View Single Post
Stary 05-08-2023, 06:41   #12
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 75
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI, 2005r, 125 T260 - jak go używać?

[QUOTE=wojtekjanus;3465798]Czujnika ciśnienia w zasadzie się nie odkręca, fabryczna instrukcja przewiduje wymianę szyny z czujnikiem. Czujnik nie jest zapieczony, tylko wkręcony na specjalny preparat uszczelniający - przecież tam jest ciśnienie 1600 barów, chciałbyś aby to dało się odkręcić ot tak - jak jakąś zwykłą śrubę? Chyba musisz szukać kpl szyny z czujnikiem...Dolot zawsze jest tłusty, a w starszym silniku nawet dosyć mocno. Skraplacz oleju w odmie nie wychwytuje całego oleju, a jeśli jeszcze masz nie zaślepiony EGR, to kanały w kolektorze mogą być mocno zawalone osadami. Chyba miałeś stosunkowo niedawno jakieś niezbyt dobre tankowanie.

Czy odkręcenie czujnika ciśnienia z listwy, może powodować, że auto wyciąga paliwo z filtra i się zapowietrza? Ja u siebie go wykręciłem bez problemu, chciałem zobaczyć czy nie jest zasyfiony i on nie powoduje błędów. Wkręciłem, ale zastanawia mnie czy nie on teraz powoduje problemów. Z drugiej strony jeśli byłby nieszczelny, to przy takim ciśnieniu na pewno leciało by paliwo i auto nie jeździło normalnie.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem