Temat: [Mondeo 2000-2007] Stuki przy sprężarce klimatyzacji
View Single Post
Stary 16-10-2011, 19:29   #1
dar0s
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2009
Skąd: Wejherowo
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Stuki przy sprężarce klimatyzacji

Witam,

Szukałem na forum podobnych tematów, co prawda znalazłem, ale nie wiem czy w mojej sytuacji cos mi pomoga, a to dlatego ze dosłownie dwa miesiace temu sprezarka byla wymieniana, ale zacznijmy od poczatku.
Gdy załączam klimatyzacje słysze stuki w okolicy sprezarki klimy ktore powtarzaja sie co ok. 30sek. Dwa miesiace temu mialem podobny problem, zaczelo sie od takich stukow, az w stolicy samochod stanal, mechanik wymienil sprezarke na regenerowana, bo stara juz sie nie nadawala do niczego, nabil klime, załozyl nowy pasek i skasowal 2000,- Dwa tygodnie działało dobrze i znowu sie zaczelo. Byłem u 2 mechanikow u mnie w miescie, jeden nie widzi problemu, drugi odsyła mnie do zakladu w ktorym nabija sie klime. Jestem laikiem w sprawch mechanicznych ale sam zauwazylem co jest nie tak. Otoz zauwazyłem że stuki pojawiaja sie w momencie gdy zatrzymuje sie czesc koła pasowego sprezarki, po 30 sek znowu stuk i ta czesc rusza. Mowie tu o tej czarnej cienkiej tarczy ponizej kola pasowego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with ImageShack.us
Czy ktos moze mi doradzic co trzeba zrobic i do kogo sie udac ?
dar0s jest offline   Odpowiedź z Cytatem