View Single Post
Stary 23-12-2013, 18:10   #746
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał opel97 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jestem tutej nowy i chciałem się zapytać czy mógłbyś napisać dokładiej jak to przerobić ten interfejs bo nie bardzo czaje ten rysunek i czy ten żółty prostokącik to jest przełącznik?
tak ten żółty prostokąt to przełącznik

Bump:
Cytat:
Napisał kasztan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba tu najszybciej uzyskam odpowiedź.
Miałem jeden kabelek, który już kupiłem z przełącznikiem. Niestety kabelkiem nie można było odczytać konfiguracji BCM i IPC (odczyt błędów i kasowanie działało dobrze na HS-CAN i MS-CAN).

Kupiłem inny kabel (bez przełącznika), który okazał lepiej działający. Z poprzedniego kabla przełożyłem przełącznik (kabelki przelutowałem na zasadzie analogii). Niestety potem pomyślałem, że poprzedni kabel może mi się też przydać jako odczyt danych tylko poprzez HS-CAN.
Niestety nie zauważyłem (nie zapamiętałem) do których pinów na wtyczce należy podłączyć dwa kabelki (które były podłączone do przełącznika). Jakbym miał numerować kabelki na wtyczce (którą się wpina do drukowanej płytki), to są to kabelki 3 i 4 (na wtyczce jest razem 8 kabelków).

Czy może mi ktoś powiedzieć do którego pinu na wtyczce OBD mam podłączyć który kabelek? Wydaje mi się, że muszę podłączyć do pinów 6 i 14 (oczywiście chodzi mi o obsługę HS-CAN); ale nie wiem który kabelek do którego pinu (czy kolejno trzeci na wtyczce wpinanej do płytki drukowanek do pin6 czy do pin14? A czwarty do pin14/pin6?).
przełącznik chyba trochę bardziej przejrzyście
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat.jpg (61.6 KB, 185 wyświetleń)
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem