Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 10-02-2021, 11:51   #2393
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Witam, czy ktoś może potwierdzić czy u siebie też tak ma z oryginalna kamera cofania? Focus Active kombi. U mnie kamera pokazuje mocno przekrzywiony obraz i dodatkowo jest tak ustawiona, że nie mogę normalnie (idealnie) zaparkować prostopadle do krawężnika z tyłu. Często się zdarza, że nie ma linii na parkingu a jedynie widzę krawężnik w kamerze i ten krawężnik jest linią odniesienia dla równego parkowania. Z uwagi, że obraz na kamerze jest pokazywany krzywo nie mogę zawsze zaparkować idealnie równo (prostopadle do krawężnika). Jest to bardzo irytujące. Czy ktoś może wyjmował sam wkład (optykę-kamerę) z klamki bagażnika? Jest to wyjmowalne i zastanawiam się czy można wyjąc sam układ optyczny-kamere i delikatnie ja przekręcić (o 1 lub 2 stopnie), tak aby obraz z kamery był jak najbardziej równy? U mojego kolegi w Active kombi obraz jest równy, nie ma tego przekrzywienia i kolega mówi, że nie ma problemu nigdy z parkowanie tyłem bo linia odniesienia czyli krawężnik jest zawsze równoległy do widocznej części tylnego zderzaka w kamerze.
Dla zobrazowania problemu załączam zdjęcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3Kamera cofania-Focus Active.jpg (94.8 KB, 154 wyświetleń)
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem