrukcje: / Wymiana Filtra Paliwa /

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-04-2015 o 21:16
Boydrome jest offline   Odpowiedź z Cytatem