View Single Post
Stary 05-09-2022, 01:08   #1
Mondeo2K22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2022
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2004
Postów: 0
Question Zakup - Mondeo Mk3 2.0 LPG

Cześć,

Mam nadzieję że wybrałem odp. miejsce forum i piszę zgodnie z zasadami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje mnie takie o to Mondeo:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6ERW7z.html

Wg mojej oceny wygląda w porządku, rocznik "trochę" stary, ale przebieg nie dramatyczny. Posiada instalację LPG, niestety nie wiem jaką.
Naczytałem się sporo złego o tym silniku z LPG, czy jest sie czego bać? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?
Oczywiście sprawdzę ew. ogniska korozji, ale nie chciałbym wpaść na minę pt. Mondeo z LPG, które rozwali mi silnik na trasie. Samochód będzie używany głównie do spokojnej jazdy na długich trasach, 110-120 km/h.
Myślałem o dieslu, ale z kolei w TCTI paść może tyle rzeczy, że skłaniam się ku benzynie z lpg. Samochód nie będzie robił miesięcznie dużo kilometrów, raczej 1-2 trasy w miesiącu po 700-1500 km, po mieście będzie rzadko jeździł.

Co sądzicie o tej ofercie po samym ogłoszeniu?

No i czy to auto ma oryginalny automat Mondeo czy jakaś kombinacja? Bo spotkałem się z dwiema roznymi dźwigniami i teraz nie wiem co to oznacza? Dodam że obie dźwignie występują w 2.0 benzyna.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo2K22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem